ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4658, 5 sierpnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Centrum Szkoleniowe zaprasza!
reklama Cyfrowy Polsat zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tekst zlecony1 grudnia 2019r. godz. 09:34, odsłon: 2312, Zlecony tekst
Abonament medyczny to według definicji to opłacone prawo korzystania z prywatnej opieki medycznej.
Bolesławiec - Informacje: Abonament medyczny - czy warto? Abonament medyczny - czy warto? (fot. )

Jest wybierany przez coraz większą grupę klientów. Spowodowane to jest funkcjonowaniem publicznej opieki medycznej w Polsce.

Obecnie na specjalistę, który przyjmuje w ramach NFZ czeka się kilka, a nawet kilkanaście miesięcy. Równie długie są kolejki na zabiegi i operacje. Tutaj czas oczekiwania to nawet kilka lat.  Z tego powodu Polacy coraz częściej wybierają abonamenty medyczny. 

Pakiet medyczny polega na regularnym opłacania składek, w zamian za co można korzystać z opieki prywatnych przychodni i gabinetów. Abonament medyczny można wykupić indywidualnie, ale często jest też wykupowany przez pracodawcę jako benefit pracowniczy. 

Jak wybrać odpowiedni dla siebie abonament medyczny?

Po pierwsze należy zwrócić uwagę na zakres oferowanych usług. Ważny jest również dostęp do specjalistę. Różne pakiety oferują wizyty u określonych specjalistów. Czasami jest to zestaw podstawowy, a czasami możemy znaleźć w pakiecie wizyty u profesorów. Ważne są również dodatkowe usługi, wliczone w cenę. Są to między innymi szczepienia ochronne, rehabilitacja czy prowadzenie ciąży. Kupując abonament warto zorientować się, czy w umowie jest podana karencja na oferowane usługi. Ważne jest to gdy mamy zaplanowana operacje lub planujemy ciąże. Należy pamiętać, że im pakiet jest obszerniejszy i oferuje dostęp do większej ilości specjalistów, tym jest droższy. 

Więcej na ten temat możemy poczytać na https://mediccentre.pl/

W umowie podany jest zwykle czas oczekiwania na wizytę oraz liczba placówek medycznych, z których możemy korzystać. Wybierając abonament medyczny powinniśmy  sprawdzić jakość usług. Dobrze jest sprawdzić jaką opinią cieszy się pakiet medyczny w wybranej przez nas firmie.  Musimy wziąć pod uwagę swoje potrzeby i stan zdrowia. Ułatwi nam to wybór odpowiedniego zestawu. 

Zalety abonamentu medycznego

Główna korzyść z posiadania abonamentu to brak kolejek i  krótki okres oczekiwania na wizytę. Można wybrać placówkę, w której mamy sprawdzonego lekarza, której ufamy i mamy szeroki wybór specjalistów. Ważne jest to, że możemy korzystać z opieki poza miejscem zamieszkania., wszędzie tam gdzie są placówki danej firmy. Jest to przydatne np. w czasie wakacji, gdy nagle zachorujemy lub zdarzy na się wypadek. Pakiet nie uniemożliwia nam korzystania z lekarzy NFZ, więc możemy korzystać równolegle z dwóch opcji. Ważna jest również wygoda. Wiele placówek proponuje umawianie wizyt za pomocą strony internetowej. Dzięki temu nie tracimy czasu na telefonowanie lub osobistą wizytę w przychodni.  

Wady abonamentu medycznego

Wady pakietu to  przede wszystkim dodatkowe koszty. O ile nie opłaca nam go pracodawca, sami musimy co miesiąc ponosić ten wydatek. Najtańszy pakiet to wydatek  kilkudziesięciu złotych, niektóre kosztują nawet kilkaset złotych. Możemy zdecydować się również na pakiet rodzinny, w który włączymy wybranych członków naszej rodziny. Ale to już dodatkowe, niemałe koszty. Niestety abonament medyczny nie obejmuje wszystkich zabiegów i operacji. Rzadko uwzględnia np. opiekę stomatologa w szerszym niż podstawowy, zakresie. Z reguły są to tyko badania kontrolne i zabiegi higieniczne. Rzadko który pakiet oferuje opiekę u specjalisty psychiatry czy psychologa. Wiele zabiegów i wizyt jest limitowanych. W niektórych pakietach możemy np. tylko 4 razy w roku skorzystać z opieki neurologa lub raz w roku wykonać rezonans magnetyczny. 

Czy warto posiadać abonament medyczny? Na to pytanie musimy sami sobie odpowiedzieć. Ale obserwując państwową służbę zdrowia, warto tą opcje wziąć pod uwagę. 

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Złotożółta Cykoria   1 grudnia 2019r. o 22:31

~Złotożółta Cykoria

Postów:

Czy ubezpieczenie Zus'owski nie jest takim abonamentem?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Pszeniczna Robinia   1 grudnia 2019r. o 23:24

~~Pszeniczna Robinia

Postów:

Narodowy Fundusz Zagłady z ZUSem biorą tylko pieniądze za całą resztę płacisz sam
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

reklama Mrowka zaprasza
reklama Zapraszamy