ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4831, 25 stycznia 2021r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Wideo8 maja 2020r. godz. 19:15, odsłon: 11708, Kazimierz Marczewski
Interweniowała policja, żołnierze wojsk terytorialnych oraz straż miejska w Nowogrodźca.
Bolesławiec - Informacje: Nie chcą wieży przekaźnikowej Mieszkańcy Wykrot protestowali (fot. Kazimierz Marczewski)

W piątek 8 maja ponad dwudziestu mieszkańców Wykrot na ulicy Kopernika protestowało przeciwko budowie wieży przekaźnikowej grupy Play w ich miejscowości. Stojąc na drodze uniemożliwiali przejazd na budowę specjalistycznego dźwigu. Interweniowała policja, żołnierze wojsk terytorialnych oraz straż miejska z Nowogrodźca. Policja dała demonstrującym minutę na rozejście się, grożąc manifestującym karą grzywny 5000 zł. Po tej informacji mieszkańcy zeszli na pobocze i dźwig mógł przejechać na budowę. Rozmawialiśmy z komitetem protestacyjnym.

- Nie wiemy kto i jaką wieżę buduje. Nie ma obowiązującej tablicy informacyjnej o budowie - mówią protestujący mieszkańcy. - Boimy się o zdrowie nasze i naszych dzieci. Nikt z nami nie konsultował tej budowy. Nasze domostwa są oddalone od niej około 200 metrów. Nie wiemy, czy promieniowanie z tej wysokiej wieży nie będzie dla nas groźne. Zwróciliśmy się do burmistrza Nowogrodźca Roberta Relicha i do starosty bolesławieckiego bez skutku. Burmistrz obiecał, że przyjedzie, nie przyjechał. Założyliśmy komitet protestacyjny i będziemy nadal walczyć, aby ta wieża tutaj nie funkcjonowała. - dodają

- Ja wykonuję zlecenie Playa, który jest tutaj inwestorem, mam wszystkie zezwolenia na wykonanie tych prac - mówi kierownik budowy. - Nie rozumiem dlaczego mieszkańcy protestują. Każdy przestój to dla nas dodatkowe koszty. Nie ma tablicy informacyjnej budowy, bo ktoś ją ukradł - dodaje.

- Na podstawie analiz i przygotowanego projektu wydaliśmy pozwolenie na budowę - mówi starosta bolesławiecki Tomasz Gabrysiak. - Wszystkie procedury obowiązujące w tej sprawie były przestrzegane - dodaje

- Priorytetem od zawsze jest dla mnie działanie w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców gminy - mówi burmistrz Robert Relich. - Jesteśmy wśród czołówki samorządów w Polsce, które przeznaczyły wielomilionowe środki na inwestycje ekologiczne. Naszym obowiązkiem jest rzetelne informowanie mieszkańców o inwestycjach aby budować zaufanie publiczne w oparciu o fakty i przestrzeganie przepisów prawa - dodaje.

- Manifestujący podporządkowali się zaleceniom policji - mówi rzecznik prasowy policji. - Po tym policja zakończyła interwencję nikt nie został ukarany ani zatrzymany- dodaje.

Co sądzicie o tym proteście?

 

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

~~Szaroniebieski Judaszowiec   8 maja 2020r. o 22:02

~~Szaroniebieski Judaszowiec

Postów:

Dobrze robią. Tu chodzi o to, że nikt tych ludzi nie informuje o niczym. Relich wypowiada się o ekologii i bezpieczeństwie mieszkańców. Chciał zamknąć szkołę, pozwolił na zakład elektrolitu, który został oprotestowany przez mieszkańców, nie miał przeciwskazań na budowę nadajnika. Wcześniej na środku wsi w okolicach parku chcieli postawić śmieciowisko. Co jeszcze zafunduje mieszkańcom?

Ludzie którzy wydzierżawiają ziemię sa tu najbardziej winni. A w drugiej kolejności gmina. W wypowiedzi burmistrza nie ma odpowiedzi dla mieszkańców jest wypowiedz, że zależy panu na bezpieczeństwie mieszkańców. Ile nadajników jest w pana miejscowości? zamknął pan tam szkołę? czy w miejscowości w której pan mieszka mieszkańcy muszą o wszystko walczyć?

Jak panu nie wstyd? Wydał pan dane mieszkańców.
czyste powietrze? ile ludzi w pana gminie skorzystało z tego czystego powietrza?
I co pana trapi?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Piernikowa Daglezja   8 maja 2020r. o 23:02

~~Piernikowa Daglezja

Postów:

"Nie ma tablicy informacyjnej budowy, bo ktoś ją ukradł" jprdl większej głupoty nie mógł wymyślić. Nie ważne co sobie myślicie o tym czy promieniowanie elektromagnetyczne jest szkodliwe czy nie, tutaj chodzi o to, że w naszym(?) kraju większość inwestycji robi się tak żeby nikt inwestorowi nie śmiał przeszkadzać. Pracownicy gminy kłamią mieszkańcom prosto w oczy, że nic nie wiedzieli, jaki mają w tym cel?

Dla wtajemniczonych: tablicę pewnie kuken zajumał ;-)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Ciemnoróżowa Imperata   8 maja 2020r. o 23:54

~~Ciemnoróżowa Imperata

Postów:

Najwięcej do powiedzenia mają ciemnaki bo im się kury nie niosą. Ktoś inwestuje w nowe technologie i miejsca pracy a motłoch niedouczony sieje teorie spiskowe i stoi po zasiłki.
Jak można słuchać ciemnogrodu ?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Burgundowa Piwonia   9 maja 2020r. o 7:15

~Burgundowa Piwonia

Postów:

Ameby!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Białawy Winorośl   9 maja 2020r. o 7:53

~~Białawy Winorośl

Postów:

Obowiązkiem gminy i inwestora jest konsultacja takich inwestycji z mieszkańcami to po pierwsze. Ciekawostką jest również to, że w miejsce zdarzenia wysłano kilkunastu policjantów, kilku żołnierzy wojsk terytorialnych i kilku strażników miejskich. Zastraszyli protestujących i odjechali w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku.

A wystarczyło dwóch trzech policjantów. Moim zdaniem burmistrz sam by dał radę, ale widocznie bał się tych, którzy go wybrali.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Ultramarynowy Winorośl   9 maja 2020r. o 8:57

~Ultramarynowy Winorośl

Postów:

Powiesiliśmy od początku budowy już szóstą tablice informacyjną... w nocy ktoś je zabiera, były dwie próby kradzieży , pracownicy są codziennie zastraszani i wyzywani, Pani która ma najwiecej do powiedzenia zwyzywała pracowników próbujących wręczyć jej ulotkę informacyjną od Play. Na podwórku tej Pani , jej mąż parkuje zestaw ciężarowy tandem o masie około 40 ton.. codziennie przejeżdża tą drogą o której zniszczeniu mówi na filmie...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Sina Hortensja   9 maja 2020r. o 9:40

~~Sina Hortensja

Postów:

Pozwolenie na budowę udzielił KRZYSZTOF PAŃCZAK - Naczelnik wydziału Architektury i Budownictwa SP. Wszystkie dokumenty warto zweryfikować i sprawdzić czy nie zaszło do przekroczenia kompetencji i uprawnień przy zatwierdzaniu projektu budowlanego. Protestujący powinni rozmawiać z jego szefem Starostą Bolesławieckim,koniecznie!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Biała Konwalia   9 maja 2020r. o 11:17

~Biała Konwalia

Postów:

Przepraszam że napisze ale ciemnogród
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

reklama Manpower - praca