ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4637, 15 lipca 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tylko na Bolcu15 października 2019r. godz. 14:13, odsłon: 5619, KPP Bolesławiec/Bolec.Info
Jesteśmy dumni, że mamy takich policjantów, którzy bez chwili zawahania ruszyli aby ratować ludzkie życie.
Bolesławiec - Informacje: Wyróżnieni za uratowanie ludzkiego życia asp.szt. Waldemar Ruciński z Komisariatu Policji w Nowogrodźcu i mł.asp. Wojciech Krakowiak z Posterunku Policji w Osiecznicy. (fot. Kazimierz Marczewski)

W dniu 13 lipca w Nowogrodźcu wybuchł pożar budynku przy ulicy Sienkiewicza. Na miejscu pożaru, kilka minut po wybuchu, był nasz reporter Kazimierz Marczewski. Nasz dziennikarz widział jak z zadymionego pomieszczenia policjanci, narażając własne życie, wynieśli nieprzytomnego mężczyznę. Wydarzenie to opisaliśmy w artykule Pożar budynku w Nowogrodźcu

Naszemu reporterowi zaraz po akcji policjanci mówili:

- To był nasz obowiązek. Nie wahaliśmy się ani przez chwilę, w takich przypadkach liczy się każda sekunda. Cieszymy się, że szybko znaleźliśmy tą osobę i że teraz jest ona już  przytomna. Strażacy pomogli mu odzyskać świadomość.

Teraz dzielnicowi, którzy w lipcu wynieśli z zadymionego pomieszczenia nieprzytomnego człowieka zostali nagrodzeni przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji podczas uroczystości z udziałem marszałek Sejmu Elżbiety Witek, premiera Mateusz Morawieckiego oraz komendanta głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka.

Wyjątkowe wyróżnienie dla 142 funkcjonariuszy z komend Policji w całej Polsce a wśród nich 2 policjantów z powiatu bolesławieckiego asp.szt. Waldemar Ruciński z Komisariatu Policji w Nowogrodźcu i mł.asp. Wojciech Krakowiak z Posterunku Policji w Osiecznicy.

Przypomnijmy, w lipcu br. w Nowogrodźcu policjanci jako pierwsi byli na miejscu pożaru budynku wielorodzinnego. Kiedy usłyszeli jak jakaś kobieta krzyczy, że w środku jest mężczyzna, natychmiast weszli do mocno już zadymionego pomieszczenia. Bardzo szybko odnaleźli leżącego na podłodze pokrzywdzonego, który nie dawał żadnych oznak życia. Mundurowi wynieśli go na zewnątrz, gdzie pierwszej pomocy udzielili mu strażacy. Okazało się, że  wystarczyło podanie tlenu, aby mężczyzna odzyskał przytomność.

- Oczywiście to nie nagroda jest najważniejsza w tej historii tylko fakt uratowania człowieka. Jesteśmy dumni, że w naszych szeregach mamy takich policjantów. Bez chwilii zawahania ruszyli aby ratować ludzkie życie - pisze rzeczniczka Komendy Powiatowej policji w Bolesławcu

Gratulujemy wyróżnienia i życzymy spokojnej służby

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Płowobrązowy Ligustr   15 października 2019r. o 14:19

~Płowobrązowy Ligustr

Postów:

Brawo!Gratulacje.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Jasnofioletowy Zawciąg   15 października 2019r. o 16:37

~~Jasnofioletowy Zawciąg

Postów:

Niestety, wciąż mamy w Bolesławcu takich policjantów, którzy odbierają życie, albo nie dają żyć. I to uczciwym ludziom, którzy zgłaszają im potrzebę interwencji zadymiania naszych osiedli. Szkoda, że policjanci są dla nas "wilkiem". Na ich pomoc raczej nie liczę, ale na zagrożenie z ich strony i owszem.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Rdzawobrązowy Śnieżnik   15 października 2019r. o 20:08

~Rdzawobrązowy Śnieżnik

Postów:

Nasz reporter śmiech na sali
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Amarantowy Słoneczniczek   15 października 2019r. o 20:50

~~Amarantowy Słoneczniczek

Postów:

Jeszcze raz brawo!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Zielonoszary Cyprysik   16 października 2019r. o 22:43

~~Zielonoszary Cyprysik

Postów:

~~Jasnofioletowy Zawciąg napisał(a): Niestety, wciąż mamy w Bolesławcu takich policjantów, którzy odbierają życie, albo nie dają żyć. I to uczciwym ludziom, którzy zgłaszają im potrzebę interwencji zadymiania naszych osiedli. Szkoda, że policjanci są dla nas "wilkiem". Na ich pomoc raczej nie liczę, ale na zagrożenie z ich strony i owszem.
Ty to te swoje dyrdymały chyba do końca życia będziesz pisać. Załóż sobie temat i tam wylewaj żale. Tu jedyne co powinnaś zrobić to pochwalić policjantów za wzorową postawę.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Brunatnożółta Maciejka   18 października 2019r. o 0:26

~Brunatnożółta Maciejka

Postów:

To tak jakby urzędnikowi dziękować, że dobrze pismo napisał.Taką pracę wybrali. Faktycznie policjanci zrazili do siebie społeczeństwo.I nie ma co się dziwić, że nie wszyscy im kibicują.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

reklama Zapraszamy