ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4849, 8 marca 2021r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tekst zlecony26 stycznia 2021r. godz. 09:23, odsłon: 774, Zlecony tekst
Z adwokatem Michałem Kaliszewskim rozmawiamy o tym, jak praca adwokata wygląda naprawdę.
Bolesławiec - Informacje: Kto powinien skorzystać z usług prawnika? Kto powinien skorzystać z usług prawnika? (fot. pixabay.com)

Wiele osób dalej jest przekonanych, że z usług prawnika korzystają przede wszystkim korporacje lub osoby mające poważne problemy z prawem. Z adwokatem Michałem Kaliszewskim rozmawiamy o tym, jak praca adwokata wygląda naprawdę.

Redakcja: Kto na co dzień korzysta z usług Pana kancelarii?

MK: Świadczymy usługi dla przedsiębiorców oraz osób fizycznych. Na co dzień udzielamy bardzo wielu porad prawnych w różnego rodzaju sprawach, od prawa karnego, przez prawo cywilne, czy prawo rodzinne. Na stronie https://adwokat-kaliszewski.pl/ można znaleźć przykładowe rodzaje spraw, w których reprezentujemy klientów.

R: Dlaczego warto skorzystać z pomocy prawnika?

MK: Może to zabrzmi nieco przekornie, ale po to, by zaoszczędzić pieniądze. Polacy coraz częściej korzystają z pomocy prawnej, ponieważ są świadomi, że konsultacja ze specjalistami z zakresu prawa pozwala w wielu sytuacjach uniknąć niepotrzebnych problemów. W przypadku dochodzenia odszkodowania, przyjęcia lub odrzucenia spadku, czy przygotowania pozwu o rozwód, bardzo często sama porada prawna jest w stanie uchronić klienta przed popełnieniem błędów, które mogą okazać się bardzo bolesne w skutkach, nie tylko finansowych.

R: Częściej z pomocy adwokata korzystają przedsiębiorcy czy klienci indywidualni?

MK: Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, warto natomiast podkreślić, że w przypadku wielu przedsiębiorców świadczymy pomoc stałą. Pomoc prawna dla osób prowadzących działalność gospodarczą, niezależnie od tego, czy mowa o małej, średniej czy dużej firmie, jest potrzebna w bardzo wielu sytuacjach. Chodzi nie tylko o sytuacje skrajne, związane ze złożeniem pozwu do sądu, ale i o konsultacje dotyczące zapisów w umowach z pracownikami, odpowiednie sformułowanie zapisów współpracy z kontrahentami, które we właściwy sposób będą zabezpieczać interesy firmy. W przypadku klientów prywatnych częściej mowa o współpracy jednorazowej wynikającej z konkretnej sytuacji życiowej, w której potrzebne jest wsparcie prawne. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że samodzielne rozwiązywanie zagadnień prawnych jest nie tylko czasochłonne, ale i obarczone stosunkowo dużym ryzykiem pomyłki, która może się okazać wyjątkowo kosztowna.

R: Jak znaleźć dobrą kancelarię prawną?

MK: Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na doświadczenie kancelarii, jej specjalizację (nie wszystkie kancelarie świadczą pomoc w pełnym zakresie spraw, są takie, które specjalizują się np. w odszkodowaniach). W końcu warto sprawdzić opinie ze strony dotychczasowych klientów. Te ostatnie okażą się bezcenną wskazówką co do skuteczności pomocy i współpracy z kancelarią. W końcu warto zwrócić uwagę na wykształcenie, specjalizacje prawników zatrudnionych w kancelarii.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2

~Lawendowy Tamaryszek   26 stycznia 2021r. o 22:06

~Lawendowy Tamaryszek

Postów:

G.. Prawda. Miałeś pecha poprostu, bo trafiłeś chyqb źle. Nie raz korzystałem z takich porad w starostwie, nie raz udało mi się napisać pozew, oczywiście bedac u prawnika, słuchając porad, pomysłów itd. Ale pisząc własnymi słowami i udko mi się wygrać każda sprawę a miałem ich 4.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Szkarłatnoczerwona Wierzba   27 stycznia 2021r. o 10:41

~Szkarłatnoczerwona Wierzba

Postów:

Prawników, adwokatów jest kilkoro więc można wybrać sobie. Jestem bardzo zadowolona, mi pomogli
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Ciemnoczerwona Sanwitalia   27 stycznia 2021r. o 15:04

~Ciemnoczerwona Sanwitalia

Postów:

Adwokaci nie informują o konflikcie interesów
Adwokaci nie wykonują instrukcji
Adwokaci Nie znają akt sprawy
Adwokaci nue komunikują się z klientem
Zreszta w bolcu to nue ma znaczenia bo nic dachów zrobić tak stara komuna trzyma opór i trzyna władze. W boleslawcu sąd powinien zostać zlikwidowany tam nie ma aplikacji prawa tylko partyjne wytnij wklej wyroki i obraza sądu nawet togi nie zakładają do wyroków żadnego szacunku dla prawa urzędu czy kraju
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Ciemnoczerwona Sanwitalia   27 stycznia 2021r. o 15:11

~Ciemnoczerwona Sanwitalia

Postów:

Lawendowy
Własnymi słowami cię nie szanują nawet administracja sądowa w bolcu która wg prawa i standardów określonych dot działaności administracji publicznej powinni działać bezsronnie tymczasem protokolantka załatwia lub nawet wydaje wyroki za nieobecna sędzie. Kpią dobie z ludzi śmieją ci się w twarz bo wie ze załatwiła i ze nie masz szans bo to wszystko jedna skorumpowana chamska klikaW boleslawcu prawnik sąd czy admin to kpina
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Ciemnoczerwona Sanwitalia   27 stycznia 2021r. o 15:20

~Ciemnoczerwona Sanwitalia

Postów:

Teoretykiem wkasnumi słowami powinien każdy być w stanie załatwić swoją sprawę nue trzeba być prawnikiem czy mowic ich żargonem tak długo jak wyrażasz się jasno tymczasem w boleslawcu uczciwość uprzejmość czy właśnie samodzielność traktowane są jaj słabość natomiast jedli wynajmiesz prawnika znaczy można cię jeszcze skorzystać finansowo i tak się podziela kasa poprostu większy udział załatwili kogoś Bo wydoili. Miasto ośmiornicy ci ludzie są powiązani poprostu bandycka obstawiła sobie stanowiska normalni ludzie są zagrożeni
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Ciemnoczerwona Sanwitalia   27 stycznia 2021r. o 15:21

~Ciemnoczerwona Sanwitalia

Postów:

Porady bezpłatne są mierne zreszta jak wszystko w boleslawcu
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Bławatkowa Żurawka   27 stycznia 2021r. o 18:13

~~Bławatkowa Żurawka

Postów:

proszę nie sugerować się fotka Temida z Boleslawcem niema nic wspólnego jest obrazana non stop ci ludzie nie maja szacunku do samych siebie zwykle cwaniactwo stara komuna i stanowiska obstawione partyjnie kckomuchy nawet uzasadnien nie potrafią napisac dziecko z podstwawowki lepiej potrafi
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2