ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4824, 18 stycznia 2021r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tylko na Bolcu9 grudnia 2020r. godz. 10:57, odsłon: 6160, Kazimierz Marczewski
- Galerie handlowe należy wyprowadzić poza centrum miasta, w naszym przypadku poza obręb średniowiecznych murów - VETO.
Bolesławiec - Informacje: VE-TO nie chce galerii Galeria handlowa w Nowogrodźcu (fot. Bolecnauta)

O Uchwale Rady Miejskiej zezwalającej na sprzedaż działki w centrum Nowogrodźca pod budowę galerii handlowej pisaliśmy kilka dni temu w artykule Galeria handlowa powstanie w Nowogrodźcu

Swoje stanowisko w tej sprawie zajęło Stowarzyszenie VE-TO, które wystosowało specjalne pismo w tej sprawie podpisane przez przewodniczącą Joannę Świder do Urzędu Miejskiego i Przewodniczącego Rady Miejskiej, w piśmie czytamy między innymi.

Stowarzyszenie VE-TO domaga się po za tym ponownego rozpoznania, jak twierdzi, niefortunnej decyzji o sprzedaży działki biorąc pod uwagę opinię mieszkańców popartą 252 podpisami mieszkańców. Ponadto VE-TO zarzuca burmistrzowi, że zwrócił spółce Surmin- Kaolin SA. nadpłacony podatek od nieruchomości.

- Nasza decyzja wynika z tego, że chcemy pieniądze uzyskane ze sprzedaży tej działki przeznaczyć na realizacje wielu inwestycji dla mieszkańców gminy Nowogrodziec - mówi przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Izydorczyk. - Koncepcja zabudowy dzialki placu Wróblewskiego w centrum miasta spotkała się z poparciem radnych i dlatego wyrazili  oni zgodę na jej sprzedaż. - dodaje.

- Na razie nie będę komentował pisma skierowanego przez Stowarzyszenie VE-TO do Urzędu Miejskiego - mówi w rozmowie z Bolec.Info burmistrz Nowogrodźca Robert Relich. - Przygotowujemy odpowiedź - dodaje.

Co sądzicie o tej sprawie? Zapraszamy do dyskusji.

 

 

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 3 4 5 6 7 8

~Zzieleniała Pragnia   wczoraj o 0:12

~Zzieleniała Pragnia

Postów:

Te podpisy się do niczego nie przydadzą bo radni i tak zrobią swoje czyli przegłosują sprzedaż działki. Lepiej zmieńcie listy do podpisów i zróbcie referendum odwołujące radnych. Lockdown się skończy w kwietniu to będzie czas do października żeby to ogarnąć.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Żółtobrązowa Krzewuszka   20 godz. 51 min. temu

~~Żółtobrązowa Krzewuszka

Postów:

Górale mają swoje veto, pomorze swoje i gmina Nowogrodziec ma swoje veto. Ale to gminne było pierwsze. Zwróćcie uwagę, że nie tylko Nowogrodziec nie chce galerii. W pobliskim Lubaniu mieszkańcy również nie zgadzają się na wybudowanie kolejnej galerii.
Podpisuję się pod tym komentarzem wyżej. Jeżeli wybrani zostali przedstawiciele mieszkańców - radni i oni nie realizują swoich obietnic, lekceważą mieszkańców nie licząc się z ich zdaniem to należy przeprowadzić referendum w sprawie odwołania radnych.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Miedzianoczerwony Żywotnikowiec   18 godz. 59 min. temu

~~Miedzianoczerwony Żywotnikowiec

Postów:

~Zzieleniała Pragnia napisał(a): Te podpisy się do niczego nie przydadzą bo radni i tak zrobią swoje czyli przegłosują sprzedaż działki. Lepiej zmieńcie listy do podpisów i zróbcie referendum odwołujące radnych. Lockdown się skończy w kwietniu to będzie czas do października żeby to ogarnąć.

Jak już organizować referendum to takie żeby odwołać burmistrza nieudolnego i nieudolną radę na czele z tym aroganckim Izydorczykiem .
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 3 4 5 6 7 8

reklama Mrowka zaprasza