ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4736, 22 października 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


10 listopada 2019r. godz. 09:28, odsłon: 7545, Bolec.info
23. Śląski Pułk Artylerii zaprasza mieszkańców
Bolesławiec - Informacje: Piknik wojskowy Poligon (fot. )

W przeddzień obchodów 101 rocznicy odzyskania niepodległości, 23. Śląski Pułki Artylerii serdecznie zaprasza na piknik wojskowy, który odbędzie się 10 listopada na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w godzinach 11:00 do 17:00

Mieszkańcy będą mogli zobaczyć pokaz sprzętu wojskowego oraz broni Pułku i amerykańskich żołnierzy stacjonujących w Bolesławcu. W planie jest także pokaz musztry paradnej i walki wręcz.

Zaplanowany występy Zespołu Wokalnego Klubu 11 DKPanc i Zespołu Wokalnego "Sixmates" ze Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Zebrzydowskiej

Po pikniku o godz. 18.00 odbędzie się Capstrzyk Niepodległościowy na którym zostanie m.in. odczytany Niepodległościowy Apel Pamięci zakończony Salwą Honorową i wręczone akty mianowań na kolejne stopnie wojskowe żołnierzom pułku.

 

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3

~~Miętowy Modrzew   11 listopada 2019r. o 13:54

~~Miętowy Modrzew

Postów:

~~Zzieleniała Margerytka napisał(a): haha a gdzie zapowiedziana grochówka

grochówkę zjedli wczoraj :))
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Srebrzystoszara Funkia   12 listopada 2019r. o 10:13

~~Srebrzystoszara Funkia

Postów:

List do Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka.

Szanowny Panie Ministrze!

Dowiedziałem się, że zamierza Pan poprzez prokuraturę ścigać terrorystów z grupy Lotnej Brygady Opozycji. Brawo, brawo, po trzykroć brawo panie Ministrze! Nie można pozwolić, aby wrogie czołgi bezkarnie buszowały po głównym placu Warszawy. Plac na którym spoczywa spiżowy wzrok pomnika profesora Prezydenta RP Lecha Aleksandra Kaczyńskiego musi na zawsze być wolny od wrogich sił pancernych! Jeszcze bardziej niepokojące było przenikanie obcej marynarki wojennej do fontann placu, gdzie zdaje się na stałe zainstalowała się łódź podwodna w/w brygady. Ta hańba polskiej marynarki wojennej może być zmyta tylko krwią! A przynajmniej zarzutami prokuratorskimi. Nie może być tak, że po stolicy pływają sobie bezkarnie łodzie podwodne, a okręty podwodne Marynarki Wojennej stoją nadal uziemione ze względu na potrzebę wymiany części do kotłów parowych (trudno dostępnych w obecnych czasach). Apeluję do Pana, aby następnym razem, przed kolejną miesięcznicą, nasze stawiacze min zaminowały akweny w stolicy, aby uniemożliwić wrogie przenikanie. Nadto w tej sytuacji pomysł Pańskiego Wielkiego Poprzednika - Marszałka-Seniora Antoniego Macierewicza, aby przenieść siedzibę Marynarki Wojennej do Radomia wydaje się w pełni uzasadniony. Skoro już stolica jest wystawiana na ryzyko wrogich odwiedzin obcych okrętów podwodnych, to czas bazę marynarki wycofać dalej na południe (nadto jak powiedział pan minister Suski ewentualna ewakuacja samolotami marynarzy do Afryki byłaby szybsza z Radomia, niż z Warszawy).
Panie Ministrze! Bez Pana nasz kraj zostałby bezbronny wobec ataków tej lotnej brygady. Można powiedzieć o Panu i Pana współpracownikach słynne zdanie Churchilla: jeszcze nigdy tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak niewielu. Niech Pan ratuje naszą stolicę! Tylko w Panu nadzieja!

Roman Giertych

PS Zauważyłem, że w stawie niedaleko mojego domu coś zabulgotało. Czy może Pan pilnie wysłać na miejsce prokuraturę?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Srebrzystoszara Funkia   13 listopada 2019r. o 15:50

~~Srebrzystoszara Funkia

Postów:

-Dlaczego błaszczaknie wysłał prawdziwych czołgów przeciwko kartonowemu ?

-Bo cała masa Leopardów została rozebrana na części i czekana modernizację
i konserwator zabytków nie wyraził zgody
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3

reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy