ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4733, 19 października 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tekst zlecony1 października 2020r. godz. 13:30, odsłon: 1634, Bolec.Info
Podczas XVI Sesji Rady Gminy Bolesławiec wręczono odznaczenia Prezydenta RP za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
Bolesławiec - Informacje: Odznaczeni za długoletnie pożycie Wręczenie odznaczeń Prezydenta RP (fot. Karolina Wieczorek)

Podczas XVI Sesji Rady Gminy Bolesławiec odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń Prezydenta RP za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Państwo Władysława i Zbigniew Bożęccy z Trzebienia przeżyli razem pół wieku. 5 lat więcej trwa małżeństwo Państwa Marii i Jana Krzyśków z Krępnicy. Natomiast od 60 lat udaną parę tworzą Maria i Czesław Rajfurowie z Kraśnika Dolnego. 30 września podczas Sesji Rady Gminy wszystkim jubilatom złożono serdeczne gratulacje oraz specjalne odznaczenia, przyznawane przez Prezydenta RP. Do życzeń dołączył się Wójt Gminy Bolesławiec – Andrzej Dutkowski, Przewodniczący Rady Gminy – Bogusław Uziej oraz wszyscy obecni na obradach Rady.

Diamentowe Gody Małżeńskie obchodzą Państwo Rajfurowie, którzy poznali się uczęszczając do szkoły w Kraśniku Dolnym. 12 stycznia 1960 r. zawarli związek małżeński. Małżonkowie dochowali się trzech synów, ośmioro wnucząt i pięcioro prawnucząt. Mimo prowadzenia gospodarstwa rolnego i pracy zawodowej poza rolnictwem, znajdowali czas na pracę społeczną na rzecz wsi, angażując się w organizację wiejskich festynów oraz uczestnicząc w każdej organizowanej przez sołectwo zabawie. Pomimo przemijających lat i coraz częstszych niedomagań zdrowotnych nie opuszcza ich pogoda ducha, która z pewnością stanowi receptę na szczęśliwe i zgodne pożycie małżeńskie.

Szmaragdowe Gody obchodzą w tym roku Państwo Krzyśkowie. Przyszli Małżonkowie poznali się w 1965 r. w Krępnicy, gdzie 19-letnia Maria przyjechała do siostry. Ślub cywilny zawarli 30 grudnia 1965 r. Małżonkowie są rodzicami trzech córek i doczekali się sześciorga wnucząt: trzech dziewczynek i trzech chłopców. Zainteresowania Małżonków to 30-letni staż Pana Jana jako myśliwego oraz 65-letnia działalność pszczelarska (dawniej posiadał 80 uli, aktualnie 40). Pani Maria również podziela tę pasję i jest współwłaścicielem pasieki, a ponadto swój czas dzieli między dom, dzieci i wnuczęta.

Złote Gody Małżeńskie Państwa Bożęckich poprzedziła chyba najbardziej barwna historia poznania. Modziutka Władzia wraz z koleżankami wybrała się do sadu przy kościele, aby popróbować parafialnych jabłek. Niezadowolony ksiądz, zauważywszy intruzów, zamierzał ostro zareagować na odbywający się na jego oczach szaber. Niewiele brakowało, a Pani Władysława zostałaby przyłapana na gorącym uczynku, ponieważ z zakłopotania nie była w stanie wspiąć się na płot. Z pomocą przyszedł jej Pan Zbigniew, który niespodziewanie pojawił się w tym miejscu i o tej porze jak odważny rycerz i uratował z opresji swą przyszłą Małżonkę. W tak romantyczny sposób, z dreszczykiem emocji rozpoczęła się ich znajomość. Połączyła ich prawdziwa miłość i... jabłka. Po kilku miesiącach od poznania się wzięli ślub. Państwo Bożęccy są rodzicami syna Dariusza i córki Anny oraz mają wnuczęta: 22-letnią Paulinę i 15-letniego Michała. Mają bardzo szeroki wachlarz zainteresowań i pasji. Niektóre z nich dzielą wspólnie, jak występy w kabarecie „Retro” w Trzebieniu oraz karawaning. Kamperem o wdzięcznej nazwie Berta przemierzają bezdroża, ciesząc się jesienią życia i swoją obecnością.

Wszystkim parom życzymy jeszcze wielu wspólnych, szczęśliwych lat.

Uroczystość rozdania oznaczeń zbiegła się czasowo z międzynarodowym świętem. Przypadający na 1 października Międzynarodowy Dzień Osób Starszych to okazja do życzeń i podziękowań, ale też przypomnienia jak ważna i potrzebna jest mądra polityka senioralna.

- Polityka, która w centrum stawia drugiego człowieka i jego dobro to szereg działań składających się na poprawę jakości życia osób starszych w Polsce - mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Kasztanowaty Bluszczyk   1 października 2020r. o 14:38

~Kasztanowaty Bluszczyk

Postów:

W dzisiejszych czasach młode pary to patola.Do piet nie dorastaja takim dziadkom.To jest prawdziwa miłość a nie zakupczyne facebooki i instagramy.

Zastosowana autokorekta
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Śliwkowa Piwonia   2 października 2020r. o 16:36

~~Śliwkowa Piwonia

Postów:

Serdecznie Państwu gratuluję. Piękne historie poznania się. Samych radosnych chwil na przyszłe lata spędzone razem życzę.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Amarantowy Żylistek   2 października 2020r. o 20:57

~~Amarantowy Żylistek

Postów:

poznam samotną...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

reklama Zapraszamy