ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4769, 24 listopada 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


27 października 2020r. godz. 09:20, odsłon: 1210, Bolec.Info/ UKS „Orientpark.pl” Iwiny
Ostatnie zawody Mistrzostw Polski w Biegu na Orientację sezonu 2020 były bardzo dobre dla braci Pachników z Lubkowa.
Bolesławiec - Informacje: Bracia mistrzami Polski Jędrzej Pachnik (fot. Dariusz Pachnik)

26 października w Podlesicach, w sercu Jury Krakowsko- Częstochowskiej odbyły się ostatnie zawody rangi Mistrzostw Polski w Biegu na Orientację, w 2020 roku. Ostatnie, ale zarazem na najdłuższym dystansie tzw. Ultralong. Teren Jury usłany skałami, kamieniami i dość  dużymi połaciami lasu o utrudnionej przebieżności i sporych przewyższeniach, był bardzo wymagający.  Dystans w linii prostej dla elity męskiej to 21,6 km i 955 m. przewyższenia.

Stanisław Pachnik, po bardzo zaciętej walce, tym razem musiał uznać wyższość swojego najgroźniejszego rywala Stanisława Kurzypa (WKS „Śląsk” Wrocław), ale pokonał na finiszu Ignacego Słomczyńskiego (UKS „Orientuś” Łódź). W ten sposób zdobył w tym roku swój piąty medal Mistrzostw Polski ( trzy złote i dwa srebrne)! Tylko ten zawodnik z naszego powiatu potrafił nawiązać rywalizację w tym sezonie o złote medale ze swoim imiennikiem Stanisławem Kurzypem. Ci dwaj zawodnicy  podzielili między siebie wszystkie indywidualne tytuły mistrzowskie. Staszek Pachnik wygrał na dystansie klasycznym i w sprincie.

Fantastyczny debiut na oficjalnych Mistrzostwach Polski zaliczył też młodszy brat Stasia Jędrzej Pachnik.

Jędrzej Pachnik (koledzy nazywają go Dżej-dżej) jest jeszcze młodzikiem, nie może więc oficjalnie startować w zawodach mistrzowskich w kategorii juniora młodszego,  gdzie toczy się  walka o punkty w Systemie Sportu Młodzieżowego. Długodystansowe Mistrzostwa Polski są jednak wyłączone z punktacji SSM i Jędrek oficjalnie stanął do rywalizacji wraz ze swoimi starszymi kolegami. Bieg był bardzo emocjonujący. Na tzw. punkcie odżywczym pierwszy pojawił się Wiktor Muller z UMKS Kwidzyn, około 4 minuty później przybiegła dwójka zawodników: Stanisław Wołek (UNTS Warszawa) i… Jędrek. Niestety młodzik w trakcie biegu między skałami upadł i zniszczył kompas. Udało się  jednak pozyskać kompas od starszego kolegi z WKS „Śląsk” Wrocław. Jędrzej niemal natychmiast wrócił do rywalizacji i ruszył za uciekającym kolegą. W końcówce Jędrek wypracował jeszcze ponad 30 sekundową przewagę i zameldował się na mecie jako drugi, zdobywając swój pierwszy oficjalny medal Mistrzostw Polski.

W kategorii juniora młodszego obecny był jeszcze jeden reprezentant UKS „Orientpark.pl” Iwiny, również młodzik Gracjan Dwojak, który ukończył bieg na 11 miejscu.

Dekoracja zwycięzców nie odbyła się ze względu na pandemię. Kierownicy ekip odbierali medale w biurze zawodów.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Kakaowa Kolczurka   27 października 2020r. o 16:45

~Kakaowa Kolczurka

Postów:

SUPER ! Bardzo dobry przykład dla młodzieży - można - można - jak to klasyk powiedział.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Pomarańczowobrązowa Żurawina   28 października 2020r. o 15:57

~~Pomarańczowobrązowa Żurawina

Postów:

Jak nie jak tak .Powiedział klasyk
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

reklama Centrum Szkoleniowe zaprasza!