ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4660, 7 sierpnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tylko na Bolcu10 grudnia 2019r. godz. 12:15, odsłon: 2886, Magdalena Stadnik ZSB/Kazimierz Marczewski Bolec.Info
Praca uczniów nad projektami przynosi im zadowolenie i motywuje do nauki języka angielskiego.
Bolesławiec - Informacje: Przedstawiali siebie i Bolesławiec Uczniowie ZSB w platformie E-Twinning (fot. Kazimierz Marczewski)

Uczniowie klasy 2 b, Zespołu Szkół Budowlanych spotkali się we wtorek 10 grudnia z uczniami szkoły średniej z Rumunii w internecie. Przedstawiali siebie i swoje regiony. Rozwiązywali quizy i rozmawiali po angielsku. Oglądali piękny film przygotowany przez uczniów ZSB o Bolesławcu z angielskim komentarzem. Wszystko, na żywo dzięki platformie E - Twinning. 

E-Twinning to platforma edukacyjna będąca częścią unijnego programu, która poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę,

Jest on podstawowym narzędziem w nowoczesnym systemie edukacyjnym. Innymi słowy to europejska społeczność szkolna, zrzeszająca szkoły i przedszkola z krajów Unii Europejskiej. W programie tym realizowane są wspólne projekty między szkołami oraz seminaria szkoleniowe dla nauczycieli

W celu aktywizowania uczniów  Zespół Szkół Budowlanych przystąpił we wrześniu po raz pierwszy do międzynarodowego projektu jako jeden z partnerów. Oprócz ZSB w projekcie pod tytułem Przedstawiam siebie i swój region uczestniczy Francja, Rumunia, Słowacja, Włochy, Hiszpania i jeszcze jedna szkoła średnia z Polski.

Po zapoznaniu się z celami projektu można powiedzieć, że realizacja projektu przydatna jest w praktycznej nauce języka. Postawione zadania wymagają od uczniów wypracowania materiałów w języku angielskim, a są one przygotowywane w różny sposób, przy wykorzystaniu różnych narzędzi. Prace w postaci prezentacji, nagrań wideo, zdjęć zamieszczają w TwinSpace projektu.

Uczniowie mają dostęp do tej platformy, mogą komentować prace szkół partnerskich oraz uczestniczyć w czatach czy też dyskusjach na forum. Uczniowie i nauczyciel  odwiedzają TwinSpace w dowolnym czasie, także z domu, aby obserwować nowe wpisy, oglądać nowe zdjęcia.

Projekt składa się z określonych etapów na których uczniowie pracują na każdym z nich nad czymś innym(tworzenie logo dla projektu, autoprezentacja, wideokonferencja online, nagrywanie filmików o swoim regionie ,quizy)

Uczniowie sami się na platformie logują i pracują na niej praktycznie w każdym dogodnym czasie. Określona tematyka projektu skłania uczniów do utrwalania zwrotów i pytań potrzebnych w realizacji zamierzonych celów.

Czas na spotkania w czasie realnym „na czacie”, co stanowi nie lada wyzwanie, zważywszy, że uczniowie z różnych miejsc w Europie muszą zasiąść do komputerów w tym samym momencie. Dzięki wideokonferencji można spontanicznie sprawdzić swoje umiejętności, przełamać w sobie nieśmiałość, opanować stres posługując się językiem angielskim w mowie na żywo.

Elementy międzynarodowej rywalizacji działają niezwykle motywująco i uczestnicy projektów regularnie sprawdzają zawartość TwinSpace, aby zobaczyć, jak szkoły partnerskie wykonały dane zadanie.

 Realizacja projektów wpiera wychowanie uczniów w duchu tolerancji i szacunku dla ludzi i innych kultur, Projekty eTwinning uczą porozumienia w języku angielskim. Uczestnicy projektu zdobywają wiedzę na temat kultury i obyczajów rajów europejskich.

Praca uczniów nad projektami przynosi im zadowolenie i motywuje do nauki języka obcego. krajów europejskich.

Realizacja zadań wynikających z projektów przyczynia się do kształtowania umiejętności komunikowania się w języku angielskim zarówno w mowie, jak i w piśmie.

Warto również wspomnieć o kształtowaniu umiejętności pracy zespołowej oraz umiejętności uczenia się jako sposobu zaspokajania naturalnej ciekawości świata, odkrywania swoich zainteresowań i przygotowania do dalszej edukacji..

W rozwoju społecznym bardzo ważne jest kształtowanie postawy obywatelskiej, a także postawy poszanowania dla innych kultur i tradycji.

Poprzez rozwijanie umiejętności posługiwania się nowoczesnymi technologiami informacyjno-komunikacyjnymi, uczestnicy projektu stają się bardziej biegli i doświadczeni.

Udział w projekcie pozwala im na radzenie sobie ze stresem, zwiększa pewność siebie i wzmacnia poczucie własnej wartości co jest niezwykle ważne w życiu młodych ludzi.

Współpraca ze szkołami europejskimi przyczynia się do zaspokajania naturalnej ciekawości świata, odkrywania swoich zainteresowań i kształtuje umiejętność pracy w zespole.

Uczniowie powinni również zgodnie z podstawą programową posiadać świadomość, że ludzie posługują się różnymi językami i aby się z nimi porozumieć, trzeba uczyć się języka, który pozwoli na komunikowanie się z nimi. Treści zawarte w podstawie programowej doskonale wpisują się w tematy projektów.

Możliwość współpracy ze szkołami bez nakładów środków finansowych, stworzenie uczniom możliwości wykorzystanie języka angielskiego w praktyce, stworzenie okazji do poznania różnych narodów i ich kultur poprzez bezpośredni kontakt i współpracę z różnymi szkołami europejskimi, poszerzenie horyzontów uczniów, przygotowanie uczniów do funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnym -w świecie bez granic.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Brązowozłota Facelia   11 grudnia 2019r. o 6:38

~Brązowozłota Facelia

Postów:

Super
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Błękitny Winnik   11 grudnia 2019r. o 13:59

~~Błękitny Winnik

Postów:

Tak się poznaje świat , ciekawych ludzi , łamie się stereotypy , promuje własny region , będąc na ,,miejscu " . Fajnie że to robią młodzi ludzie z różnych krajów . Fajny pomysł .
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

reklama Mrowka zaprasza
reklama Zapraszamy