ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4666, 13 sierpnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Centrum Szkoleniowe zaprasza!
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


23 września 2019r. godz. 18:42, odsłon: 2423, Urząd Gminy Bolesławiec / Bolec.Info
W piątek 20 września 2019 r., w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Brzeźniku, odbyła się Gala Mistrzów Sportu.
Bolesławiec - Informacje: Gala Mistrzów Sportu 2019 Gmina Bolesławiec (fot. )

Podczas uroczystości 34 uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych, którzy w roku szkolnym 2018/2019 odnieśli znaczące sukcesy sportowe, a tym samym przyczynili się do promocji Gminy Bolesławiec, uhonorowano nagrodami Wójta.

Poprzeczka postawiona była naprawdę wysoko. Młodzi ludzie oprócz uzyskania w klasyfikacji końcowo rocznej średniej z obowiązkowych przedmiotów edukacyjnych, co najmniej 4,0; bardzo dobrego zachowania zobowiązani byli: w indywidualnych dyscyplinach sportowych (w zawodach organizowanych lub będących pod patronatem ogólnopolskich związków lub federacji sportowych np. SZS, DFS, PZLA. PZS) zdobyć: na etapie powiatowym od I do III miejsca, na etapie strefowym od I do VI miejsca, na etapie wojewódzkim od I do VIII miejsca, na etapie ogólnopolskim oraz zawodach międzynarodowych od I do X miejsca; natomiast w zespołowych dyscyplinach sportowych na etapie wojewódzkim - od I do III miejsca, a na etapie ogólnopolskim od I do X miejsca. Nagrodzeni uczniowie otrzymali: dyplom, pamiątkową statuetkę, nagrodę pieniężną, a ich rodzice list gratulacyjny.

Wysokość nagrody wynosiła od 400 do 600 zł i była uzależniona jest od uzyskanych wyników sportowych. O tym, jak wyjątkowy jest to dzień i jak ważne jest promowanie oraz wspomaganie rozwoju uzdolnionych sportowo dzieci, w swoim przemówieniu podkreślił Zastępca Wójta Gminy Bolesławiec – Pan Roman Jaworski, który wspólnie z Panem Bogusławem Uziejem - Przewodniczącym Rady Gminy Bolesławiec, Wiceprzewodniczącymi Rady Gminy Bolesławiec: Panią Grażyną Łucką i Andrzejem Chudzikiem, Przewodniczącym Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych, Panem Andrzejem Szwedo oraz Panią Iwoną Przybylską – Sekretarzem Gminy, składał nagrodzonym i ich rodzicom gratulacje.

Nagrodzeni uczniowie to: Izabela Dwilewicz, Maja Gałuszka, Kinga Miżdal, Emilia Kondraciuk, Szymon Szal, Piotr Skiba, Weronika Domańska, Joel Szelągowski, Michał Koban, Daria Piotrowska, Magdalena Ciaciek, Mateusz Karpiak, Szymon Maziarz, Bartosz Kozak, Gabriela Potocka, Daria Chromińska, Karol Kozioł, Kacper Mosorka, Wiktor Białowąs, Kacper Pawlak, Kaja Antos, Aleksandra Charewicz, Emilia Trojnar, Bartosz Maćkowiak, Bartosz Dmuchowski, Kamil Kuczyński, Oliwier Psiuch, Hubert Durtka, Kacper Durtka, Katarzyna Pierzchalska, Maja Oleś, Monika Dymarska, Wiktoria Robak, Żaneta Woźniak.

Podczas piątkowej gali została wręczona jeszcze jedna nagroda, była to nagroda specjalna za promocję Gminy Bolesławiec, którą Pan Wójt Andrzej Dutkowski przyznał Panu Wojciechowi Faltynowi, który w roku w 2019 r. uzyskał I miejsce oraz tytuł laureata XX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno - Środowiskowego, którego organizatorami byli: Biblioteka i Muzeum Geologiczne, Państwowy Instytut Geologiczny oraz Państwowy Instytut Badawczy. Jak duże jest to osiągnięcie może świadczyć fakt, że Panu Wojciechowi zaproponowały możliwość rozpoczęcia studiów na kierunku geologia dwa uniwersytety: Uniwersytet Warszawski oraz Uniwersytet Jagielloński.

Uroczystość przygotowała  społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzeźniku, a w szczególności: Pani Dyrektor Małgorzata Cołokidzi, Nauczyciele oraz Rodzice, a swoimi występami wokalnymi uświetnili ją dzieci i młodzież z Zespołu Muzyczno-Wokalnego w składzie: Marika Eiben, Izabela Dwilewicz, Majka Mierzwa, Martyna Kurek, Kinga Miżdal i Marta Szymula. Zespół, na co dzień pracuje pod kierunkiem Pani Katarzyny Turkiewcz.

Wszystkim nagrodzonym życzymy sukcesów w nowym roku szkolnym.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Brunatnoszary Rannik   24 września 2019r. o 14:46

~Brunatnoszary Rannik

Postów:

I super! Gratulacje
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Sinoniebieska Gęsiówka   24 września 2019r. o 18:17

~~Sinoniebieska Gęsiówka

Postów:

Gratulacje ! Jesteście Wspaniali :)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

reklama Centrum Szkoleniowe zaprasza!
Święto Ceramiki z Zakładami Ceramicznymi "BOLESŁAWIEC" (19-23.08.2020r.) - ZAPRASZAMY!
Trwają przygotowania do Święta Ceramiki Trwają przygotowania do Święta Ceramiki

Bolesławieckie Święto Ceramiki już od 19 sierpnia.