ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4703, 19 września 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Mrowka zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tekst zlecony29 kwietnia 2020r. godz. 09:08, odsłon: 4367, Gerresheimer Bolesławiec S.A.
Firma Gerresheimer S.A, wspiera dostęp bolesławieckich uczniów do nauki zdalnej.
Bolesławiec - Informacje: Komputery dla uczniów wykluczonych cyfrowo Komputery dla uczniów od Gerresheimer Bolesławiec S.A. (fot. Gerresheimer Bolesławiec S.A.)

Pięć stacjonarnych komputerów z monitorami oraz cztery laptopy podarowała firma Gerresheimer Bolesławiec S.A. bolesławieckim uczniom, którzy do tej pory nie mieli takiego sprzętu i tym samym nie mogli korzystać ze zdalnego nauczania.

Przez pandemię koronawirusa zdalna edukacja w polskich szkołach odbywa się już od ponad miesiąca. Jednak nadal są uczniowie, którzy nie mają sprzętu pozwalającego im na branie udziału w lekcjach przygotowanych i zdalnie przeprowadzanych przez nauczycieli. Firma Gerresheimer postanowiła przekazać dziewięciorgu uczniom ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Bolesławcu, używany, ale nadal sprawny sprzęt komputerowy wraz z systemem XP. Jeden z laptopów podarowała prywatnie szefowa działu IT Karolina Witkowska.

Dyrektor oraz nauczyciele szkoły znają sytuację swoich uczniów, więc sprzęt trafi do tych najbardziej potrzebujących pomocy. Komputery, monitory i laptopy odebrał Dariusz Adamczyk, nauczyciel wychowania fizycznego w SP Nr 5.

- Uczniowie zgłaszali nam, że niestety nie mają komputerów i nie mogą brać udziału w zdalnych lekcjach. Zaczęliśmy intensywnie działać, skierowaliśmy w tej sprawie wiele zapytań m.in. do firm i przedsiębiorców. Cieszymy się, że firma Gerresheimer tak szybko odpowiedziała na nasz apel. Ten sprzęt naprawdę bardzo przyda się naszym uczniom - mówi Dariusz Adamczyk, nauczyciel w SP Nr 5.

Katarzyna Reguła, dyrektor SP Nr 5 dodaje:

- Jestem bardzo wdzięczna firmie Gerresheimer Bolesławiec, ponieważ wiadomo, że wszystkie firmy przeżywają teraz ciężkie chwile, a mimo to zakład postanowił pomóc dzieciom z naszej szkoły. Dziękujemy.

Bolesławiecka firma Gerresheimer, zajmująca się produkcją opakowań szklanych i tworzywowych dla przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego, w obliczu ciężkiej sytuacji związanej ze światową pandemią, zapobiegając rozprzestrzenianiu się wirusa Covid-19 oraz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pracowników firmy, przygotowała także dla wielu z nich laptopy do zdalnej pracy z domu. Mimo wielu niestandardowych potrzeb pojawiających się z dnia na dzień, firma postanowiła także wspomóc bolesławieckich uczniów, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji.

- Zdajemy sobie sprawę, że te 9 komputerów to być może kropla w morzu obecnych potrzeb, ale pomagamy tak, jak w tej chwili możemy. Cieszę się, że dziewięcioro dzieci, które z powodu ciężkiej sytuacji rodzinnej, do tej pory były wykluczone ze zdalnych zajęć szkolnych, teraz będą mogły powrócić do bieżącej nauki. Wierzę, że w tych trudnych czasach, przekazany sprzęt zmieni na lepsze ich codzienne życie, bo pozwoli na kontakt ze szkołą i z rówieśnikami. Przy okazji zachęcamy inne firmy, aby pomyślały, w miarę możliwości, o takiej formie pomocy dzieciom – mówi Marek Miszczak, Dyrektor Generalny Gerresheimer Bolesławiec S.A.

Gerresheimer Bolesławiec S.A. włączył się w walkę z koronawirusem, dwukrotnie przekazując środki do dezynfekcji rąk i powierzchni bolesławieckim szpitalom. Tym razem firma wspomogła dzieci wykluczone cyfrowo.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2 3 > >>

~~Ciemnoczekoladowa Męczennica   29 kwietnia 2020r. o 16:02

~~Ciemnoczekoladowa Męczennica

Postów:

~Kasztanowy Rokitnik napisał(a): Niestety to już nie te czasy że do działania komputera wystarczy 1 giga ramu po XP.
System zdradza że wydajność tych komputerów jest poniżej starego budżetowego smartfona.
Zresztą nie wiem po co do odrabiania lekcji w domu potrzebny komu komputer?
Wystarczy smartfon z e-mailem, tematy lekcji zapisane w pdfie, dziecko wszystko pisze na kartce, robi zdjęcie z rozdzielczością HD i wysyła je mailem.
No ale szkoła lubi dzisiaj utrudniać sobie życie jak i uczniowi


widać, chyba nie masz dziecka w wieku szkolnym, to po co się wypowiadać?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Kasztankowa Brodia   29 kwietnia 2020r. o 16:41

~~Kasztankowa Brodia

Postów:

Brawo firma, ludzie, którzy nie czują empatii zawsze mają problem. Może sprzęt przestarzały, ale jak działa, dajmy luz.
(ps) Nie mam żadnego w związku z tym Przedsiębiorcą, trzeba szanować dobre gesty, pozdrawiam wszystkich, którzy będą negować temat.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Jaskrawoniebieska Azalia   29 kwietnia 2020r. o 16:47

~~Jaskrawoniebieska Azalia

Postów:

Myślę że dziennik elektroniczny VULCAN pod XP pójdzie. Równiez trudno mi w to uwierzyć, ale nie wszystkie dzieci w domu mają komputer. Widziałem w tym roku na własne oczy dzieci w miesjskiej bibliotece, przychodzące skorzystac z komputera. Smartfon fajny, ale dzieciaki musza sie oswajac z komputerem, klawiaturą, myszką, notatnikiem, paintem, scratchem itd. Poza tym nie ma to jak : www.gry.pl -To sa komputery dla maluchów ze szkoły podstawowej. Nie będą robic wypasionych prezentacji w PowerPoint. O wiele latwiej jest wyrzucic na złom niz podarowac- przynajmniej US nie ściga.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Rudobrązowa Jukka   30 kwietnia 2020r. o 7:12

~Rudobrązowa Jukka

Postów:

Inicjatywa fajna, tylko jestem ciekawa na co ludzie przeznaczają pomoc od państwa 500+, że dzieci w, dalszym ciągu nie mają w domu komoputera.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Mysi Miłorząb   30 kwietnia 2020r. o 7:27

~~Mysi Miłorząb

Postów:

Co za bełkot i nowomowa w tytule. Coś jak PiSowska "nowa normalność" czyli nienormalność.
Nie ma wykluczonych cyfrowo - może być nie posiadających komputera, dostępu do Internetu lub może być inna przyczyna. Ta lewicowa nowomowa rozlewa się jak zaraza i gorsza od koronawirusa. Ludzie bełkoczą potem i dziwią się, że się nie mogą dogadać.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Brudna Róża   30 kwietnia 2020r. o 8:00

~Brudna Róża

Postów:

Jak czytam te złote porady januszy od oprogramowania, że nie takie , że śmakie, to potem się nie dziwię że ludzie nie chcą pomagać bo zawsze znajdzie się jakaś zakała co narzekać będzie. Sprzęcior na pewno się przyda, a na Allegro masz legalne klucze za kilkanaście złotych.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Ametystowa Sosna   30 kwietnia 2020r. o 8:51

~~Ametystowa Sosna

Postów:

~Brudna Róża napisał(a): Jak czytam te złote porady januszy od oprogramowania...

... a na Allegro masz legalne klucze za kilkanaście złotych.


No i właśnie objawił nam się Janusz od kluczy do oprogramowania za kilkanaście złotych :)
A na stronie Microsoftu sprzedają za kilkaset złotych. De bile w tym Microsofcie pracują
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Ciemnoczekoladowa Męczennica   30 kwietnia 2020r. o 9:09

~~Ciemnoczekoladowa Męczennica

Postów:

~~Mysi Miłorząb napisał(a): Co za bełkot i nowomowa w tytule. Coś jak PiSowska "nowa normalność" czyli nienormalność.
Nie ma wykluczonych cyfrowo - może być nie posiadających komputera, dostępu do Internetu lub może być inna przyczyna. Ta lewicowa nowomowa rozlewa się jak zaraza i gorsza od koronawirusa. Ludzie bełkoczą potem i dziwią się, że się nie mogą dogadać.


Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu to programy, które realizują np samorządy od kilku dobrych lat, termin ogólnie znany, omówiony, obgadany, "obstatystykowany" i zawierający w sobie to wszystko co tam szeroko opisałeś. Tyle
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2 3 > >>

reklama Żabka zaprasza!
reklama Zapraszamy
Święto Ceramiki NA ŻYWO z Zakładami Ceramicznymi "BOLESŁAWIEC" (19-23.08.2020r.)
"W samo południe" - gościem Wiesław Ogrodnik

Dziś o 12:00 wydanie specjalne programu Bernarda Łętowskiego.