ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4666, 13 sierpnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tekst zlecony2 października 2019r. godz. 09:00, odsłon: 2131, Zlecony tekst
Zastanawiasz się, czym jest faktoring i czy możesz stosować go w swoim przedsiębiorstwie.
Bolesławiec - Informacje: Porównaj firmy faktoringowe najlepsze dla Twojego biznesu Porównaj firmy faktoringowe najlepsze dla Twojego biznesu (fot. )

Przeczytaj poniższy artykuł a dowiesz się nie tylko tego, czym jest faktoring, ale i porównasz najlepszą opcję dla siebie, dzięki stronie czerwona skarbonka. Dokładne informacje możesz znaleźć również na stronie: https://www.czerwona-skarbonka.pl/faktoring-porownanie-firm-faktoringowych/

Czym jest faktoring?

Wielu przedsiębiorców szuka skutecznych usług finansowych dotyczących płatności dla kontrahentów. Jednym z nich jest faktoring. To pewnego rodzaju pożyczka dla firmy. W całej transakcji biorą udział trzy różne podmioty:

 • faktorant,
 • dłużnik,
 • faktor.

Faktor wykupuje od faktoranta należności z odroczonym terminem płatności. Wypłacane jest od około 80 do 100% (minus wartość prowizji) wartości danej faktury.

Reszta należności wypłacana jest w momencie, gdy firma, która jest dłużnikiem wpłaci pieniądze. Termin spłaty jest z góry określony i zobowiązuje dłużnika do zapłacenia określonej kwoty.

Najbardziej znane formy zabezpieczenia to same wierzytelności (np. w fakturach) oraz weksel własny. W momencie opóźnień w płatności przez dłużnika można podzielić należność na raty. Faktor może brać udział również w innych czynnościach takich jak:

 • monitoring płatności przez dłużnika,
 • prowadzenie rozliczeń,
 • pomoc w windykacji należności.

Jest to rozwiązanie dla firm, które chcą utrzymać płynność finansową bez brania pożyczki lub kredytu. Dodatkowo przyspiesza proces ściągania należności od firm. W ostatnim czasie faktoring cieszy się coraz większą popularnością wśród firm.

Porównanie ofert faktoringu

W Internecie można odnaleźć wiele stron porównujących firmy faktoringowe. Jedną z nich jest czerwona skarbonka. W rankingu zostały wzięte pod uwagę takie czynniki jak:

 • wiek firmy,
 • procent wartości faktury,
 • opłaty i prowizje,
 • limit faktoringowy,
 • czas oczekiwania na pieniądze.

Najwyżej w rankingu została usytuowana firma Finces. Cechuje się najniższą prowizją 2,72%. Limit jest zależny od zdolności kredytowej danej firmy. Innymi przedsiębiorstwami przedstawionymi w rankingu są m.in. Narodowy Fundusz Gwarancyjny, Smeo, AFORTI Factor czy Faktoria.

Takie porównanie firm faktoringowych daje możliwość jasnego porównania ofert. Firmy są członkami PZF, czyli Polskiego Związku Faktorów. Obecnie jest ich 29.

Należy jednak pamiętać, że faktorzy nie są w żadnym przypadku firmami windykacyjnymi, ponieważ nie przyjmują oni przeterminowanych zobowiązań.

Macie jakieś doświadczenia związane ze współpracą z firmami faktoringowymi?

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

AOW Faktoring   10 grudnia 2019r. o 10:13

AOW Faktoring

Postów: 1

Już 88% firm ma problem z regulowaniem zobowiązań przez kontrahentów - raport KRD i ZPF, a spowolnienie gospodarcze tylko ten problem powiększa. Mniejsza dynamika wzrostu gospodarczego powoduje też zaostrzanie warunków kredytowych przez banki - w pierwszej połowie 2019 roku banki odmówiły kredytu co piątej firmie (dane PAP). Przedsiębiorcy zmuszeni są do zabezpieczania się i szukania innych źródeł finansowania. Rozwiązaniem tych problemów jest opisany w artykule faktoring, z którego korzysta coraz więcej firm również z sektora MŚP.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Jasnobłękitny Mikołajek   20 stycznia 2020r. o 10:10

~~Jasnobłękitny Mikołajek

Postów:

W Polsce takim bardziej znanym faktorem jest Bibby Financial Services, dużo pozytywnych opinii krąży o nich w sieci.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

reklama Zapraszamy
Święto Ceramiki z Zakładami Ceramicznymi "BOLESŁAWIEC" (19-23.08.2020r.) - ZAPRASZAMY!
Trwają przygotowania do Święta Ceramiki Trwają przygotowania do Święta Ceramiki

Bolesławieckie Święto Ceramiki już od 19 sierpnia.