ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4624, 2 lipca 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tylko na Bolcu30 maja 2019r. godz. 16:32, odsłon: 4838, Bolec.Info
Największa klęska wyborów europejskich to wynik komitetu Polska Fair Play. Wsparcie bolesławieckich VIP-ów nie pomogło.
Bolesławiec - Informacje: Fail Play Bezpartyjni Gwiazdowski Robert Gwiazdowski i Piotr Roman na starcie Fair Play (fot. Screen z YouTube Polska Fair Play)

Komitet Wyborczy Wyborców Polska Fair Play Bezpartyjni Gwiazdowski wystartował tylko w 6 z 13 okręgów wyborczych osiągając w kraju poparcie na poziomie 0,54%. 

Bezpartyjni w nazwie komitetu to skutek współpracy Roberta Gwiazdowskiego z naszymi samorządowcami. Robert Gwiazdowski tworzył swoją inicjatywę na wybory do Parlamentu Europejskiego ze wsparciem prezydenta Piotra Romana, starosty Tomasza Gabrysiaka oraz marszałka Cezarego Przybylskiego.

W całym kraju inicjatywę Gwiazdowskiego poparło 74 013 wyborców. Na Dolnym Śląsku i w Bolesławcu - nikt. Bo akcję zbieranie podpisów potrzebnych do rejestracji listy poprowadzono tak, że ważnych podpisów zabrakło. 

Bolesławieccy samorządowcy związani z Piotrem Romanem jeździli do Warszawy wspierać projekt Polska Fair Play, występowali w wyborczych materiałach. Oprócz wspomnianych wyżej prezydenta, starosty i marszałka, Gwiazdowskiego wspierali także radni Józef Pokładek czy Łukasz Jaźwiec. Sam komitet wyborczy zarejestrowano w Bolesławcu przy Kaszubskiej, gdzie mieszczą się siedziby niektórych lokalnych stowarzyszeń, na przykład Forum Samorządowego Ziemi Bolesławieckiej skupiającego ludzi rządzących w naszym mieście i ich sympatyków. Pełnomocnikiem komitetu Gwiazdowskiego został Emil Zając, prezes Towarzystwa Budownictwa Społecznego i bliski współpracownik Piotra Romana.

Piotr Roman tak na przykład wspierał Gwiazdowskiego:

Na chwilę przed powstaniem inicjatywy wyborczej w Bolesławcu zorganizowano spotkanie z Robertem Gwiazdowskim w Teatrze Starym, na które zapraszali prezydent i starosta wykorzystując do tego urzędowe profile strony i profile w social mediach. Prawdopodobnie Teatr Stary udostępniono Gwiazdowskiemu nieodpłatnie. 

 Piotr Roman, Tomasz Gabrysiak i Cezary Przybylski podczas spotkania z Robertem Gwiazdowskim w Teatrze Starym w Bolesławcu.

Oficjalne i nieoficjalne samorządowe kanały informacyjne oraz promujące lokalne władze media promowały Gwiazdowskiego i jego współpracę z lokalnymi samorządowcami. 

Całe to poparcie i współpraca okazały się warte funta kłaków, bo ludzie Piotra Romana oraz inni dolnośląscy zwolennicy komitetu nie byli w stanie zebrać wystarczającej do rejestracji listy liczby podpisów, choć zbierali je nawet na miejskim basenie w Bolesławcu. A wieść gminna niosła, że na listach kandydatów do Parlamentu Europejskiego miało być co najmniej dwóch lokalnych polityków, jednym z nich miał być Piotr Roman.

Tak Piotr Roman i Tomasz Gabrysiak promowali Gwiazdowskiego w Bolesławcu.

O przyczyny klęski i smutny finał współpracy z Bezpartyjnymi spytaliśmy u źródła:

- Nie mam zielonego pojęcia dlaczego ta współpraca tak się skończyła - mówi dla Bolec.Info Robert Gwiazdowski. - Po zgłoszeniu mojej inicjatywy Bezpartyjni z Dolnego Śląska zgłosili akces, że chcą w to wejść i ja sobie odhaczyłem, że Dolny Śląsk jest nasz, że oni to wnoszą w wianie ale okazało się, że niestety się nie udało i zarejestrowaliśmy listy tylko w sześciu okręgach. Zebraliśmy w kraju 54%, tam gdzie mieliśmy listy, mamy powyżej 1 procenta, ja w Warszawie bez kampanii i plakatów mam 1,66%. Czyli gdybyśmy byli we wszystkich okręgach, to pewnie mielibyśmy podobnie w każdym z nich. Wyborcy też nie zniechęciliby się wówczas brakiem rejestracji list w niektorych okręgach, bo przez to być może niektórzy doszli do wniosku, że nie mamy szans.

- Piotrka Romana poznałem parę lat temu i kiedy on się przyłączył do tej inicjatywy i zdecydował się dać jej twarz i nazwisko, tym bardziej uznałem, że jest super - mówi Gwiazdowski. - Wiem, że jest fajnym człowiekiem i prezydentem, ale nie zakładałem że to on będzie latał i zbierał podpisy. Dobrze, że pojawił się ktoś taki jak Emil Zając, bo on na szczęście to wszystko uporządkował od strony organizacyjno-prawnej.

- Nie mam pojęcia dlaczego nie udało się zebrać podpisów, może zeszło z nich powietrze? - zastanawia się lider. - Może pewność że nic nam nie grozi była za duża? Ja rozmawiałem z różnymi ludźmi i oni mówią, że  gdyby wiedzieli że brakuje 400 podpisów, to byśmy je zebrali. Żyliśmy w błogim przeświadczeniu, że te podpisy mamy bez problemu. Trochę jestem zawiedziony współpracą z Bezpartyjnymi, ale absolutnie nie chciałbym zrzucać na nich winy. Nie powiodło się - trudno.

Roberta Gwiazdowskiego spytaliśmy także o to, czy Piotr Roman dostałby pierwsze miejsce na liście wyborczej do europarlamentu.

- Jak Pior Roman przyjechał na moją konwencję, poparł mnie, stanął obok, to założyłem, że miałby pierwsze miejsce na liście. To było dla mnie oczywiste - mówi Gwiazdowski.

Co myślicie o wyborczym wsparciu Bezpartyjnych dla inicjatywy Roberta Gwiazdowskiego? Zagłosowalibyście na Piotra Romana, gdyby był pierwszy na liście tego komitetu w wyborach 26 maja?

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 > >>

~Zgniłozielona Miesiącznica   30 maja 2019r. o 16:45

~Zgniłozielona Miesiącznica

Postów:

Panie Gwiazdowski proszę pomyśleć, czy to nie był sabotaż. A przekona się Pan o tym na pewno po tym z kim będzie budowany tutaj projekt do wyborów parlamentu polskiego na jesieni. Pozdrawiam.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Płoworuda Tygrysówka   30 maja 2019r. o 16:53

~Płoworuda Tygrysówka

Postów:

Lokalnie, przy wykorzystaniu mediów, urzędów i synekur może i dają radę, jednak do polityki krajowej za krótkie spodenki.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Bura Macierzanka   30 maja 2019r. o 16:57

~Bura Macierzanka

Postów:

Byłem na spotkaniu, zdecydowanie za mało było inicjatyw życia ma koszt Państwa. Teraz takimi argumentami się wygrywa Bal trwa i trudno będzie przekonać niektórych wyborców, że pieniądze się przede wszystkim zarabia, a nie dostaje bycząc się w domu...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Czerwonozłota Aralia   30 maja 2019r. o 17:03

~Czerwonozłota Aralia

Postów:

Ach te ciągoty lokalnych za wielką polityką. Za wysokie progi. Też mi się coś podejrzana wydaje sprawa z tymi podpisami.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Szafirowa Gailadia   30 maja 2019r. o 17:27

~Szafirowa Gailadia

Postów:

Kolejny raz sfrustrowany urzędnik próbuje wyrwać się z zaklętego kręgu 30-tysięcznego miasteczka. I znowu nic...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Kobaltowa Borówka   30 maja 2019r. o 17:56

~~Kobaltowa Borówka

Postów:

Ciesze się, że nic z tego nie wyszło. To moja wielka, wielka radość z klęski inicjatywy Fair Play.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Zielonkawożółta Dąbrówka   30 maja 2019r. o 18:15

~Zielonkawożółta Dąbrówka

Postów:

Ktoś tu sobie w brodę pluje, że uciekł z PiS. Dzisiaj to już by conajmniej ministry były, a tak... Koledzy robią wielką politykę a tu dalej na prowincji. Słabo
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Bladolawendowa Magnolia   30 maja 2019r. o 18:28

~Bladolawendowa Magnolia

Postów:

Profesorze Gwiazdowski, na przyszłość życzę lepszych fachowców. Takie sprawy oddaje się ludziom naprawdę zaufanym.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 > >>

reklama Centrum Szkoleniowe zaprasza!
reklama Zapraszamy