ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4626, 4 lipca 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Centrum Szkoleniowe zaprasza!
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tekst zlecony28 czerwca 2019r. godz. 16:25, odsłon: 3057, Zlecony tekst
Gdy zaczniesz szukać informacji, o tym czym zajmuje się radca prawny, znajdziesz definicję, która mówi,
Bolesławiec - Informacje: W czym pomoże Ci radca prawny? W czym pomoże Ci radca prawny? (fot. )

że jest to osoba, która wykonuje zawód zaufania publicznego i udzielają pomocy prawnej. Tak naprawdę, jest to bardzo szeroka definicja, która nie wiele mówi o realnym zakresie pomocy, jaka może być przekazana przez taką osobę. Sprawdź, czym zajmuje się człowiek, który wykonuje zawód radcy prawnego.

  • Czy między radcą prawnym a adwokatem są jakieś różnice?
  • W jakich sprawach może Ci pomóc radca prawny
  • Dobry radca prawny w Poznaniu.

Czy między radcą prawnym a adwokatem są jakieś różnice?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy i jakie są różnice w zakresie pomocy, którą może im zaoferować osoba, wykonująca zawód adwokata i radcy prawnego. Zazwyczaj ten pierwszy kojarzony jest z reprezentacją w sądzie, gdy u tego drugiego można uzyskać pomoc prawną. Obecnie nie jest to prawda, bo radca prawny może być reprezentantem w sądzie. Przez lata upoważnienia radców prawnych i adwokatów zbliżały się do siebie. Można powiedzieć, że w chwili obecnej zawody te prawie nie różnią się od siebie. Jedyną różnicą jest to, że radca może pomóc Ci w sprawach związanych z sądem administracyjnym, rodzinnym oraz cywilnym. Jeżeli jednak chodzi o problemy, które związane są ze sprawami karnymi oraz karnoskarbowymi, to w tej sytuacji pomoże Ci tylko adwokat. Warto o tym pamiętać, zanim udasz się do jednego z nich.

W jakich sprawach może Ci pomóc radca prawny?

Radcowie prawni mają więcej obowiązków niż tylko reprezentacja w sądzie. Obecnie są to osoby, które nie tylko mogą Cię reprezentować w sądzie, ale również udzielą Ci porady prawnej, sporządzą opinię prawną, opracują akty prawne, a także wystąpią w Twoim imieniu przed urzędem. Warto też zwrócić uwagę, że pomoc może dotyczyć szerokiej gamy problemów i kodeksów. Kancelaria radcy prawnego pomoże Ci, gdy Twój problem dotyczy prawa cywilnego, prawa pracy, ubezpieczeń społecznych czy prawa rodzinnego.

Dobry radca prawny w Poznaniu

Znalezienie dobrego radcy prawnego nie należy do najprostszych zadań. Pomimo tego, że edukacja, którą odebrali, jest na podobnym poziomie, to każdy z nich specjalizuje się w danych dziedzinach. Warto odwiedzić ich strony Internetowe, czy zadzwonić z pytaniem o ich specjalizację, aby upewnić się, że specjalizują się oni w danej dziedzinie. Jedną z czołowych kancelarii, która znajduje się w Poznaniu i z przyjemnością udzieli Ci pomocy, jest kancelaria Śląski. Współpracują oni nie tylko z klientem biznesowym i przedsiębiorcami, ale również z klientem indywidualnym.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Piwna Kolendra   28 czerwca 2019r. o 11:45

~Piwna Kolendra

Postów:

Przede wszystkim pomagają w pozbyciu się pieniędzy. W zamian niewiele lub nic.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Marengo Kalocefalus   22 czerwca 2020r. o 8:22

~Marengo Kalocefalus

Postów:

Jeśli szukacie Państwo godnej polecenia kancelarii prawnej zajmującej się prawem restrukturyzacyjnym i upadłościowym to warto sprawdzić działającą na terenie Krakowa i Warszawy Tatarę. Na stronie kancelarii dostępnych jest wiele przydatnych informacji, np. słownik pojęć, w którym wytłumaczone jest co to jest free float. Kancelaria ta wyróżnia się wieloletnim doświadczeniem i profesjonalnym podejściem do każdego klienta.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

reklama Zamek Kliczków zaprasza!