ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4658, 5 sierpnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tekst zlecony23 grudnia 2019r. godz. 18:29, odsłon: 2021, Zlecony tekst
Zamiast przedłużać umowę u obecnego ubezpieczyciela, zobacz oferty czekające na Ciebie także w innych towarzystwach.
Bolesławiec - Informacje: Wybierz dla siebie najtańsze ubezpieczenie OC on-line! Wybierz dla siebie najtańsze ubezpieczenie OC on-line! (fot. )

Zbliża się termin wykupienia ubezpieczenia OC? Zamiast przedłużać umowę u obecnego ubezpieczyciela, zobacz oferty czekające na Ciebie także w innych towarzystwach. Teraz możesz zrobić to również przez internet!

Koszt polisy OC, czyli odpowiedzialności cywilnej może wynosić od kilkuset złotych do nawet ponad 2000 złotych. Znaczne różnice w cenach wynikają z szeregu czynników – posiadanego samochodu, historii ubezpieczeniowej kierowcy, jego wieku czy też z czasu posiadania prawa jazdy.

Wybranie taniego ubezpieczenia OC nie musi być jednak skomplikowane i czasochłonne. Teraz można zrobić to także samodzielnie przez internet. Sprawdź, jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie OC on-line dla siebie!

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak znaleźć ubezpieczenia OC w internecie?

  • Jak porównać ze sobą oferty różnych ubezpieczycieli?

  • W jaki sposób wykupić polisę OC on-line?

Jak znaleźć ubezpieczenia OC w internecie?

Oferty ubezpieczeń samochodowych, w tym także obowiązkowej polisy OC, można znaleźć w internecie bez problemu. Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki i wpisać do niej słowa „polisa OC” czy też po prostu „OC”, aby zobaczyć szereg ofert.

Najczęściej wyświetlone adresy wiodą na strony internetowe ubezpieczycieli lub też specjalnych kalkulatorów – porównywarek ubezpieczeniowych, które pozwalają użytkownikom na łatwe wyszukanie i porównanie ofert ubezpieczeniowych on-line.

Jeśli chcemy wykupić tanie ubezpieczenie OC, w takim przypadku najlepiej nie wybierać oferty pierwszej z brzegu. Lepiej poświęcić swój czas na zapoznanie się z różnymi propozycjami ubezpieczycieli, ponieważ te mogą znacznie różnić się pomiędzy sobą.

Wybierając ubezpieczenie OC on-line, możemy zrobić to również samodzielnie!

Jak porównać ze sobą oferty różnych ubezpieczycieli?

Porównanie ze sobą różnych ofert ubezpieczeń OC nie oznacza wcale, że musimy wchodzić po kolei na strony każdego towarzystwa ubezpieczeniowego. Teraz istnieje znacznie prostszy sposób na tanie ubezpieczenie OC on-line – to wspomniane już kalkulatory – porównywarki polis.

Są to specjalne serwisy internetowe, które pozwalają kierowcom na wyszukanie najlepszej oferty ubezpieczenia w sieci – bez konieczności udawania się do biura agenta ubezpieczeniowego.

Kalkulatory i porównywarki ubezpieczeń komunikacyjnych – samochodowych on-line współpracują z wieloma ubezpieczycielami. Przykładowo, porównywarka Porowneo.pl sprawdza dla klientów oferty w następujących towarzystwach ubezpieczeniowych: Proama, PZU, Ergo Hestia, Aviva, AXA, Benefia, Link4, Generali, MTU24.

Aby dowiedzieć się, które ubezpieczenie OC on-line będzie najlepsze, będziemy musieli wykonać kalkulację. Jest ona jednak bardzo prosta w przeprowadzeniu i cała procedura zajmie nam zwykle tylko parę minut.

Wybieramy zatem interesujący nas rodzaj ubezpieczenia, a następnie przechodzimy do wypisania specjalnego formularza. Należy podać w nim szereg informacji, w tym między innymi:

  • dane samochodu – jego markę i model, rok produkcji, wariant, w tym typ paliwa i skrzyni biegów, przebieg, datę pierwszej rejestracji i inne informacje

  • dane dotyczące poprzedniego i poszukiwanego ubezpieczenia samochodowego – dotychczasowy ubezpieczyciel, zniżki, informacje o udziale własnym i amortyzacji, data, od której obowiązywać ma polisa i inne dane

  • swoje dane jako właściciela pojazdu – wiek, płeć, miejsce zamieszkania, datę wydania prawa jazdy i inne informacje

  • dane współwłaściciela – jeśli jest on obecny

  • dane kontaktowe – numer telefonu, adres e-mail

Formularz na ubezpieczenie OC on-line będzie prowadził użytkownika krok po kroku do kolejnych punktów, dlatego też wypisanie całego dokumentu jest naprawdę bardzo łatwe.

Po wypisaniu wszystkich wymaganych danych, kalkulator rozpoczyna obliczenia i następnie w ciągu około minuty może zaprezentować wyniki. Na ich podstawie można ocenić, które ubezpieczenie OC on-line będzie rzeczywiście najlepszym wyborem – będzie najtańsze, a także będzie posiadało najlepsze warunki.

W jaki sposób wykupić polisę OC on-line?

Osoby poszukujące ubezpieczeń przez internet mogą nie tylko zobaczyć ceny u różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Co więcej, mogą także wykupić wyliczone dla siebie ubezpieczenie OC on-line!

Taką opcję daje obecnie większość ubezpieczycieli, wychodząc tym samym naprzeciwko oczekiwaniom osób, które chcą zawrzeć umowę szybko i sprawnie – bez potrzeby wychodzenia z domu.

Jak można wykupić ubezpieczenie samochodu OC on-line? W tym celu należy kliknąć na odpowiednią opcję znajdującą się przy wybranym ubezpieczeniu. Następnie jesteśmy przenoszeni na stronę internetową ubezpieczyciela i tam wypełniamy dodatkowy formularz, podając resztę wymaganych danych, w tym między innymi: imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer PESEL, numer rejestracyjny i VIN pojazdu.

Za ubezpieczenie OC on-line możemy zapłacić także szybkim przelewem – wtedy wpłata od razu dociera do odbiorcy, czyli do ubezpieczyciela, a ubezpieczenie może zacząć obowiązywać. To polecany sposób dla tych kierowców, którzy na ostatni moment przypomnieli sobie o konieczności wykupienia polisy.

Podsumowując, ubezpieczenie OC on-line to niska cena, szybkość, a także wygoda dla każdego kierowcy!

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 > >>

~Jaskrawożółty Pustynnik   24 grudnia 2019r. o 6:16

~Jaskrawożółty Pustynnik

Postów:

Zawsze lepiej jest u agenta, doradzi wytłumaczy, załatwi formalności. Polecam tego z Hutniczej, taniej niż przez internet.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Różowy Bodziszek   24 grudnia 2019r. o 6:48

~Różowy Bodziszek

Postów:

Też polecam Bitka z Hutniczej 7, naprzeciwko parku handlowego Stary Dworzec. Tanio i mega profesjonalnie!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Brązoworuda Cykoria   24 grudnia 2019r. o 16:30

~Brązoworuda Cykoria

Postów:

Na Hutniczej byłam, ubezpieczyłam auto i dom. Polecam, pełna profeska!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Piernikowa Margerytka   24 grudnia 2019r. o 21:09

~Piernikowa Margerytka

Postów:

Witam byłem na hutniczej rewelacji nie ma wcale
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Miodowy Winobluszcz   24 grudnia 2019r. o 23:39

~~Miodowy Winobluszcz

Postów:

Teraz znajdziesz tanie ubezpieczenie w telefonie to proste i szybkie w aplikacji Kupdirect z Google Play skanujesz tylko kod z dowodu rejestracyjnego, bez wpisywania danych i w 5 sek masz porównanie składek a w 40 sek polisę na mailu.


Zmoderowano 25.12.2019 godz.8:52 - powód: link (moderator)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Liliowy Lędźwian   25 grudnia 2019r. o 7:07

~Liliowy Lędźwian

Postów:

Ja dostałem na Hutniczej bardzo dobrą ofertę na AC a sprawdzałem u czterech agentów. Koło poczty, na Gdańskiej, na Starzyńskiego i w PZU na Karola Miarki. Pan Łukasz na Hutniczej miał najtaniej. Polecam
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Szarawozielona Cykoria   25 grudnia 2019r. o 8:11

~Szarawozielona Cykoria

Postów:

Na hutniczej nie polecam kupiłam OC z AC okazało się że 500m dalej było 400zl taniej nie polecam
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Brązoworuda Cykoria   25 grudnia 2019r. o 9:31

~Brązoworuda Cykoria

Postów:

Tak, najpierw coś kupujesz a potem sprawdzasz ceny u innych. Fajnie, wszycy robią dokładnie odwrotnie :-).
Teraz zanim ktoś wyda złotówkę, obraca ja pięć razy a Ty... Konkurencja nie śpi. Dla agencji z Hutniczej to dobry znak że miejscowe ubezpieczalnie zaczynają wieszać na nich psy, to też znak dla potencjalnych klientów, gdzie należy chodzić. Wesołych świąt!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 > >>