ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4624, 2 lipca 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama ZSET Twoją szkołą!
reklama ZSET Twoją szkołą!
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


BolecSzort19 sierpnia 2019r. godz. 10:28, odsłon: 1752, KWP Wrocław/Bolec.Info
Od środy na dolnośląskich drogach funkcjonariusze zatrzymali 142 nietrzeźwych kierowców.
Bolesławiec - Informacje: Podsumowanie „Sierpniowego weekendu” Długi sierpniowy weekend (fot. KWP Wrocław)

Ostatni weekend był dla mieszkańców czasem wypoczynku, a dla dolnośląskich policjantów czasem intensywnej pracy. W ciągu pięciu dni funkcjonariusze przeprowadzili ponad 7 tys. różnego rodzaju interwencji, zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 366 osób oraz ujawnili 129 osób poszukiwanych. Policjanci czuwali też nad bezpieczeństwem podróżujących. Od środy na dolnośląskich drogach funkcjonariusze ujawnili i zatrzymali 142 nietrzeźwych kierujących.

Za nami „Sierpniowy weekend” na dolnośląskich drogach, który ze względu na wzmożony ruch był dla policjantów czasem intensywnej pracy. Od rozpoczęcia akcji na terenie naszego województwa doszło do 31 wypadków drogowych, w których niestety zginęły 4 osoby, a 33 osoby odniosły obrażenia. Brak rozwagi, nadmierna prędkość, nieprawidłowe manewry i nieustąpienie pierwszeństwa, to wciąż główne przyczyny zdarzeń drogowych.

Dolnośląscy policjanci prowadząc podczas weekendu wzmożone działania kontrolne, ujawnili i zatrzymali 142 osoby, które mimo wielokrotnych apeli o trzeźwość, zdecydowały się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów po spożyciu alkoholu.

Do tragicznych zdarzeń na drodze doszło w sobotę i w niedzielę. Wczoraj ok. 17.00 w miejscowości Podgórki. Kierujący motocyklem marki Suzuki 55-letni mężczyzna na łuku drogi stracił panowanie nad motocyklem i uderzył w przydrożne drzewo . W wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

W innym zdarzeniu na terenie powiatu polkowickiego rowerzysta został potrącony przez samochód marki Opel Astra. Do zdarzenia doszło w sobotę ok. godz. 21.00. W wyniku tego zdarzenia zginął 35-letni rowerzysta. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący jechał nieoświetlonym rowerem oraz bez kamizelki odblaskowej.

Długi weekend, to nie tylko czas wzmożonej pracy policjantów ruchu drogowego. W ciągu trzech minionych dni funkcjonariusze przeprowadzili 7041 różnego rodzaju interwencji. W wyniku prowadzonych działań, zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 366 osób. W ręce policjantów wpadło też 129 poszukiwanych, w tym 10 nieletnich.

W tym czasie funkcjonariusze zabezpieczali również wiele imprez sportowych i kulturalnych odbywających się w regionie, aby zarówno mieszkańcy jak i osoby odwiedzające nasze województwo czuły się bezpiecznie.

 

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Zzieleniała Kalia   19 sierpnia 2019r. o 10:29

~Zzieleniała Kalia

Postów:

to dramat, cztery osoby zabite!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Zielonoszary Cyprysik   19 sierpnia 2019r. o 10:46

~~Zielonoszary Cyprysik

Postów:

Pozdrawiam konkretnych panów policjantów, którzy wpadli wczoraj na sygnalizacjach pod wieżowiec Urzędu Miasta i zgarnęli typa co pewnie nafurany rządził. Podobało mi się rzut na maskę i do ciupy!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Szaropopielaty Bratek   19 sierpnia 2019r. o 13:34

~Szaropopielaty Bratek

Postów:

Byłem tam i widziałem, że to straż miejska przekazała gościa już zakutego w obrączki. Brawa dla służb!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Zazieleniała Wiśnia   19 sierpnia 2019r. o 13:36

~Zazieleniała Wiśnia

Postów:

Jestem pod wrażeniem wczorajszej interwencji strażników miejskich. Naćpanego gościa, który przewrócił dziecko i na maxa się awanturował złapali,zakuli i przekazali policji. Szacun.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Karmelowy Cyprysik   19 sierpnia 2019r. o 14:30

~Karmelowy Cyprysik

Postów:

Większość z was którzy piszą takie durne komentarze typu. O gościu nafurany lub naćpany. Ej większość z was jest pewnie pod wpływem białych proszków. Gratulujecie dalej swoim idolą z Zygmunta, których w szkole pozbawiali kanapek.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Gołębi Rokitnik   19 sierpnia 2019r. o 18:54

~Gołębi Rokitnik

Postów:

Karmelowy cyprysiku Ciebie w szkole mózgu pozbawili do tego stopnia, że nawet do ochrony biedronki byś się nie załapał
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Zielonoszary Cyprysik   19 sierpnia 2019r. o 22:14

~~Zielonoszary Cyprysik

Postów:

~Karmelowy Cyprysik napisał(a): Większość z was którzy piszą takie durne komentarze typu. O gościu nafurany lub naćpany. Ej większość z was jest pewnie pod wpływem białych proszków. Gratulujecie dalej swoim idolą z Zygmunta, których w szkole pozbawiali kanapek.
Ja dzięki tym z Zygmunta Augusta czułem się bezpiecznie bo widziałem w te święto kilka akcji z ich udziałem. Takich ćpunów i wypowiadających się jak ty omijam z daleka, boję się spotykać takich ludzi na swojej drodze.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

reklama Zamek Kliczków zaprasza!