ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4733, 19 października 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tylko na Bolcu17 października 2020r. godz. 12:54, odsłon: 3353, Bolec.Info
Poznaj przedwojenne losy osiedla Kwiatowego - dołącz do wycieczki krajoznawczej zdalnie - zaczynamy o 15:00.
Bolesławiec - Informacje: Zwiedzamy Osiedle Kwiatowe - NA ŻYWO Przedwojenne osiedle Kwiatowe (fot. polska-org.pl)

Już dzisiaj o 15.00 dołącz do nas - zapraszamy na wycieczkę on-line - po Osiedlu Kwiatowym.

Wycieczkę poprowadzi Dariusz Gołębiewski - student IV roku historii na Uniwersytecie Wrocławskim, regionalista i wciąż kształcący się historyk, odznaczony Nagrodą Prezydenta Miasta Bolesławiec za promocję miasta w 2019 roku. Prowadzi stronę "Bolesławiec i okolice dawniej i dziś", gdzie zamieszcza informacje o prowadzonych przez siebie wycieczkach.

Osiedle Kwiatowe posiada bogatą, przedwojenną historię, sięgającą jeszcze czasów średniowiecza. Przez wieki było częścią Bolesławic (niem. Tillendorf), jednak pozostawało ściśle powiązane z pobliskim Bolesławcem. Dawny Tillendorf był jedną z największych wsi w całym powiecie, a istniejące na obecnym osiedlu dwa kościoły były znakiem dużej liczby mieszkańców.

Podczas wycieczki spróbujemy odszukać mniej lub bardziej widoczne ślady przedwojennej historii tej części Bolesławca, poszukując związków współtwórcy pomnika Kutuzowa z ulicy Kubika z obecną ulicą Ptasią, zgłębiając tajemnicze dzieje kościoła Matki Bożej Różańcowej czy odkrywając codzienne życie Tillendorfu z okresu tuż przed I wojną światową.

Wycieczka rozpocznie się przy kościele Matki Bożej Różańcowej w Bolesławcu, przy ulicy Ceramicznej, o godzinie 15:00 i potrwa około pół godziny. WYCIECZKA BĘDZIE PRZEPROWADZONA ZDALNIE.

Link do transmisji pojawi się na stronie Facebookowej "Bolesławiec i okolice dawniej i dziś" oraz w tym wydarzeniu.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3

~Złotawordzawy Bambus   21 godz. 4 min. temu

~Złotawordzawy Bambus

Postów:

Nie wiem dla czego ? może ķtoś
mi wytłumaczy dlaczego wszystkie polskie groby zostały zlikwidowane na rzecz trawnika który został założony przed kościołem a tu nagle wykopali
niemiecki nagrobek i nikomu nie przeszkadza na trawniku.?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Płowoszara Bergenia   20 godz. 58 min. temu

~~Płowoszara Bergenia

Postów:

Panie emem akurat Pana odpowiedz nosi znamiona obrazy i sformułowania typu "bełkot"nie umiem pogodzić ze zwykłą krytyką skierowaną na wytknięcie błędów w reportażu które na pewno nie noszą znamion hejtu czy obrażania kogokolwiek a jedynie miały służyć poprawie następnego odcinka i nie mam z tego tytułu żadnego powodu do wstydzenia się swoich wypowiedzi bo i mój wiek i nabyta wiedza a przede wszystkim Wychowanie nie pozwoliły by na wypowiedzi na Pańskim poziomie
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Jasnofioletowy Kleome   24 min. temu

~~Jasnofioletowy Kleome

Postów:

Jestem obecnie mieszkanką Osiedla Kwiatowego i w latach osiemdziesiątych biegłam po tych łąkach -dziadkowie byli właścicielami sporej ilości ziemi w tym rejonie, i bardzo dobrze pamiętam ten cmentarz, który był otoczony murem. Obecnie w tym miejscu jest park - pomiędzy ulicą Ptasią a Różaną. Szkoda, że nie ma żadnej tam tablicy informacyjnej o tym miejscu. Osoby, które nie znają tego miejsca wyprowadzają swoje psy, które załatwiają swoje potrzeby, a właściciel nawet tego nie sprzątnie - przypomnę tam spoczywają ludzie.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Kanarkowa Inkarwilla   9 min. temu

~~Kanarkowa Inkarwilla

Postów:

A ja złośliwie dodam, że nie tylko tam nie sprzątają po swoich psach - cała Stokrotek od parku do zejścia na parking przy orliku jest masakrycznie zafajdana...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3

reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy