ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4832, 26 stycznia 2021r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Manpower - praca
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tekst zlecony29 listopada 2020r. godz. 20:29, odsłon: 1655, Zlecony tekst
Certyfikat Szkoły Wspierającej Uzdolnienia dla bolesławieckiego ogólniaka.
Bolesławiec - Informacje: Prestiżowe wyróżnienie dla II LO II LO z Certyfikatem Szkoły Wspierającej Uzdolnienia (fot. Powiat Bolesławiecki)

Po raz drugi II Liceum Ogólnokształcące w Bolesławcu otrzymało prestiżowe wyróżnienie jakim jest Certyfikat Szkoły Wspierającej Uzdolnienia. szkoła potwierdziła wysoką jakość swojej pracy, dzięki czemu należy do Dolnośląskiej Sieci Szkół Wspierających Uzdolnienia.

W II Liceum Ogólnokształcącym w Bolesławcu od roku 2014 realizowany jest Szkolny Program Rozwijania Zainteresowań i Wspierania Uzdolnień. Program jest oparty na założeniach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień, a jego celem jest stworzenie takich warunków edukacji, które sprzyjają rozwojowi potencjału każdego ucznia. Program ma charakter egalitarny i jest skierowany do wszystkich uczniów szkoły.

W ramach działań programowych w klasach I przeprowadzana jest diagnoza zainteresowań i uzdolnień  uczniów, wykorzystując do tego celu zestaw testów do identyfikacji uzdolnień. Co roku odbywają się w szkole imprezy, na których każdy uczeń może zaprezentować swoje zainteresowania i talenty: Festiwal Talentów Wiosna Talent Show oraz Festiwal Nauki. Na co dzień  w szkole odbywają się ciekawe zajęcia lekcyjne, realizowane różnorodne projekty edukacyjne, organizowane zajęcia pozalekcyjne dostosowane do zainteresowań uczniów - koło naukowe, koło teatralne, koło szachowe, wystawy tematyczne i wiele innych.

Dużym zainteresowaniem młodzieży cieszą się zajęcia pozaszkolne – wykłady na wyższych uczelniach, lekcje w muzeum czy w instytucjach państwowych, wymiana zagraniczna, wycieczki edukacyjne, wolontariat, zajęcia w jednostce wojskowej oraz organizowany co roku obóz naukowy.

Po raz pierwszy Certyfikat Szkoły Wspierającej Uzdolnienia przyznano II LO w roku 2015. W roku 2020 szkoła potwierdziła wysoką jakość swojej pracy  i po raz drugi otrzymała wyróżnienie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2

~~Żółtozielony Krwawnik   1 grudnia 2020r. o 14:02

~~Żółtozielony Krwawnik

Postów:

" a INTELIGENCJA CHWALI"
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2

reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy