ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4625, 3 lipca 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


30 kwietnia 2019r. godz. 13:27, odsłon: 4995, 11 DK Panc. / Bolec.info
Utrudnienia na drogach związane z przygotowaniem do ćwiczeń
Bolesławiec - Informacje: Ciężki sprzęt na drogach Droga Hanibala (fot. st. chor. szt. Rafał Mniedło)

Mimo, iż czerwcowy sprawdzian szkoleniowy Czarnej Dywizji, ćwiczenie taktyczne z wojskami DRAGON-19 rozpocznie się w czerwcu, to już za kilka dni na drogach zachodniej części Polski należy się liczyć ze wzmożonym ruchem sprzętu wojskowego, przemieszczającego się w rejony przyszłych ćwiczeń.

Poczynione jeszcze w marcu w siedzibach Lubuskiego i Szczecińskiego Urzędu Wojewódzkiego uzgodnienia w zakresie przemieszczenia po drogach publicznych  znacznych ilości sprzętu 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej (11LDKPanc) już niebawem zweryfikowane zostaną w praktyce. 

Zapewnienie bezpiecznego, bezkolizyjnego przemieszczenia sprzętu wojskowego stanowi dla 11LDKPanc najistotniejszy priorytet w etapie przygotowania ćwiczenia. Począwszy od pierwszych dni maja, aż po koniec miesiąca kilkaset egzemplarzy różnego rodzaju ciężkiego sprzętu włączy się w ruch drogowy, podążając w kierunku drawskiego poligonu, z wykorzystaniem między innymi drogi ekspresowej S3.

Mimo, iż newralgiczne pod względem bezpieczeństwa w komunikacji miejsca zabezpieczone będą zarówno przez Policję Państwową, jak i wojskowe kompanie regulacji ruchu, bezwzględnie należy wzmóc czujność i zachować szczególną ostrożność. Wprawdzie wojsko przemieszczać się będzie w pilotowanych i ubezpieczanych przez policję i Żandarmerię Wojskową kolumnach, niemniej przestrzegamy kierowców indywidualnych przed próbami wyprzedzania tych wielotonowych wojskowych maszyn. 

Praktyczny ruch wojsk poprzedzi zaplanowane odpowiednio wcześniej szkolenie żołnierzy Czarnej Dywizji z podstawowych zasad bezpieczeństwa obowiązujących w trakcie przemieszczania kolumn po drogach publicznych. Ważną informacją użytkowników dróg jest fakt, iż wojskowe kolumny przemieszczać się będą nie tylko w nocy, ale również w dzień.

 

Tekst: por. Krzysztof Gonera

Zdjęcia: st. chor. szt. Rafał Mniedło

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Zzieleniała Kalia   30 kwietnia 2019r. o 13:27

~Zzieleniała Kalia

Postów:

Po co to wszystko?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

skorn   30 kwietnia 2019r. o 17:16

skorn

Postów: 11625

No właśnie po co? Złapmy się wszyscy za ręce, wtedy nie będzie wojny!

http://pressmania.pl/polacy-zapomnieli-jak-bylo-w-czasach-rzadow-po-psl/
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

mir.ko   30 kwietnia 2019r. o 18:04

mir.ko

Postów: 2850

Żaden sprzęt nie lubi stać
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Zielonoszary Cyprysik   30 kwietnia 2019r. o 18:11

~~Zielonoszary Cyprysik

Postów:

mir.ko napisał(a): Żaden sprzęt nie lubi stać

a widzisz, a mój lubi....
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Trawiasty Szparag   1 maja 2019r. o 8:07

~Trawiasty Szparag

Postów:

Zabawa starych h ..w Indian , na nic nie ma pieniędzy tylko na głupoty a te wszystkie sojusze są tyle warte co w 39 . W razie boom każdy ma swoje interesy a politycy w Polsce nigdy się, nie mogli dogadać . Gdyby przed wojną był choć jeden Generał co sie znał na wojaczce to by Adolfa pognał a tak stworzyli sobie mit Ułana i chlali po kasynach , a potem w razie W porzucili wszystko i uciekli na Rumunie .
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

Pannazdzieckiem   1 maja 2019r. o 10:50

Pannazdzieckiem

Postów: 12722

Panowie , po co to ... pytacie ? . Otóż chodzi o to , że żydobanksterka z Wollstret chce dobrać się do złóż naturalnych Syberii . Nie mogą tego kupić , więc posługując się " sojuszniczym " ... ludem tubylczym ... z zabawkami na kołach i gąsienicach ... rozjeżdżają drogi , za które zapłaci mój wnuczek Wojtuś ... żydobanksterce.

Qurwa , byłbym zapomniał . Wojtuś nie zapłaci za za S3 , nie będzie miał kasy ... już dziś jest niewolnikiem mamony , choć jeszcze o tym nie wie ...

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Zielonkawobłękitny Wawrzynek   1 maja 2019r. o 16:50

~~Zielonkawobłękitny Wawrzynek

Postów:

Za komuny do Drawska na poligon transportowano sprzęt wojskowy koleją załadunek na platformy odbywał się w Lozach (łozach),czas załadunku około 2,5 godz.32 wagony - taniej,bezpiecznie,szybciej ,czyściej i żołdaki przećwiczyli eszelon.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

reklama Zapraszamy