ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4659, 6 sierpnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tekst zlecony16 lutego 2020r. godz. 17:15, odsłon: 556, Zlecony tekst
Kupujesz samochód używany – taki, który ma ważne ubezpieczenie OC.
Bolesławiec - Informacje: Czy można kupić OC przed przerejestrowaniem samochodu? Czy można kupić OC przed przerejestrowaniem samochodu? (fot. )

Chcesz jednak wykupić polisę we własnym zakresie i zastanawiasz się, czy możesz tego dokonać jeszcze przed dopełnieniem formalności, tj. przerejestrowaniem pojazdu. Sprawdź czy istnieje taka opcja.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdy zarejestrowany samochód musi mieć ważne ubezpieczenie OC. Oznacza to, że w momencie zakupu auta, z dużym prawdopodobieństwem będzie miało ono ważną polisę. Nabywca może z niej skorzystać albo też wykupić ubezpieczenie we własnym zakresie.

Zakup OC wyłącznie przez właściciela

Tylko jako właściciel / użytkownik możesz zakupić polisę OC pojazdu. Dlatego taka opcja nie jest dostępna przed dopełnieniem formalności związanych z przerejestrowaniem samochodu.

Aby zakupić polisę we własnym zakresie, trzeba najpierw odwiedzić wydział komunikacji odpowiedniego urzędu miasta / gminy.

Przed dokonaniem rejestracji możesz dokonać wyłącznie kalkulacji

Do zakupu polisy możesz się przygotować – na etapie finalizowania transakcji. Nic bowiem nie stoi na przeszkodzie, aby poznać wysokość składki. W tym celu warto skorzystać z internetowego kalkulatora dostępnego np. na stronie https://kalkulatorubezpieczen.net.pl/ubezpieczenie-oc-ac/, a następnie dokonać kalkulacji.

Aby oszacować wysokość składki na obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne wystarczy wypełnić formularz. Po udzieleniu odpowiedzi na kluczowe pytania, otrzymasz informację zwrotną na temat składek proponowanych przez konkretne towarzystwa ubezpieczeniowe.

Jeżeli już staniesz się właścicielem pojazdu, możesz zgłosić się do ubezpieczyciela w celu sfinalizowania transakcji. Samochód będzie ubezpieczony od dnia zawarcia umowy.

Jak wybrać korzystne ubezpieczenie OC?

Jak wynika z danych zawartych na stronie https://kalkulatorubezpieczen.net.pl, różnice w cenie mogą wynieść nawet kilkaset złotych. Dlatego należy porównać dostępne oferty, aby nie przepłacić.

Wybierając polisę, warto zwrócić uwagę m.in. na takie kwestie jak:

  • rozszerzenia umowy np. o assistance, NNW
  • opcja BLS (Bezpośredniej Likwidacji Szkód)
  • wyłączenia odpowiedzialności.

Pamiętaj, że ubezpieczenie OC jest regulowane ustawowo. Cena nie ma wpływu na zakres ochrony oraz sumy gwarancyjne. Dlatego warto wybrać najtańszą polisę, a różnicę przeznaczyć np. na wykupienie minicasco albo AC w pełnej wersji.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Brązowy Bieluń   17 lutego 2020r. o 9:27

~Brązowy Bieluń

Postów:

Teraz znajdziesz tanie ubezpieczenie w telefonie to proste i szybkie w aplikacji Kupdirect z Google Play skanujesz tylko kod z dowodu rejestracyjnego, bez wpisywania danych i w 5 sek masz porównanie składek a w 40 sek polisę na mailu.
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.kupdirect.app
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Migdałowa Facelia   17 lutego 2020r. o 10:23

~~Migdałowa Facelia

Postów:

Jeśli kupuje się auto z ważnym OC i postanawia zrezygnować z danej polisy, warto poinformować o tym poprzedniego właściciela samochodu. Dzięki temu poprzedni właściciel będzie wiedział, że może zwrócić się do ubezpieczyciela po zwrot niewykorzystanej składki.
Katarzyna
ekspert porównywarki ubezpieczeń Ubea
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Różowy Len   17 lutego 2020r. o 11:47

~~Różowy Len

Postów:

Jakieś bzdury.
Kupiłem auto i po sporządzeniu umowy staje się jego właścicielem. A więc od razu mogę go ubezpieczać. A przynajmniej na pewno można wykupić ubezpieczenie krótkoterminowe. Na przykład na miesiąc. Przez ten miesiąc dopełnić formalności w urzędach i ubezpieczyć już na rok.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

reklama Zapraszamy