Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Rząd złotówkę, samorządy sześć złotych
~~Zazieleniały Gajowiec 28 sierpnia 2019r. o 17:24
To prawda komuna pomału wraca, szczególnie w Bolesławcu.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Zielona Cebula 28 sierpnia 2019r. o 18:20
Błękitnozielona, to nie dotacja, a dopłata. Niby drobna zmiana nazwy ale to wielka różnica w ideologii. Dotacja to kontynuowany wciąż wymysł komuny, dopłata - wspomożenie samorządu przez Państwo. A że w Bolesławcu i okolicach mamy neokomunizm to fakt. U nas zresztą socjalizm nigdy się nie skończył. Wystarczy prześledzić poczet prezydentów, składy Rady Miejskiej, Rady Powiatu, Rad Gmin, Burmistrzów, Wójtów... PZPR i jej pochodne wiecznie żywe :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Modra Sanwitalia 28 sierpnia 2019r. o 21:37
~~Zazieleniały Gajowiec napisał(a): To prawda komuna pomału wraca, szczególnie w Bolesławcu.
A gdzie i kiedy była komuna tak samo jak teraz jest demokracja ,co to takiego bo nie jest taka jaka była w starożytności ,Partykracja to partie układają listy wyborcze ustawiają kolejność a ty niby głosujesz i wybierasz PYTAM TYLKO KOGO I JAK DEMOKRATYCZNIE ? Czemu Państwo ma nie dbać o swoje firmy a promować inne ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
1
emem 29 sierpnia 2019r. o 7:41
~~Zielona Cebula napisał(a): Teraz samorządy dostają z budżetu centralnego nieporównywalnie więcej niż jeszcze kilka lat temu. I liczy się sens dopłat.


To tak populistyczne, pisowskie sformulowanie, że aż szkoda komentować. Samorządy może i dostają z budżetu centralnego więcej niż kilka lat temu, ale mają o wiele większe wydatki. Sztandarowym przykladem jest na przyklad pseudo-reforma edukacji i ostatnie podwyzki dla nauczycieli - ktore w większości finansowane są z budzetu samorządu. Niby rząd dał, ale z nie swojego.


Dopisane 29.08.2019r. o godz. 07:41:

~~Modra Sanwitalia napisał(a): Czemu Państwo ma nie dbać o swoje firmy a promować inne ?

Dlatego, że państwo nie jest od tego, żeby prowadzić działalność gospodarczą, tylko żeby stwarzać dobre warunki, aby obywatele mogli działalność gospodarczą prowadzić. Wtedy nie byłoby PKSów i śmiesznych sytuacji np. z powoływaniem prezesa PKS w osobie wskazanej przez media, jeszcze zanim poprzedni prezes został odwołany. Nie byłoby szefów tbsów, którzy z budownictwem niewiele mają wspólnego. Za te wszystkie zabawy płacimy my - podatnicy.

Bolec.Info - portal i gazeta nr 1 w powiecie bolesławieckim
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Pomidorowa Sośnica 29 sierpnia 2019r. o 9:28
Emem, idealistą i manipulantem jesteś okropnym . Przedsiębiorcy będą konkurowali tylko w tych obszarach, na których mogą zarobić. W innych - tych na granicy zwrotu nakładów, bądź z zakładaną stratą - nikt nie podejmie działalności gospodarczej. I po to jest Państwo, by te sfery publicznych potrzeb pomagać realizować. Tzw. niewidzialna ręka rynku, to tylko wymysły komunistycznych liberałów typu Balcerowicz. Poza tym, od czasów wprowadzenia reformy samorządowej, wszystkie lokalne władze non stop narzekały, że dokłada się im zadań ustawowych bez zwiększania kasy. Milkną w tym temacie jedynie wówczas, gdy władzę centralną dzierżą ich polityczni partnerzy. Nie wykładaj więc tu swoich "gospodarczych" przemyśleń, bo łapią się na nie tylko niemyślący bądź totalni przeciwnicy obecnej władzy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Bordowy Jałowiec 29 sierpnia 2019r. o 12:33
Jak widać potrzebny był impuls w postaci tej złotówki aby można było działać:) brawo PiS!!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Szarobrunatna Goryczka 29 sierpnia 2019r. o 12:46
Czytam te komentarze i wygląda mi na to, że niektórzy pomyśleli, że te przejazdy mają być darmowe. A to ma być tak: część przejazdu (większą) pokryje pasażer, płacąc za bilet, do tego dołoży się państwo i samorząd. O to chodzi. Czytać i jeszcze raz czytać ze zrozumieniem.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się w tym temacie
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Mrowka zaprasza