ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4633, 11 lipca 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tekst zlecony25 grudnia 2017r. godz. 14:16, odsłon: 3376,
Wózki widłowe są wykorzystywane do transportu ciężkich ładunków na stosunkowo niewielkie odległości.
Bolesławiec - Informacje: Wózki widłowe: wynajem czy zakup – co się bardziej opłaca? Wózki widłowe: wynajem czy zakup – co się bardziej opłaca? (fot. )

Szczególnie ważną rolę odgrywają w magazynach, sklepach wielkopowierzchniowych, halach produkcyjnych i centrach logistycznych. Jednakże zakup wózka widłowego to spora i nie zawsze opłacalna inwestycja. Niekiedy, zamiast kupować nowy sprzęt, warto zdecydować się na jego wynajem.

Wózki widłowe są niezastąpione w transportowaniu, przeładowywaniu i wyładowywaniu towarów. Wyróżnia się widlaki: spalinowe, gazowe oraz elektryczne. Różnią się one typem napędu, przeznaczeniem, a także kosztami eksploatacji.

Wynajem wózków widłowych – kiedy warto?

Gdy nie potrzebujemy widlaka na stałe, a do prac sezonowych lub tymczasowych, opłacalny jest wynajem wózków widłowych. STILL ma w swojej ofercie sprzęt, który można wynająć na kilka dni, tygodni lub miesięcy – zazwyczaj im dłuższy okres wynajmu, tym jest to bardziej opłacalne z finansowego punktu widzenia. Tego typu usługa jest również atrakcyjną opcją dla przedsiębiorców, którzy potrzebują wózków widłowych do codziennej pracy i dysponują swoim sprzętem. Dotyczy to sytuacji zwiększonego obciążenia, a także tymczasowej niesprawności sprzętu. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór pakietu all iclusive, dopasowanego do potrzeb danego przedsiębiorstwa. W ramach wynajmu otrzymuje się najwyższej jakości sprzęt z pełną obsługą serwisową. W praktyce oznacza to, że firma, która wynajmuje wózki widłowe, nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów w związku z naprawą i przeglądami technicznymi wózka widłowego. 

Cena i koszty utrzymania wózków widłowych

Zakup wózków widłowych polecany jest przedsiębiorcom, którzy potrzebują widlaków do codziennego transportowania towarów. W takim przypadku zakup ten jest inwestycją na lata. Cena wózków widłowych różni się w zależności od typu napędu sprzętu, a także jego dodatkowego wyposażenia. Nie bez znaczenia jest również maksymalny udźwig wózka oraz jego maksymalna wysokość podnoszenia. Chcąc kupić nowy i dobrej jakości sprzęt, trzeba liczyć się z kosztami z rzędu kilkunastu tysięcy zł. Duże koszty generuje również utrzymanie wózków widłowych. Mowa tu przede wszystkim o regularnym zlecaniu przeglądu technicznego, zakupie dodatkowego wyposażenia, a także ewentualnych naprawach. Niekiedy dobrym rozwiązaniem jest zakup używanego wózka widłowego, którego cena jest znacznie niższa od nowego sprzętu.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~~Ps   26 grudnia 2017r. o 0:53

~~Ps

Postów:

Tylko Linde!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

primre   11 września 2018r. o 10:48

primre

Postów: 1

JA zdecydowałem się na wynajem, bo ceny wózków są bardzo wysokie i okres kiedy się to zwróci zależy od Twojej działalności. Jak dla mnie było to nieopłacalne, dlatego wybrałem wózek stąd: /


Dopisane 11.09.2018r. o godz. 10:48:

Ja zdecydowałem się na wynajem, bo ceny wózków są bardzo wysokie i okres kiedy się to zwróci zależy od Twojej działalności. Jak dla mnie było to nieopłacalne, dlatego wybrałem wózek stąd:

Zmoderowano 11.04.2019 godz.5:30 - powód: link (moderator)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Białawoszara Tawuła   28 stycznia 2019r. o 13:41

~~Białawoszara Tawuła

Postów:

Hej, co jak co jednak ten rodzaj pojazdów warto mieć w większej firmie. Ja odczułem różnicę jak tylko zainwestował szef w dwa wózki widłowe - . Największa korzyść to zapewne usprawnienie pracy, a co za tym idzie większe zyski dla firmy, a z drugiej dla pracowników, których można odciążyć w ten sposób!

Zmoderowano 11.04.2019 godz.5:30 - powód: link (moderator)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

reklama Cyfrowy Polsat zaprasza
reklama Zapraszamy