ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4637, 15 lipca 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


8 kwietnia 2019r. godz. 10:23, odsłon: 14500, Bole.Info
Puste klasy, puste szkolne korytarze i pokoje nauczycielskie - dzieci w świetlicach.
Bolesławiec - Informacje: Nauczyciele strajkują w Bolesławcu Strajk nauczycieli w Bolesławcu (fot. Bolec.Info)

W Szkole Podstawowej przy ulicy Bielskiej przed tuż przed 8 rano pokój nauczycielski był pusty:Do szkoły przyszło troje uczniów po czym rodzice zwolnili ich z zajęć. Powinny przyjść ich około 400. Strajkujący nauczyciele z tej placówki zebrali się w oddziale szkoły przy ulicy Słowackiego, gdzie dotarło około 20 uczniów, którym trójka niestrajkujących nauczycieli zorganizowała zajęcia świetlicowe. Uczniów powinno być 700.

Według naszych informacji do strajku przystąpiła zdecydowana większość nauczycieli wszystkich pięciu szkół podstawowych w Bolesławcu i sześciu z siedmiu miejskich przedszkoli - nie strajkują jedynie pracownicy Miejskiego Przedszkola nr 1 - w placówce tej nie ma żadnej organizacji związkowej. Dzieci do szkół przyszło bardzo mało, mają one zapewnioną opiekę.

Na razie wiadomo, że ze szkół powiatowych do strajku przystąpiły wszystkie szkoły poza Zespołem Szkół Mechanicznych i Zespołem Szkół Handlowych i Usługowych. Ta ostatnia szkoła nie może strajkować, bo jest tam tylko organizacja "Solidarności" a ten związek podpisał porozumienie z rządem. W tej szkole nie ma organizacji związkowej ZNP. Mimo Dariusz Rataj, szef szkolnej solidarności mówi, że nauczyciele popierają postulaty protestujących. W ZSHiU lekcje odbywają się normalnie. 

Wkrótce więcej informacji.

Nad oddziałem SP przy słowackiego zgodnie wiszą flagi ZNP i Solidarności.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 6 > >>

~Rudobrunatnyrudawa Gęsiówka   8 kwietnia 2019r. o 8:43

~Rudobrunatnyrudawa Gęsiówka

Postów:

Mało im wczoraj nie dawali. 700 zł więcej, też bym chciał. Jednak polityczny ZNP - Broniarz - kolega PO i SLD dostał prikaz że strajk ma się odbyć. Wybory
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Białobrązowy Rojnik   8 kwietnia 2019r. o 8:58

~Białobrązowy Rojnik

Postów:

Za czasów PO nie było żadnych podwyżek i jakoś każdy siedział cicho, obecnie mimo jakichś podwyżek (bo wszystkiego nie da sie od razu zrobić co nie do wszystkich dociera) nagle wszyscy strajkują. Nienormalne
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Białobrązowy Rojnik   8 kwietnia 2019r. o 9:04

~Białobrązowy Rojnik

Postów:

Połowa nauczycieli to wykształciuchy bez wiedzy i kompetencji, zrobić przesiew i zwolnić połowe. Niektórzy poloniści nawet odmieniać przez przypadki nie potrafią, wiem z doświadczenia jako współpracownik szkoły. Porażka, już nie mówiąc o nauczycielach w-f, którzy siedzą w kantorkach i cedzą wódę.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Siwawa Szachownica   8 kwietnia 2019r. o 9:08

~Siwawa Szachownica

Postów:

Gdzie PiS i PO się biją tam nauczyciel korzysta. I trudno im się dziwić. Szkoda tylko że dali się wciągnąć w wyborczą naparzankę kosztem dzieciaków i rodziców.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Złocistoruda Lepnica   8 kwietnia 2019r. o 9:17

~Złocistoruda Lepnica

Postów:

Przedszkola niby czynne? Tylko ktore oprocz mpp1 przyjmuje 100%dzieci? dyrekcja tylko pracuje i przyjmuje pierwsze 25 dzieci. Potem drzwi na klucz.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Złocista Krzewuszka   8 kwietnia 2019r. o 9:18

~~Złocista Krzewuszka

Postów:

Rodzice wcale nie muszą posyłać do szkół swoje dzieci; mogą je uczyć sami, a póżniej zweryfikować zdobytą przez dzieci wiedzę przed komisja egzaminacyjną. Skoro mają tyle wątpliwości, co do jakości pracy nauczycieli, powinni skorzystać z takiej możliwości.Mogą również wynająć prywatnie nauczyciela przeznaczając na to 500+.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Pozłocista Żurawka   8 kwietnia 2019r. o 9:20

~Pozłocista Żurawka

Postów:

Nie popre strajku nauczycieli nigdy. Niestety przez, nauczycieli muszę wzmagać się teraz z depresje.Mimo że szkołę skończyłem 3 lata temu, konsekwecje zdrowotne mam do dzisiaj. Najgorsi nauczyciele są w szkole na JP2. Obecna dyrektorka sama faworyzowała swoich ulubieńców z reszty dosłownie śmiała się w twarz. Babka od angielskiego potrafiła do uczniów mówić (tu cytat) "spie******". Wufefiści gdy ktoś był grubszy poniżali takiego na oczach innych. Hipokryzja nic więcej... Mógłbym wymieniać więcej i więcej, ale za dużo by pisać. Szkoła zniszczyła mi psychike. Gdy na demna się znęcali, nikt z nich nie podał mi ręki, a wręcz przeciwnie, sami się z tego niektórzy śmiali. Dziękuję za zniszczenie psychiki.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Śliwkowy Sumak   8 kwietnia 2019r. o 9:22

~~Śliwkowy Sumak

Postów:

~Białobrązowy Rojnik napisał(a): Za czasów PO nie było żadnych podwyżek i jakoś każdy siedział cicho, obecnie mimo jakichś podwyżek (bo wszystkiego nie da sie od razu zrobić co nie do wszystkich dociera) nagle wszyscy strajkują. Nienormalne


Za czasów PO 44% podwyżki dla nauczycieli. Nie oglądaj reżimówki.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 6 > >>

reklama Cyfrowy Polsat zaprasza