ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4707, 23 września 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Aktualizacja17 marca 2020r. godz. 14:58, odsłon: 16450, Kazimierz Marczewski
Patrol policji przez cała dobę pilnować będzie szpitala w Bolesławcu
Bolesławiec - Informacje: Pacjentka uciekła z Zakaźnego Policja pilnuje Oddziału Zakaźnego (fot. Bernard Letowski)

Jak dowiedział się Portal Bolec.Info w nocy z niedzieli na poniedziałek (15/16 marca) z Oddziału Zakaźnego bolesławieckiego szpitala uciekła jedna z pacjentek. Po opuszczeniu szpitala udała się do jednego z bloków przy ulicy Zygmunta Augusta i zadzwoniła domofonem do mieszkania na I piętrze. Gdy jeden z mieszkańców otworzył drzwi weszła do mieszkania i nie chciała go opuścić. W mieszkaniu było dwoje małych dzieci.

Mieszkańcy zadzwonili na policję. Przybyli na miejsce policjanci zabrali kobietę i zawieźli ją do szpitala. Rzeczniczka Prasowa Policji potwierdziła ten incydent.

Po przewiezieniu pacjentki do szpitala, policjanci udali się do zarządcy wspólnoty mieszkaniowej z prośbą o przeprowadzenie dezynfekcji -  na klatce schodowej widoczne były resztki krwi (na ręku pacjentka miała wenflon).

- Policjanci przyjechali do mnie około 4 nad ranem. Poprosili mnie o przeprowadzenie dezynfekcji po incydencie jaki miał miejsce przy ul. Zygmunta Augusta 16. Zadzwoniłem do Sanepidu i zapytałem, kto robi takie dezynfekcje w Bolesławcu. Otrzymałem odpowiedź, że nie ma takiej grupy i że nie mają środków dezynfekcyjnych i ludzi do zrobienia takiej dezynfekcji - mówi zarządca wspólnoty mieszkaniowej.

- Rano zadzwoniłem do straży pożarnej, otrzymałem informację, że nie ma takich procedur i tym się nie zajmują. W międzyczasie zadzwoniłem do Bolesławieckiej Spółdzielni Socjalnej, która zgodziła się na dezynfekcję klatki schodowej przy ul. Zygmunta Augusta 16. Dziwi mnie fakt, że w Bolesławcu nie ma specjalistycznej grupy, odpowiednio przygotowanej do prowadzenia dezynfekcji - dodaje.

Udało nam się ustalić, że działający w Bolesławcu sztab kryzysowy ustalił, że w podobnych przypadkach dezynfekcję w wyjątkowych przypadkach, po decyzji sztabu kryzysowego w porozumieniu z policją może wykonywać straż pożarna, która - tak samo jak policja - otrzyma jutro 1000 litrów płynu dezynfekcyjnego.

Od momentu przekształcenia szpitala na zakaźny, według procedur policyjnych, na terenie szpitala będzie dyżurował patrol policyjny. Przez 24 godziny będzie stacjonował na terenie placówki. Mamy nadzieję, że tego typu incydenty nie miały więcej miejsca.

Zarządzono kwarantannę dla czteroosobowej rodziny, dwoje dorosłych i dwoje dzieci ul. Zygmunta Augusta 16 mających bezpośrednio kontakt z pacjentką Oddziału Zakaźnego. Wcześniej rodzina zdezynfekowała swoje mieszkanie.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 6

~Szarobura Mahonia   20 marca 2020r. o 16:36

~Szarobura Mahonia

Postów:

Czy już wiadomo, czy kobieta była zakażona? Podano tylko że jako podejrzana o kornoawirusa była w trakcie badań. Chyba do tej pory już jakieś testy zrobiono...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Szarobura Mahonia   20 marca 2020r. o 16:56

~~Szarobura Mahonia

Postów:

~~Biaława Kalmia napisał(a):
~Ciemnopiwny Heliotrop napisał(a): Za ucieczkę z zakaznego podobno jest kara 5000 PLN. A na WP ukazal się artykuł, że grozi za to nawet do ośmiu lat paki. Za umyślne narazanie ludzi na ciężką i śmiertelną chorobę powinna być kula w łeb. I tak pusty.


Nie znamy motywów, co tam się zadziało, że kobieta tak desperacko chciała wrócić do domu ? Bo może dzieci zostały same ?
Chciałabym wiedzieć, co takiego skłoniło tę kobietę do ucieczki i co się dzieje w tym szpitalu ?

Podawano, że kobieta była chora psychicznie. Pewnie kobiecina zobaczyła ludzi w maseczkach, skafandrach i sie przestraszyła, że chcą jej krzywdę zrobić....
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Ciemnoczekoladowa Jodła   20 marca 2020r. o 22:10

~Ciemnoczekoladowa Jodła

Postów:

Wystarczy zadzwonić do sanepidu i udziela informacji w tej sprawie mieszkam blok obok i wydaje mi się już wychodzi chłopak na podwórko jak dobrze kojarzę że to oni
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Kremowa Smagliczka   20 marca 2020r. o 22:34

~~Kremowa Smagliczka

Postów:

zdezynfekowac plame od krwi hahaha i okadzić ;) rozsypac pierze o polnocy ;)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Bławatny Zawilec   21 marca 2020r. o 10:18

~~Bławatny Zawilec

Postów:

~~Kremowa Smagliczka napisał(a): zdezynfekowac plame od krwi hahaha i okadzić ;) rozsypac pierze o polnocy ;)
Nie masz nic mądrego do napisania ,nie pisz wcale !
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 6

reklama Centrum Szkoleniowe zaprasza!
reklama Efekt-Okna zaprasza
Święto Ceramiki NA ŻYWO z Zakładami Ceramicznymi "BOLESŁAWIEC" (19-23.08.2020r.)
"W samo południe" - gościem Wiesław Ogrodnik

Dziś o 12:00 wydanie specjalne programu Bernarda Łętowskiego.