ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4659, 6 sierpnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


BolecFelieton8 stycznia 2020r. godz. 19:30, odsłon: 4543, Marcin Marczewski
Podatnicy, mieszkańcy powiatu, także mają prawo do rzetelnej informacji na temat działalności osób, które wybierają.
Bolesławiec - Informacje: Będziemy informować na bieżąco Marcin Marczewski (fot. Bernard Łętowski / Bolec.Info)

O sprawie możliwego mobbingu w Miejskim Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej w Bolesławcu mówiło się na ulicach miasta od kilku miesięcy. Nikt z władz spółki czy miasta nie chciał jednak udzielić odpowiedzi i przedstawić szczegółów sprawy. Do czasu, aż jeden z pracowników MZGM przyszedł do Redakcji Bolec.Info i opowiedział nam przed kamerą swoją historię.

Jak zwykle, podeszliśmy do sprawy z pełnym profesjonalizmem  - szukając informacji i zdobywając coraz bardziej szczegółowe materiały. Dotarliśmy m.in. do raportu końcowego zakładowej komisji antymobbingowej. Daliśmy także szansę wypowiedzenia się wszystkim potencjalnym zainteresowanym i stronom – od pracowników, przez władze spółki, po prokuratura czy prezydenta miasta, przewodniczącego klubu radnych Bezpartyjni i Ziemia Bolesławiecka jak i radnego zatrudnionego w MZGM.

W zasadzie tylko jedna z zapytanych osób nie udzieliła nam odpowiedzi i zasłoniła się zwolnieniem lekarskim – właśnie wspomniany radny.

Mimo, że od wydania raportu zakładowej komisji antymobbingowej i publikacji naszego tekstu minęło już kilka miesięcy radny nie odniósł się publicznie do pojawiających się zarzutów, nie wydał żadnego oświadczenia, w którym by przedstawił swoje stanowisko. Po prostu milczy.

Mimo zwolnienia lekarskiego znalazł jednak czas i siły, aby skontaktować się z prawnikiem i pożalić się na portal Bolec.Info, który sprawę opisał. Radny - za pośrednictwem swojego prawnika, w przysłanym do Redakcji piśmie, chce uciszyć nas – wolne, lokalne media - żądając usunięcia opublikowanego artykułu (Do niczego się nie nadajesz). Nie podobają mu się także komentarze Czytelników Bolec.Info – żąda usunięcia „obraźliwych” wpisów, nie wskazując (poza trzema), które z wpisów uznał za obraźliwe. Co więcej – żąda publikacji przez nas przeprosin – za to, że na Bolec.Info pojawiły się komentarze Czytelników.

Prawnik sugeruje nam także, że jeśli nie spełnimy jego żądań, zgłosi do prokuratury fakt, że ujawniliśmy w naszym materiale wnioski komisji antymobbingowej (sic!).

Realizując naszą misję, której najważniejszym elementem jest przedstawianie ważnych dla bolesławian spraw, informowanie o tym, co się dzieje na terenie powiatu, wielokrotnie dotykamy tematów trudnych, skomplikowanych. Tematów, których inne media lokalne dotykać nie chcą.

My nie możemy ot tak po prostu porzucać tematów, tylko dlatego, że dotyczą one jakiegoś urzędnika, radnego czy innej znanej osoby. Wręcz przeciwnie – osoby, które zdecydowały się uczestniczyć w życiu publicznym miasta i powiatu, wystartowały w wyborach i uzyskały mandat radnego, nie mogą znajdować się pod specjalną ochroną. Oczywiście o zasadności zarzutów ostatecznie zdecyduje sąd, ale rolą mediów – w tym nas – jest sprawdzanie i opisywanie czy wybrani przedstawiciele przestrzegają reguł – szczególnie wtedy, gdy organy ścigania nie kwapią się do szybkiego rozstrzygnięcia tematu.

Podatnicy, mieszkańcy powiatu, także mają prawo do rzetelnej informacji na temat działalności osób, które wybierają. Sytuacja, w której radny Rady Miasta (poprzez swojego prawnika) żąda od Redakcji usunięcia opublikowanego artykułu jest po prostu niedopuszczalna. Moja odpowiedź zawsze będzie taka sama: na żadną cenzurę zgody nie będzie, bez względu na to, czy napisze do nas radny, prezydent, wojewoda czy sam premier.

Pana radnego raz jeszcze zachęcam do odniesienia się do kwestii, które podniosła komisja antymobbingowa. Jestem pewien, że wcześniej czy później zapytają o to także mieszkańcy naszego pięknego Bolesławca. Mam więc prostą propozycję dla pana Filistyńskiego: jeśli tylko otrzymamy oświadczenie radnego – opublikujemy je na łamach Bolec.Info.

Mamy nowy rok, nowe wyzwania. Obiecuję, że o sprawie możliwego mobbingu w MZGM będziemy informować na bieżąco.

 

Pozdrawiam Was serdecznie!

Marcin Marczewski

redaktor naczelny Bolec.Info

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 > >>

~Szarawobiały Berberys   8 stycznia 2020r. o 20:27

~Szarawobiały Berberys

Postów:

Czekamy na wypowiedź radnego, milczenie nie działa na Pana korzyść, wręcz przeciwnie. Panie radny, po męsku!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Brunatnofioletowa Kobea   8 stycznia 2020r. o 20:33

~Brunatnofioletowa Kobea

Postów:

Radny był widziany na meczu siatkówki.

Zmoderowano 11.02.2020 godz.15:05 - powód: (moderator)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Złocista Irezyna   8 stycznia 2020r. o 20:43

~~Złocista Irezyna

Postów:

oj tam ....

pewien kulawy był na L-4 ale do sejmu przyczłapał ...

co na to ZUS?

bo chodzą słuchy że jak kobieta pójdzie na ''chorobowe'' a wpadnie ''pan'' urzędnik i ''przyłapie '' ją na przygotowywaniu obiadu albo co gorsza przy odkurzaniu to nie ma zmiłuj się ...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Złocista Irezyna   8 stycznia 2020r. o 21:03

~~Złocista Irezyna

Postów:

''Mimo, że od wydania raportu zakładowej komisji antymobbingowej i publikacji naszego tekstu minęło już kilka miesięcy radny nie odniósł się publicznie do pojawiających się zarzutów, nie wydał żadnego oświadczenia, w którym by przedstawił swoje stanowisko. Po prostu milczy.''


MOŻE WIĘC WARTO WRÓCIĆ DO TEMATU O WYSYPISKU ŚMIECI OBOK CMENTARZA...

może ten temat będzie dla radnego mniej ''drażliwy'' ;)

pytam bo nie pamiętam ''ustaleń''jakie w tej sprawie zapadły ...

czy tylko winny jest stróż ''pan Kazio'' ...bo nie dopilnował ...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Szafranowa Werbena   8 stycznia 2020r. o 21:10

~~Szafranowa Werbena

Postów:

Panie Marcinie,ale jak na bolcu temat pracy w bolesławieckim sądzie,to Pan wyciął komentarze i zablokował wpisywanie następnych.No tak ,ale nadzwyczajną kastę nikt nie wybiera.Ona się wybiera sama...i nic społeczeństwu do niej.Tak?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Smolista Hutujnia   8 stycznia 2020r. o 21:17

~~Smolista Hutujnia

Postów:

Poziom redakcyjny na bolec.info jest bardzo niski. Manipulacja(także komentarzami) mijanie się z prawdą jest na porządku dziennym. Nie zdziwiłbym się, gdyby w końcu prawnicy wyczyścili to brzydkie miejsce, w którym wykorzystuje się prawa profesjonalnych dziennikarzy. Nie zasługujecie na to miano.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Platynowy Ligustr   8 stycznia 2020r. o 21:30

~Platynowy Ligustr

Postów:

Portal pokazuje co się dzieje w mieście. Te niewygodne sprawy również...ale od tego chyba jest?
Nie wszystkie lokalne media mają tyle odwagi...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Złocista Irezyna   8 stycznia 2020r. o 22:10

~~Złocista Irezyna

Postów:

może więc kolejnym gościem Benka -na żywo-- będzie ten prawnik....

zaproście go ...

zaraz ...a do jakiej ''kasty'' należy radny?...pytam poważnie bo nie wiem ...
wtedy może się okaże do jakiej z kolei''kasty '' należy prawnik...

zabawię się w ''bukmacherkę '' 1.12 do 9.5 gdzie to pierwsze oznacza że pisma nie będzie ...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 > >>