ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4716, 2 października 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Efekt-Okna zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tylko na Bolcu4 listopada 2019r. godz. 11:52, odsłon: 13154, Kazimierz Marczewski
Co jest a co było bzdurą dyskutowali na sesji Rady Powiatu obecny i były starosta bolesławiecki.
Bolesławiec - Informacje: Nie wybudują nowego bloku operacyjnego Budowa nowego bloku operacyjnego (fot. Bolecnauka)

Na ostatniej sesji Rady Powiatu doszło do ostrej wymiany zdań pomiędzy obecnym starostą Tomaszem Gabrysiakiem a byłym starostą Karolem Stasikiem. Dyskusja dotyczyła potrzeby budowy (lub nie) nowego bloku operacyjnego szpitala powiatowego.

Przypominamy, że 18 października 2018 roku, tuż przed wyborami, samorządowcy miejscy i powiatowi, wspólnie "rozpoczęli" budowę bloku operacyjnego - było to symboliczne rozpoczęcie wyburzania dawnego oddziału zakaźnego. Pisaliśmy w tekście zamieszczonym na naszym portalu w tekście Walili młotem w mur.

Na sesji Rady Powiatu 31 października okazało się, że według koncepcji nowego dyrektora szpitala Kamila Barczyka budowa bloku operacyjnego nie jest potrzebna.

- Chciałbym abyśmy otrzymali analizę, czy i dlaczego budowa bloku operacyjnego jest niepotrzebna, a adaptacja oddziału chirurgicznego jest możliwa - pytał radny Karol Stasik, były starosta bolesławiecki

- Nie ma czasu na analizy, szpital musi zarabiać. Jak nie zwiększymy przychodów to nie będziemy decydować czy budować nowy blok czy adaptować stary oddział. Będziemy decydować kiedy zamknąć szpital, bo powiatu nie będzie stać na jego utrzymanie  - odpowiadał Tomasz Gabrysiak.

- Pańska odpowiedź jest w stylu, że nie można załadować taczki, bo nie ma czasu - ripostował Karol Stasik - Czyli w tym momencie to jest bzdura. To jest bzdura. Tego się nie da w tym momencie słuchać. Każde działanie musi być przemyślane. Tyle chciałem powiedzieć - dodaje Karol Stasik.

- Bzdurą to było to, że robiliśmy trzy operacje, skoro mogliśmy robić trzydzieści. To było bzdurą. Bzdurą było to, że wynajmowaliśmy firmę zewnętrzną, która świadczyła nam nielimitowane usługi zewnętrzne. To była bzdura. Zgadzam się. I teraz zamiast zająć się rozwojem szpitala, nawracamy rzekę, bo robimy to, co inne szpitale zrobiły - odpowiedział Tomasz Gabrysiak.

W sprawie budowy  bloku operacyjnego dyskutowali jeszcze między innymi radni Jan Russ, Władysław Bakalarz.

My przypominamy, podpisane przez samorządowców zobowiązanie dotyczące budowy nowego bloku operacyjnego z października 2018 tuż przed wyborami samorządowymi.

Jak teraz z tego wynika, były to słowa rzucane na wiatr, które miały zachęcić wyborców do głosowania na "prawdomównych" przyszłych samorządowców.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

piotrek2   5 listopada 2019r. o 7:16

piotrek2

Postów: 234

Wszystko byłoby dobrze, tylko ten doktor Zbieg.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Kremowy Rabarbar   5 listopada 2019r. o 7:23

~~Kremowy Rabarbar

Postów:

Zbieg bo z górki miauu
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Siwawy Orlik   5 listopada 2019r. o 7:36

~~Siwawy Orlik

Postów:

taka decyzja ..to chyba strzał w kolano przez Staroste...trudno bedzie wierzyc w inne zapewnienia!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Kremowy Rabarbar   5 listopada 2019r. o 7:43

~~Kremowy Rabarbar

Postów:

Myślę że nie... Ludzie im mniej mają tym łatwiej wierzą....w gruszki na wierzbie ;)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Jasnolawendowy Ambrowiec   5 listopada 2019r. o 8:24

~~Jasnolawendowy Ambrowiec

Postów:

No to czekamy na decyzje dyrektora, że blok operacyjny to w ogóle zbędny oddział. Podobnie intensywna terapia, bo przecież nie przynosi dochodów. Zostawi się jednego anestezjologa na oddział leczenia snu który będzie usypiał pacjentów i będzie OK.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Marengo Mahonia   5 listopada 2019r. o 9:14

~Marengo Mahonia

Postów:

Do JASKRAWONIEBIESKIEGO DZIURAWCA
Dlaczego taki wulgaryzm? Widać kulturę. Wiem co piszę. PRAWDA w oczy kole !
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Bławatkowy Szczypiorek   5 listopada 2019r. o 9:23

~~Bławatkowy Szczypiorek

Postów:

Cała sytuacja bolesławieckiego szpitala to ciąg zaniedbań i działań kilku poprzednich ekip zarządzających szpitalem. Zaczęło się od dyr. Adama Z. i dyr. Urszuli F. Pozwalniano najlepszych fachowców lekarzy, którzy zostali natychmiast zatrudnieni w okolicznych szpitalach i to często na stanowiskach ordynatorów. Teraz ma się wrażenie że w tym szpitalu znaleźli pracę sami nieudacznicy z całej Polski. Przypomnijcie sobie sprawę pana doktora specjalisty od głowy który robił oszałamiającą karierę w Bolesławcu na podstawie kserokopii dyplomów itp. Kto go zatrudnił bez weryfikacji? Może nadal taki model zatrudniania w szpitalu bolesławieckim funkcjonuje skoro opinie o świadczonych usługach medycznych w bolesławieckim szpitalu to nawet wiejskie ośrodki zdrowia mają lepszą. A kolejny dyrektor Kola Ł., pracujący na SOR i odmawiający środków przeciwbólowych dla rodzących kamienie nerkowe. Strach trafić nadal na bolesławiecki SOR. To wszystko odbija się niestety na nas, pacjentach.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Iliowobłękitny Limnantes   5 listopada 2019r. o 9:27

~~Iliowobłękitny Limnantes

Postów:

A kto obecnie jest dyrektorem szpitala? Bo jak gość spokrewniony z panią dyrektor ze Zgorzelca (syn?) to w zasadzie nie dziwię się zmiany koncepcji, ponieważ wtedy Bolesławiec staje się realną konkurencją dla Zgorzelca ( o ile będzie zespół z odpowiednimi umiejętnościami). Tak, szpital zarabia, zarabia wykonując np. zabiegi ( kontrakt z NFZ). Jeżeli w Bolesławcu powstałby odpowiedni blok z zespołem (ludziom dobrze wykwalifikowanym trzeba dobrze płacić, a z tym jest problem dlatego jakość w naszym szpitalu jest jaka jest), to wtedy szpital w Zgorzelcu zarobiłby hipotetycznie mniej bo część z dotychczasowych pacjentów operowana by była u nas. No i mama by zarobiła mniej, a nie wyobrażam sobie sytuacji, że syn będzie mamie pod górkę robił. Miłego dnia.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

reklama Zapraszamy
reklama Mrowka zaprasza