ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4635, 13 lipca 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Centrum Szkoleniowe zaprasza!
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


28 października 2019r. godz. 12:54, odsłon: 5896, KPP Bolesławiec
Sprzątając groby na cmentarzu bądź uważny, tam też możesz stać się ofiarą złodzieja
Bolesławiec - Informacje: Uważajcie na cmentarzu Cmentarz Komunalny w Bolesławcu 1.11.2016r. (fot. Kazimierz Marczewski)

Wkrótce Wszystkich Świętych. W najbliższych dniach będziemy licznie odwiedzać groby swoich bliskich. Niestety czas porządkowania grobów i pozostawienie kurtki, torebki czy telefonu bez nadzoru to świetna okazja dla przestępców dlatego bolesławiecka Policja przypomina o ostrożności i trosce o własne mienie.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu jak co roku w okresie Wszystkich Świętych będą prowadzili wzmożone działania pn. ZNICZ.

Wzmożony ruch na cmentarzach i pobliżu trwa już w tej chwili dlatego policjanci przypominają o kilku najważniejszych zasadach aby czas zadumy i refleksji nie został zakłócony przykrymi albo niebezpiecznymi zdarzeniami.

Wybierając się na cmentarz, nie zabierajmy ze sobą dużych kwot pieniędzy. Nie będą nam tam potrzebne, a mogą paść łupem złodziei kieszonkowych. Zabierzmy ze sobą tylko tyle gotówki ile będzie nam potrzebne do kupienia zniczy i wiązanek. Robiąc porządki na grobie i wokół niego oraz zapalając znicze, nie spuszczajmy z oka torebki, płaszcza czy innych wartościowych przedmiotów. 

Zostawiając samochód na parkingu upewnijmy się, że go dokładnie zamknęliśmy (zamki w drzwiach, bagażnik, szyby). Nie zostawiajmy także na widoku rzeczy wartościowych. 

Idąc pieszo na cmentarz, często drogą gdzie nie ma chodnika pamiętajmy o obowiązkowych elementach odblaskowych, dzięki którym będziemy widoczni po zmroku.

Będąc na cmentarzu zwracajmy uwagę na osoby w naszym otoczeniu, które wydaje się, że przebywają tam bez wyraźnego celu. Jeśli ich zachowanie jest podejrzane, poinformuj o tym pracowników cmentarza lub Policję.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

ela   28 października 2019r. o 15:42

ela

Postów: 1202

Każdy będzie miał wyraźny cel. Złodziej też;)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Brązowoszara Miodunka   29 października 2019r. o 14:32

~~Brązowoszara Miodunka

Postów:

Opłaty pobierane u nas na cmentarzu , sa bardzo wygórowane-- w porównaniu z innymi miastami . Więc zarząd cmentarza powinien zadbać , o nasze bezpieczeństwo i o nasze groby Tak mi sie wydaje
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Złotobrązowa Forsycja   29 października 2019r. o 14:40

~~Złotobrązowa Forsycja

Postów:

~~Brązowoszara Miodunka napisał(a): Opłaty pobierane u nas na cmentarzu , sa bardzo wygórowane-- w porównaniu z innymi miastami . Więc zarząd cmentarza powinien zadbać , o nasze bezpieczeństwo i o nasze groby Tak mi sie wydaje


Wydaje ci się:)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

piotrek2   30 października 2019r. o 5:08

piotrek2

Postów: 230

Na cmentarzu można natknąć się na ładną wdówkę .Należy uważać.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

reklama Cyfrowy Polsat zaprasza