ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4635, 13 lipca 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zamek Kliczków zaprasza!
reklama Centrum Szkoleniowe zaprasza!
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tylko na Bolcu12 lutego 2018r. godz. 11:54, odsłon: 8484, Bolec.Info

Dariusz Mucha usunięty z Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów AlkoholowychBolesławiec - Informacje: Mucha znów wyrzucony Dariusz Mucha (fot. Bernard Łętowski)

Decyzją prezydenta Piotra Romana radny Dariusz Mucha nie jest już członkiem Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Mucha pracował w komisji od początku kadencji, czyli od ponad 3 lat. Został jej członkiem na prośbę… Piotra Romana.

Kłopoty prezydenta z radnym zaczęły się, gdy ten w 2016 roku, jako szef Komisji Infrastruktury, Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa, ujawnił sprawę nielegalnego składowiska odpadów przy cmentarzu oraz grobów a terenie cmentarza będącym formalnie drogą. 

Mucha nie chciał także przyjęcia w poczet członków komisji radnego Wojciecha Kasprzyka i na jakiś czas udało mu się powołanie Kasprzyka do komisji udaremnić.

Rok temu radni z klubu Forum, czyli ludzie Piotra Romana, usunęli Dariusza Muchę ze swojego klubu. Odwołano go także a funkcji szefa Komisji Infrastruktury, Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa a na jego miejsce powołano Kasprzyka. Mucha sam złożył rezygnację z tej funkcji uprzedzając uchwałę o odwołaniu go.

Wykluczenie Muchy z klubu radnych Forum szef tego klubu, Dariusz Filistyński, uzasadniał stwierdzając, że radny Mucha “działał na niekorzyść klubu”.

Problem w tym, że prezydent potwierdził, iż składowisko odpadów przy cmentarzu jest nielegalne a odpowiedzialny za nie Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej ponosi konsekwencje finansowe swoich zaniedbań. Zaś teren, na którym pochowano zmarłych na cmentarzu faktycznie, w sensie formalnym był drogą.

Wyrzucenie Muchy z klubu radnych i pozbawienia stanowiska szefa komisji nic nie dało i radny wciąż lubuje się w zadawaniu rządzącym na sesjach Rady Miasta niełatwych pytań. Wskutek interpelacji radnego prezydent musi się tłumaczyć z rozmaitych spraw a w obecnej kadencji rady nie jest to częsty przypadek.

Teraz przyszedł czas na usunięcie Dariusza Muchy z Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. 

- Niech ludzie się boją, bo zemsta prezydenta dotknie każdego, jeśli będzie niegrzeczny - mówi dla Bolec.Info radny Dariusz Mucha. - Pan prezydent powiedział na sesji, że myślał, iż będę grzeczny i że się uspokoję. To jest dla mnie jednoznaczne, że doszedł do wniosku że jestem niegrzeczny i musi mnie odwołać. To jedynie utwierdza mnie w przekonaniu, że trzeba jak najszybciej uzmysłowić ludziom z kim mają do czynienia. Ja dalej robię swoje. Prezydent odwołał także Barbarę Wojciechowską pokazując, że taki fachowiec jak ona nie jest dla niego ważny. W komisji pozostali tacy wybitni fachowcy jak panowie Zbigniew Razik i Józef Pokładek

Rzecznik Urzędu Miasta, Agnieszka Gergont, poinformowała Bolec.Info, że na razie nie będzie komentować sprawy a okoliczności odwołania zostaną najpierw przedstawione radnemu na zaplanowanym spotkaniu z nim.

Co o tym sądzicie? Czy usunięcie Muchy z komisji to kara za jego krytyczny spojrzenie na rządzących miastem i działania MZGK?

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 6 > >>

~~Poczerwieniały Żagwin   13 lutego 2018r. o 8:35

~~Poczerwieniały Żagwin

Postów:

Razik i Pokładek są w komisji rozwiązywania problemów Alkoholowych ?
NIE WIERZĘ ! A jakie oni mają do tego papiery ?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Hebanowa Abelia   13 lutego 2018r. o 9:42

~~Hebanowa Abelia

Postów:

~~Poczerwieniały Żagwin napisał(a): Razik i Pokładek są w komisji rozwiązywania problemów Alkoholowych ?
NIE WIERZĘ ! A jakie oni mają do tego papiery ?
Do walki z Alkoholizmem potrzebne sa mocne glowy i szerokie gardla,a nie jakies papiery.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Limonkowa Kapusta   13 lutego 2018r. o 18:27

~Limonkowa Kapusta

Postów:

W naszym mieście tak jest że na stanowiskach dyrektorskich i kierowniczych obsadzane są marionetki.Mając doczynienia z tymi osobami śmialo mogę powiedzieć że nie jedną np. Pani sprzątająca ma więcej do gadania niż oni,ale co się dziwić jak stanowiska dostają bez żadnych konkursów i mają w świadomości że bez układów z góry by nie pełnili tej funkcji.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Błękitny Fasolnik   13 lutego 2018r. o 19:41

~Błękitny Fasolnik

Postów:

Miły,sympatyczny Pan zawsze się ukłoni.Szczerość nie popłaca wiem coś o tym.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Żółtoszary Buk   13 lutego 2018r. o 19:41

~~Żółtoszary Buk

Postów:

Ja widziałem taki filmik na "fejsie" jak rzucający młotem sam się wyrzucił. Oby i w tym przypadku nie stało się z wyrzucającym. Pozdro...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Czarnawy Klon   14 lutego 2018r. o 8:45

~~Czarnawy Klon

Postów:

Pozbycie się z tej komisji Pani Wojciechowskiej i Pana Muchy, ukazuje prawdziwy stosunek Piotra Romana jako człowieka do tych problemów i chęci niesienia pomocy ludziom w ich rozwiązywaniu. Prezydent Miasta to organ władzy wykonawczej , który nie powinien się obrażać na ludzi, którzy mu się nie podobają lub są nie pokorni. Tym działaniem Piotr Roman ujawnił swoją małostkowość i nieporadność w rozwiązywaniu konfliktów , które dotyczą jego jako prezydenta, odbierając ludziom możliwość korzystania , z pomocy i wsparcia od takich ludzi jak Pani Wojciechowska i Pan Mucha, Piotr Roman załatwia swoje porachunki kosztem właśnie tych ludzi. Wstyd, że Piotr Roman tak zdecydował na szkodę wielu mieszkańców naszego miasta.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Stalowy Kopytnik   14 lutego 2018r. o 11:37

~~Stalowy Kopytnik

Postów:

Pan Mucha przyjmuje mieszkańców mających sprawę do niego jako Radnego w holu ratusza,pewnie to jest jeszcze jedyne miejsce z którego Roman Go nie wyrzucił.Ale znając Romana to kwestia czasu!

Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Rudobrunatnyrudawa Gęsiówka   14 lutego 2018r. o 11:50

~~Rudobrunatnyrudawa Gęsiówka

Postów:

w sondzie blisko 300 głosów za tym że to represje polityczne.
80 głosów to zapewne "przypadkowe" osoby :) dokupcie komputerów w partii prezesów.
A tak serio, to rzeczywiście prezydent nie ma kogoś kto by mu doradził że takie decyzje to strzał w kolano? czy może już nie chce słuchać mądrych rad?
Ostatnio na sesji rady miejskiej zastanawiali się co zrobić żeby Mucha nie zadawał tyle pytań i żeby były krótsze. :) Ludzie, to się dzieje naprawdę :)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 6 > >>

reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy