ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4665, 12 sierpnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zamek Kliczków zaprasza!
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Bolecnauci alarmują4 lutego 2020r. godz. 12:00, odsłon: 7480, Kazimierz Marczewski
- Jesteśmy otwarci na przedyskutowanie nowych propozycji mieszkańców - Józef Pokładek
Bolesławiec - Informacje: Niebezpiecznie na ul. Żołnierzy Wyklętych Ulica Żołnierzy Wyklętych (fot. Kazimierz Marczewski)

W 2018 roku mieszkańcy ul. Żołnierzy Wyklętych nr 5A,5B i 7 zwrócili się do prezydenta Bolesławca aby na tej ulicy ustawiono znak zakazu parkowania po prawej stronie ulicy, przy skarpie oraz znak ograniczenia prędkości. Mieszkańcy argumentowali to zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu.

Miasto, wbrew opinii policji, która była za zakazem parkowania po prawej stronie ulicy, wydało negatywną dla mieszkańców decyzję. Opierało się na ustaleniach Komisji Infrastruktury, Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa Rady Miasta i Staży Miejskiej, którzy sprzeciwiali się inicjatywie mieszkańców.

Wiceprezydent Bolesławca Iwona Mandżuk - Dudek w piśmie do mieszkańców stwierdziła, że ilość miejsc postojowych zlokalizowanych na oznaczonych parkingach, znajdujących się przy budynkach jest niewystarczająca i że nie będą wprowadzone żadne zmiany w istniejącym oznakowaniu, a kierujący powinni dostosować prędkość jazdy do warunków panujących na drodze i nie stwarzać zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego.

- Trudno nam zgodzić się z decyzją urzędników - mówią mieszkańcy ulicy. - Tu jest bardzo mało miejsca, ruch zwiększy się jak po remoncie będzie możliwy przejazd do ulicy Gdańskiej. Wydaje się, że jedynym racjonalnym rozwiązaniem jest tu wprowadzenie ruchu jednokierunkowego - dodają.

Przypominamy, że na tym osiedlu obowiązuje strefa ruchu, co oznacza, że obowiązuje prędkość do 50 km/h a parkować można tylko w miejscach do tego wyznaczonych.

- Dokładnie nie znam tej sprawy - mówi Józef Pokładek nowy przewodniczący Komisji Infrastruktury, Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa Rady Miasta. - Jesteśmy do dyspozycji mieszkańców, proszę ich o przesłanie nowych propozycji, uwzględniając fakt, że ulica Żołnierzy Wyklętych jest obecnie remontowana. Jestem otwarty na każdą konstruktywną propozycję - dodaje.

 

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 > >>

~Płowobrązowy Ligustr   4 lutego 2020r. o 12:01

~Płowobrązowy Ligustr

Postów:

Ważna sprawa.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Zielononiebieska Choina   4 lutego 2020r. o 12:12

~~Zielononiebieska Choina

Postów:

~Płowobrązowy Ligustr napisał(a): Ważna sprawa.


Czy to sama Redakcja z automatu pod tekstem umieszcza pierwszy komentarz? Proszę Redakcję o odpowiedź: Tak lub Nie.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Oliwkowozielony Driakiew   4 lutego 2020r. o 12:14

~~Oliwkowozielony Driakiew

Postów:

Cyt. : " Dokładnie nie znam tej sprawy - mówi Józef Pokładek nowy przewodniczący Komisji Infrastruktury, Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa Rady Miasta. - "

Jaki nowy? przecież już prawie 1,5 roku jest od wyborów. Do roboty!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Barwinkowy Kokorycz   4 lutego 2020r. o 12:17

~Barwinkowy Kokorycz

Postów:

To przecież nn ow osiedla! Kto to projektował pod względem parkowania? Skandal! Do tego powstało tam całe blokowisko obok. Tak to jest jak się wszystko bezdurnie zapycha deweloperowi...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Marengo Jaskier   4 lutego 2020r. o 12:19

~~Marengo Jaskier

Postów:

na kazimierza wielkiego każdy parkuje gdzie chce i nikt nie płacze a tam chyba mieszkają sami lalusie i paniusie
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Zielonkawobłękitna Malina   4 lutego 2020r. o 13:20

~~Zielonkawobłękitna Malina

Postów:

Nie jesteśmy wyjątkiem, który stanowi, że wielu kierowców ma w głębokim poważaniu przepisy prawa o ruchu drogowym. W Niemczech bezmózgowców, poruszających się po drogach osiedlowych potraktowano ustawieniem na pasach ruchu drogowego potężne donice. Powodują one, że trzeba jechać slalomem i przepuszczać pojazdy jadące z przeciwka. Jest to utrudnienie dotyczące wszystkich użytkowników tych dróg, ale nikt już nie słyszy ryku silników i nie dochodzi do kolizji, bo wszyscy jadą tak jak bozia przykazała. U nas tego typu rozwiązanie wywołuje często falę tzw. "blablania". Odzywają się tysiące "mądrych". Generalnie ujmując to" jeszcze się taki nie urodził żeby wszystkim dogodził".
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Grafitowa Mydlnica   4 lutego 2020r. o 13:33

~Grafitowa Mydlnica

Postów:

To jakiś ... je..ny wymyślił zrobienie niewystarczajacej ilosci miejsc parkingowych a stado bara..nów w um za biurkiem przybiło pieczątki pod tym gównianym projektem myślenie archaiczne zero wyobrazni w dzisiajszych czasach przy kulejącej komunikacji pks mzk kolej bez auta jak bez nogi kazdy ma auto robia blok na 30 mieszkan to 30 moejsc parkingowych .

Zastosowana autokorekta
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Brązowoszary Orlik   4 lutego 2020r. o 15:09

~Brązowoszary Orlik

Postów:

A co do tego maja mieszkancy ul zolnierzy wykletych jak to jest zdjecie śluzowej 7i9 a po 2 jak ci mieszkancy by parkowali u siebie pod apartamentowcem i garazu to by nie bylo problemu a jak ma sie po 2 auta a miejsce w garazu 1 to sie stawia gdzie chce a mieszkancy sluzowej juz nie maja gdzie postawic auta
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 > >>

Święto Ceramiki z Zakładami Ceramicznymi "BOLESŁAWIEC" (19-23.08.2020r.) - ZAPRASZAMY!
Trwają przygotowania do Święta Ceramiki Trwają przygotowania do Święta Ceramiki

Bolesławieckie Święto Ceramiki już od 19 sierpnia.