ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4633, 11 lipca 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zamek Kliczków zaprasza!
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


24 czerwca 2019r. godz. 13:01, odsłon: 1515, Bolec.info
Stanisław Pachnik z podwójnym srebrem na Mistrzostwach Polski
Bolesławiec - Informacje: Srebrny Sztafeta biegu na orientacje (fot. Dariusz Pachnik)

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy Państwa o powołaniu Stanisława Pachnika do Kadry  Polski na Mistrzostwa Europy w Biegu na Orientację. W miniony weekend Stasiu potwierdził swoją wartość zdobywając dwa medale Mistrzostw Polski, jeden na dystansie klasycznym, a drugi w sztafetowym. Zawody odbyły się w okolicach Piechowic ( bieg klasyczny) i Przesieki (sztafety). W sobotę rozegrano bieg klasyczny. Górzysty teren był bardzo selektywny. Trudności techniczne, a przede wszystkim fizyczne, dały się wszystkim we znaki. W niektórych kategoriach różnice czasowe na czołowych pozycjach były kolosalne. Jednak w  kategorii  M 16 pierwsza trójka była blisko siebie. Stasiu biegał 72 minuty i 9 sekund, ustąpił jedynie Mikołajowi Paterkowi (HKS AZYMUT MOCHY) o 45 sek., a pokonał Jana Sztranka (AZYMUT PABIANICE) o  nieco ponad półtorej minuty. Wymieniona trójka to kadrowicze na Mistrzostwa Europy (28 – 30.06.2019 Grodno – Białoruś). 

W niedzielę przenieśliśmy się do Przesieki by tam rozegrać bieg sztafetowy. Teren również górzysty, ale o trasy o znacznie mniejszych przewyższeniach i przede wszystkim dużo krótsze. Stasiu miał wyznaczoną trzecią (ostatnią) zmianę w zespole MKS „Paulinum” Jelenia Góra. Wiedzieliśmy, że stać ten zespół na uzyskanie dobrego wyniku. Na pierwszej zmianie pobiegł Adrian Sobiński i zameldował się na szóstym miejscu, z prawie pięciominutową stratą do liderów  UKS „Orientuś” Łodź. Druga zmiana to Jakub Jończy, w którym pokładaliśmy nadzieję, na odrobienie co najmniej części strat. Niestety Kubie nie wyszedł bieg tak jak by tego sobie życzył. Co prawda awansowaliśmy   o jedno miejsce, jednak strata do liderów wzrosła do siedmiu minut, a do podium około czterech !!! Stasiu jednak ruszył z ogromną werwą i błyskawicznie zaczął odrabiać starty. Na tzw. przebiegu widokowym był już trzeci, ze stratą ponad minuty do zespołu Śląska Wrocław. Ostatni odcinek trasy pokonywał w fantastycznym tempie i na przedostatnim punkcie kontrolnym miał już kontakt wzrokowy z zawodnikiem z Wrocławia. Rywal popełnił jeszcze błąd wariantowy, Stanisław to bezlitośnie wykorzystał i już na ostatni punkt kontrolny przed metą wyszedł na drugie miejsce. Na mecie biegacz cieszył się z tytułu wicemistrzów Polski oraz najlepszego czasu w swojej kategorii.

 Mistrzostwa Polski były dla nas bardzo udane, a rosnąca forma przed wyjazdem na Białoruś napawa dużym optymizmem. Tam przede wszystkim liczymy na dobry występ w biegu sprinterskim, w którym Staś czuje się najlepiej.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Zielonoszary Cyprysik   25 czerwca 2019r. o 6:44

~Zielonoszary Cyprysik

Postów:

Brawo
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

reklama Zamek Kliczków zaprasza!