ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4657, 4 sierpnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Cyfrowy Polsat zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


SuperEXTRA30 lipca 2019r. godz. 08:27, odsłon: 5119, Bolec.Info
Mamy butelki Colway dla Bolecnautów! Wielorazowe szkło zamiast jednorazowego plastiku.
Bolesławiec - Informacje: Konkurs z butelkami Butelki dla Bolecnautów (fot. Centrum Kolagenowe Katarzyna Romanowska)

Niedawno na portalu Bobrzanie.pl pojawił się tekst „Jedna butelka – prawie petycja do PWiK i nie tylko” proponujący przejście, w imię rozsądku i ekologii, przejście z jednorazowych na wielorazowe butelki na wodę.

Firma Colway rozpoznała swoją butelkę na zdjęciu do tekstu, uznała że proponowana w nim akcja rozdawania butelek mieszkańcom byłaby super a gdyby za tym pomysłem poszły kolejne miasta, to powstałoby mega projekt „miast bez plastikowych butelek”.

Colway postanowił, że choć troszkę pomoże i rozda kilka swoich butelek Bolecnautom, aby bolesławianie mogli posmakować naszej bolesławieckiej wody ze szkła. Dlaczego ze szkła?
Bo to jaki wpływ mogą mieć na nasze zdrowie plastiki, nie brzmi dobrze. Bisfenole (BPA, BPS) i podobne substancje (TPP, GDB i inne) są niezbędne do produkcji plastików, żywic, druku, puszek. Już od lat 90-tych wiadomo, że są dość groźne dla naszego zdrowia. Mogą prowadzić do szkód w układzie hormonalnym, zaburzeniach płodności i libido. Otyłość, problemy metaboliczne. Zaburzenia działania systemu dopaminergicznego w mózgu (m.in. ADHD). Zwiększone ryzyko zachorowania na raka a także wpływ na regulację genów, czy zaburzenia funkcjonowania hormonów tarczycy. Lista jest naprawdę długa i przerażająca.

Szkodliwe związki uwalniają się i mogą mieć wpływ na nasze zdrowie podczas podgrzewania, użycia tłuszczu i detergentów. Dlatego tak niebezpieczne może być używanie plastikowych butelek. Picie wody z takiej rozgrzanej słońcem butli, która jechała do naszego lokalnego sklepu, albo leżała na siedzeniu naszego samochodu w ciepły dzień raczej nie jest zdrowe.

Colway ma do rozdania dla Was szklane butelki, których używają dystrybutorzy i klienci firmy na co dzień. Są to szklane butelki bromowo-krzemowe, które dezaktywują bakterie i zanieczyszczenia znajdujące się w wodzie. Nie przechodzą ani smakiem ani zapachem, można je myć, wyparzać. Do tego są poręczne, ładne i zdrowe!

Kolagenowa firma Colway zaproponowała mały konkurs dla każdego, kto chce stać się posiadaczem takiej butelek. Na naszych czytelników czeka 11 butelek. Wystarczy przyjść do Centrum Kolagenowego Katarzyny Romanowskiej przy ulicy Sądowej 7 w dni robocze od godziny 10 do 17 i odpowiedzieć na pytania:

1. Z jakiego kraju wywodzi się firma Colway?
2. Ile lat Colway jest na naszym rynku? (W czerwcu świętowali swoje urodziny)
3. Jaki produkt jest flagowym produktem w firmie?
4. Z jakiej branży wywodzi się Colway?
5. Jakie produkty mają w swojej ofercie?
6. Gdzie i jak można nabyć produkty Colway?
7. Czy z firmą Colway każdy może rozpocząć współpracę?


Więcej o Centrum Kolagenowym Katarzyny Romanowskiej dowiecie się tutaj

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2

~~Ciemnoczekoladowa Męczennica   31 lipca 2019r. o 12:31

~~Ciemnoczekoladowa Męczennica

Postów:

OK, butelka jest szklana, inicjatywa godna uwagi, a świadomość społeczna bezcenna. "Problemem" jest to, że woda, aby osiągnąć wnętrze szklanej butelki, najpierw musi pokonać całkiem spory odcinek wygodnie płynąc sobie plastikowymi rurkami.
Czyli plastikowe butelki be, bo są be, a plastikowe rury są OK, bo są plastikowe? Podwójną moralnością delikatnie zatrąciło. Niestety.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2