ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4637, 15 lipca 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


3 listopada 2019r. godz. 09:42, odsłon: 1518, Dolnośląska policja/bolec.info
Dzień Wszystkich Świętych na Dolnym Śląsku minął bezpiecznie – akcja „ZNICZ 2019” wciąż trwa
Bolesławiec - Informacje: Na cmentarzach było bezpiecznie Kontrola policyjna (fot. www.policja.pl)

1 listopada w województwie dolnośląskim był bezpieczny i mógł upłynąć pod znakiem zadumy, refleksji oraz pamięci o bliskich, którzy odeszli. Przyczyniły się do tego intensywne działania policjantów na Dolnym Śląsku, którzy czuwali nad bezpieczeństwem, porządkiem i płynnością ruchu. Wytężona praca funkcjonariuszy dała wymierny efekt.

Pomimo faktu, że Dzień Wszystkich Świętych stanowił kulminację największego natężenia ruchu zarówno na drogach, jak i na cmentarzach, w tym dniu odnotowano 2 wypadki drogowe. Co najważniejsze nikt w tych zdarzeniach nie zginął. Policjanci dolnośląskiego garnizonu nadal będą prowadzić wzmożone działania, dbając o bezpieczeństwo osób podróżujących po drogach naszego województwa i odwiedzających groby swoich bliskich.

Akcja „ZNICZ 2019” wciąż trwa.

W Dniu Wszystkich Świętych dolnośląscy policjanci skoncentrowali się głównie na zapewnieniu bezpieczeństwa w rejonach cmentarzy, do których tłumnie udawali się mieszkańcy odwiedzający groby najbliższych. Nad bezpieczeństwem w rejonach nekropolii oraz na drogach dojazdowych czuwali funkcjonariusze ruchu drogowego, prewencji i pionu kryminalnego.

Wszędzie tam, gdzie zmieniona został organizacja ruchu bądź mogły wystąpić utrudnienia w płynności poruszania się zarówno pojazdów, jak i pieszych, można było dostrzec policjantów, którzy służyli pomocą i wsparciem dla każdego, kto tej pomocy potrzebował.

Prowadzone były też wzmożone działania kontrolne na dolnośląskich drogach, w celu eliminowania z ruchu każdego, kto swoim zachowaniem stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Pracę policjantów na drogach dojazdowych wspierali funkcjonariusze monitorujący policyjnym śmigłowcem sytuację z powietrza.

1 listopada, kiedy możemy zaobserwować kulminację największego natężenia ruchu zarówno na drogach, jak i na cmentarzach, odnotowano 2 wypadki drogowe. Najważniejszą informacją jest fakt, iż nikt w tych wypadkach nie zginął. Również na cmentarzach było bezpiecznie. Prowadząc działania kontrolne, policjanci ujawnili i wyeliminowali z ruchu 18 nietrzeźwych kierujących, którzy mimo wielokrotnych apeli i ostrzeżeń wsiedli za kierownicę po wcześniejszym spożyciu alkoholu.

Jednak pamiętajmy, że świąteczny długi weekend wciąż trwa i nadal  musimy zachować koncentrację i szczególną ostrożność, aby móc bezpiecznie odwiedzić groby najbliższych i bez przeszkód powrócić do domu.  Dlatego przypominamy o zasadach bezpiecznej jazdy i przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego. Zmienne i trudne warunki atmosferyczne, które na przełomie października i listopada nie pomagają kierowcom, powinny skłonić nas do zmiany stylu i techniki jazdy.

Musimy dostosować prędkość do zmieniającej się aury, pamiętając o bezpieczeństwie swoim i swoich pasażerów. Zapinajmy pasy i stosujmy urządzenia do przewożenia dzieci. Piesi powinni nosić elementy odblaskowe i to nie tylko tam, gdzie nakazują to przepisy. Dla własnego bezpieczeństwa zakładajmy „odblaski” zawsze, gdy poruszamy się w warunkach ograniczonej widoczności, na nieoświetlonym obszarze.

 

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Kakaowy Bukszpan   3 listopada 2019r. o 10:52

~Kakaowy Bukszpan

Postów:

To fajnie
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

reklama Mrowka zaprasza
reklama Zapraszamy