ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4632, 10 lipca 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Aktualizacja1 kwietnia 2019r. godz. 11:08, odsłon: 20087, Bolec.Info
Polacy pobili się z Amerykanami podczas dyskoteki w Piwnicy Paryskiej
Bolesławiec - Informacje: Rasistowska zadyma w Bolesławcu  Interwencja policji na ulicy Komuny Paryskiej (fot. The Bad Bunzlauer - złe wiadomości z Bolesławca)

W nocy z soboty na niedzielę policjanci z sześciu radiowozów musieli interweniować przy Ulicy Komuny  Paryskiej pod Piwnicą Paryską.

Policjanci otrzymali informację, że w lokalu doszło do nieporozumienia między dwoma osobami  potem konflikt przeniósł się na zewnątrz. Kiedy radiowozy przyjechały, wiele osób opuściło miejsce konfliktu. Z ustaleń policji wynika, że rozbito szybę w stojącej pod lokalem taksówce a jeden mieszkaniec naszego powiatu stwierdził,  że naruszono jego nietykalność. Był nietrzeźwy. Obaj poszkodowani muszą sami zgłosić sprawy na policję lub do prokuratury.

Wszystko zaczęło się od agresji słownej jednego gościa lokalu pod adresem Amerykanów. Wyzywał ich, pokazywał prowokacyjne gesty, agresywna była także jego towarzyszka. Bójka przeniosła się przed lokal, gdzie kilkadziesiąt osób było świadkami agresywnych zachowań Polaków i Amerykanów. 

Nieoficjalnie udało nam się ustalić, że kilku Amerykanów po tych zdarzeniach może stracić pracę w armii. Policja bada sprawę i zajmuje się agresywnymi Polakami.

- Odwiedza nas mnóstwo obcokrajowców, nie tylko Amerykanów, zdarza się że przychodzą do nas niestety także ludzie mający problem z tolerancją i nie umiejący się zachować. Staramy się reagować na takie sytuacje - mówi dla Bolec.Info Bogdan Nowak junior, właściciel Piwnicy Paryskiej. - Prowodyr sobotniej sytuacji na parkiecie prowokował Amerykanów wulgarnymi gestami, ale oni nie zareagowali. Potem zaczęły się wyzwiska, także ze strony partnerki Polaka, i agresja fizyczna. Rasistowskie wyzwiska w ustach pary bardzo  prowokowały Amerykanów którzy, dokąd się tylko dało, unikali walki. Potem do akcji wkroczyło dużo innych osób.

Nowak obiecuje współpracę z policją i reagowanie na tego typu incydenty.

- Jak zawsze w takich sytuacjach udostępnimy policji cały bogaty materiał z monitoringu, składamy także doniesienie na prowodyra bójki. Za zachowanie rasistowskie, sianie nienawiści i rozpoczęcie bójki powinien ponieść karę - mówi.

Zdaniem Nowaka Amerykanie nie są agresywni.

- Od półtora roku gościmy Amerykanów w Piwnicy Paryskiej i wiemy, że są bardzo mało agresywni, warto pamiętać też o tym, że agresywne zachowania w Bolesławcu grożą im bardzo poważnymi konsekwencjami w armii. Czasem mam wrażenie, że niektorzy aresywni Polacy wiedzą o tym i specjalnie prowokują Amerykanów - mówi właściciel Paryskiej. - Nie ma u nas miejsca na rasizm, tego typu zachowania i poniżanie innych ludzi ze względu na kolor skóry, religię czy pochodzenie. Będziemy eliminować takie zachowania z lokalu. Już podejmujemy odpowiednie kroki.

Nieoficjalnie wiemy że amerykańskie dowództwo rozważa wprowadzenie zakazu wieczornych wyjść żołnierzy do lokali w Bolesławcu

Więcej informacji wkrótce.

Foto: The Bad Bunzlauer - złe wiadomości z Bolesławca

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 6 > >>

~Cynobrowy Głóg   1 kwietnia 2019r. o 10:23

~Cynobrowy Głóg

Postów:

Witamy na zadupiu. Gnoja, który sprowokował akcję - do odpowiedzialności.
Pytanie za 100 punktów - GDZIE BYŁA OCHRONA
Wprawny wykidajło w moment wychwytuje ognisko konfliktu i rozwiązuje temat.
To było niepotrzebne i nieprofesjonalne.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Bladoróżowa Puszkinia   1 kwietnia 2019r. o 10:32

~Bladoróżowa Puszkinia

Postów:

Zamknąć dyskotekę i po problemie.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Morelowa Daglezja   1 kwietnia 2019r. o 10:42

~Morelowa Daglezja

Postów:

A co oni tu przyjechali na dyskotekę? Powinni mieć kategoryczny zakaz wyjscia wieczorami na miasto. Mają poligon? To niech tam siedzą...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Pistacjowa Ostróżka   1 kwietnia 2019r. o 10:47

~Pistacjowa Ostróżka

Postów:

Palacy rasisci a dolary cacy ;p
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Pożółkła Szydlica   1 kwietnia 2019r. o 10:56

~~Pożółkła Szydlica

Postów:

Niestety ale w paryskiej brakuje ochrony. Ta uprzejma Pani z szatni nie moze na siebie przecież wziąć całej odpowiedzialnosci za zadymy
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Rudozłoty Rumianek   1 kwietnia 2019r. o 11:01

~~Rudozłoty Rumianek

Postów:

~Pistacjowa Ostróżka napisał(a): Palacy rasisci a dolary cacy ;p

Tak się składa że to Polska ponosi koszty utrzymania oddziałów stacjonujących w naszym kraju. Takie to "super" warunki wynegocjowali nasi politycy.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Brunatnopopielata Stokrotka   1 kwietnia 2019r. o 11:18

~~Brunatnopopielata Stokrotka

Postów:

Świadectwo na to kim jesteśmy i jaki szacunek mamy do drugiego człowieka.. Wielka szkoda bo kolejny raz nasz wizerunek ucierpiał.... Oczywiście na całe szczęście to tylko jednostki bo zdecydowana większość w co głęboko wierze z pogardą patrzy na takie zachowania. Nigdy nie jest za późno żeby się zmienić :)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Dyniowy Milin   1 kwietnia 2019r. o 11:18

~Dyniowy Milin

Postów:

Dajcie spokój, co jak co ale awantura nie była i nie jest żadną winą właściciela. Jak się ktoś nie potrafi zachować albo nie wie, kiedy powinien przestać pić, to niech zostanie w domu i pije do lustra... Szkoda mi tych Amerykanów. Zawsze zachowywali się w porządku, kiedy miałam okazję bawić się w Paryskiej. Wstyd, że tak się stało.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 6 > >>

reklama Cyfrowy Polsat zaprasza