ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4910, 11 maja 2021r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Mrowka zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Wideo14 kwietnia 2021r. godz. 21:40, odsłon: 1750, Kazimierz Marczewski
W 2023 roku, kosztem ponad 23 mln złotych, otwarte zostanie reprezentacyjne Muzeum Ceramiki.
Bolesławiec - Informacje: Ekskluzywne Muzeum Ceramiki w Bolesławcu Powstanie ekskluzywne i reprezentacyjne muzeum ceramiki w Bolesławcu (fot. Bolec.Info)

14 kwietnia 2021 r prezydent Bolesławca Piotr Roman oraz Adam Jakóbiec, dyrektor Lindner Polska Sp. z o.o.  podpisali umowę na adaptację zabytkowego budynku przy ul. Zgorzeleckiej, dawnej Szkoły Specjalnej,  dla potrzeb ekskluzywnego i reprezentacyjnego Muzeum Ceramiki. Muzeum to w przyszłości będzie jednym z najpiękniejszych tego typu obiektów w Europie.

Wartość podpisanej umowy wynosi 23.402.115  zł. brutto. Projekt został przygotowany w kooperacji z norweskim Telemark Museum i Muzeum Ceramiki w Bolesławcu.

Podpisanie umowy na przebudowę nastąpiło na terenie dawnego pałacu Pücklera, który zostanie zaadaptowany na nową siedzibę Muzeum Ceramiki w Bolesławcu. Znaczenie remontowanego zabytku dla społeczności lokalnej i nowe możliwości Muzeum Ceramiki są bardzo ważne. Nowa siedziba to  nowe możliwości wystawiennicze, edukacyjne oraz funkcjonalne.

To także ma znaczenie w kontekście włączenia Bolesławca i Porsgrunn do międzynarodowej sieci współpracy miast o tradycjach ceramicznych zaakcentowała dyrektor Muzeum Ceramiki.

W nowej siedzibie Muzeum Ceramiki organizowane będą m.in. warsztaty, wystawy, konferencje, lekcje muzealne, działania artystyczne, pokazy i prelekcje, zajęcia manualne m.in. dla osób z niepełnosprawnościami w zakresie tworzenia i zdobienia ceramiki, warsztaty dla dzieci, młodzieży oraz seniorów. Innym słowem będzie tu także Żywe Muzeum prezentujące, na żywo, poszczególne etapy produkcji bolesławieckiej ceramiki.

Muzeum powstaje na Europejskim Szlaku Ceramiki.

- Nowe Muzeum Ceramiki będzie najbardziej ekskluzywnym i reprezentacyjnym obiektem w Bolesławcu - mówi prezydent Bolesławca Piotr Roman. - Nasze miasto będzie wspierać rodzimą ceramikę i pokazywać ją całemu światu.

W 2023 roku obecne Muzeum przy ul. Kutuzowa zostanie przeniesiono do nowego obiektu. A budynki sprzedane, zainteresowany kupnem jest obecnie Sąd Rejonowy.

A co stanie się z budynkiem przy ulicy Mickiewicza jeszcze do końca nie ustalono.

Wizualizacja nowego Muzeum Ceramiki:

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4

~~Jasnobrunatny Wiesiołek   16 kwietnia 2021r. o 7:13

~~Jasnobrunatny Wiesiołek

Postów:

Używając słów. warto wiedzieć, co one znaczą:

Ze słownika PWN:
ekskluzywny
1. «przeznaczony dla zamkniętej grupy osób»
2. «odgradzający się od ogółu albo od osób spoza pewnego kręgu»
3. «luksusowy, elegancki»


Rozumiem, że niektórzy używają słów, znaczenie których znają mgliście, ale ze względu na ich brzmienie - chcą w ten sposób pokazać, jacy są światowi. Ale wbrew ich zamiarom wychodzi zaścianek.

Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4

reklama Mrowka zaprasza