ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4660, 7 sierpnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Centrum Szkoleniowe zaprasza!
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


5 marca 2020r. godz. 13:05, odsłon: 1381, Łukasz Hałat (ZSE) / Bolec.Info
W Zespole Szkół Elektronicznych rozmawiano o bezpiecznym dostępie dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.
Bolesławiec - Informacje: Dzień Bezpiecznego Internetu 2020 w ZSE Dzień Bezpiecznego Internetu 2020 w ZSE - 4.03.2020r. (fot. Jacek Myjkowski (ZSE))

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004r. To okazja do inicjowania i propagowania działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Od 2005r. organizatorem wydarzenia w Polsce jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI) tworzone przez Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.

W Zespole Szkół Elektronicznych w Bolesławcu, 4 marca 2020 r., obchodzono już po raz dziesiąty Dzień Bezpiecznego Internetu, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Działajmy razem!”.

Organizatorzy DBI zwracają szczególną uwagę na potrzebę współpracy i powszechnego zaangażowania rodziców, nauczycieli i innych profesjonalistów, dostawców treści i usług internetowych w działania podnoszące poziom bezpieczeństwa dzieci online. Podkreślają, iż przeciwdziałanie negatywnym zjawiskom „jak hejt”, cyberprzemoc, uzależnienie czy szkodliwe treści w sieci, wymagają zarówno profesjonalnego zaangażowania specjalistów z różnych sektorów i branż, jak i uważnego kontaktu z dzieckiem rodziców, nauczycieli i innych bliskich mu osób.

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 11:00 w hali sportowej ZSE. Wzięły w nim udział klasy pierwsze ZSE oraz – gościnnie - uczniowie szkół Powiatu Bolesławieckiego: Szkoły Podstawowej w Nowogrodźcu, Szkół Podstawowych nr 1 i 5 z Bolesławca.

Po oficjalnym przemówieniu dyrektora szkoły Pana Andrzeja Leśniewskiego wybrani reprezentanci klas pierwszych oraz zaproszonych szkół przystąpili do testu wiedzy o bezpiecznym Internecie. Kapituła konkursowa w składzie: Magdalena Lenda-Szajwaj, Łukasz Hałat oraz uczeń klasy 4h Arkadiusz Fleszar oceniła również zmagania młodzieży w konkursie plastycznym, filmowym oraz w kalamburach.
Następnie młodzież wysłuchała wykładu programisty i analityka Alberta Czarneckiego, reprezentującego Laboratorium Kreatywności, pt. „O internecie słów kilka”.

Podsumowania merytorycznego tegorocznego DBI i wręczenia nagród ufundowanych przez wydawnictwo Helion i Radę Rodziców przy Zespole Szkół Elektronicznych dokonał Marek Rosa - wicedyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych, dziękując wszystkim uczestnikom – reprezentantom szkół, które wzięły udział w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu i ich opiekunom.

Zdjęcia: Jacek Myjkowski (ZSE)

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Srebrzystoczarny Koleus   5 marca 2020r. o 13:07

~Srebrzystoczarny Koleus

Postów:

Pan Rosa to jak wino jest, elegancik jak zawsze! Pozdro
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1