ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4658, 5 sierpnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Mrowka zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


3 marca 2020r. godz. 10:25, odsłon: 992, Urząd Gminy
Reprezentacja ze "stolicy" zdominowała Maraton Układania Puzzli.
Bolesławiec - Informacje: Warszawski RZEP mistrzami MAUPy Maraton Układania Puzzli 2020 (fot. Urząd Gminy)

W ostatnią sobotę lutego odbył się kolejny Maraton Układania Puzzli zwany MAUPą. To już piętnasty rok z rzędu czteroosobowe drużyny stają w szranki i rywalizują o zwycięstwo. 

Ułożenie 1500 drobnych elementów, różniących się od siebie bardzo mało, albo wcale – to zadanie dla tegorocznych drużyn: „Dream Team”, „Może być problem”, „Grupa pościgowa”, „Drużyna ES”, „Wesoła Czwórka”, „RZEP” , „Anieli”, „Drużyna nie na żarty” oraz „Puzzlomaniaki”.

Rozpoczęło się układanie. Tym razem zadaniem było dopasowanie elementów tak, aby powstał obraz martwej natury, przedstawiający kompozycję ceramiki i bukietu.

Tegoroczna edycja była wyjątkowa, ponieważ notoryczni zwycięzcy tego maratonu - „Grupa pościgowa” rozpoczęła układanie w osłabionym składzie (3 osoby). Może to, a może inne czynniki zadecydowały, że zmieniło się najwyższe miejsce „na pudle”.

Zwyciężyła drużyna „RZEP” z Warszawy (czas 3:04:47): Joanna Wójcik, Anna Wójcik, Jolanta Dereń i Bartosz Wójcik, która do Kruszyna na maraton przyjechała kolejny raz z rzędu.

– Dojście do zwycięstwa zajęło nam „tylko” cztery lata, ale opłacało się trenować i przyjeżdżać z nadzieją na pierwsze miejsce – mówili członkowie drużyny.

Drugie miejsce wywalczyła „Grupa pościgowa”: Karolina Wieczorek, Bożena Wieczorek, Agnieszka Kołodziej oraz Paweł Wilas (czas 3:31:43).

Trzecią lokatę otrzymała drużyna „Anieli” (czas 3:35:07Lidia Muszyńska, Anna Musiał, Anna Zator oraz Anna Wierzbicka-Burdzy.

Potem sukcesywnie układanie kończyły następne drużyny, a ostatnia skończyła po 6 godzinach i 6 minutach układania. Wychodzi na to, że w tym roku wzór był dość łatwy i większość poradziła sobie z nim dość szybko.

Imprezą towarzyszącą „MAUPie” była Noc w bibliotece, która obfitowała w konkursy i zabawy dla dzieci. W tym roku w kruszyńskiej bibliotece całość prowadziła Danuta Kędzierska, która dbała o to, by dzieci się nie nudziły. Nie zabrakło przede wszystkim układania puzzli, bo to właśnie był temat przewodni tego wieczoru.

XVI Maraton Układania Puzzli „MAUPa” oraz „Noc w bibliotece” rozpoczęły się w lutym, a skończyły w marcu, co także było tym razem kalendarzową ciekawostką. Zapraszamy na następne edycje.

Sponsorem nagród i puzzli konkursowych była firma Castor-Drukarnia i Wydawnictwo M. Bryła, W. Lipiński Sp. j. KRAKÓW – producent puzzli Castorland. Organizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie.

tekst: Beata Widera

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Pomarańczowa Lantana   3 marca 2020r. o 21:03

~Pomarańczowa Lantana

Postów:

Fajne zawody
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1