ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4665, 12 sierpnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Centrum Szkoleniowe zaprasza!
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


19 czerwca 2020r. godz. 19:51, odsłon: 5645, KPP Bolesławiec
Funkcjonariusze oraz bolesławiecka prokuratura poinformowali o zdarzeniu związanym ze zgonem mężczyzny.
Bolesławiec - Informacje: Komunikat policji Odznaka (fot. źródło: wikipedia)

W dniu dzisiejszym 19 czerwca około godziny 7 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu otrzymali zgłoszenie dotyczące dziwnie zachowującego się mężczyzny, który przebywał przed jedną z posesji na terenie gminy Gromadka.

Ze zgłoszenia wynikało, że od dłuższego czasu bez żadnego powodu miał on wciąż przemieszczać się z miejsca na miejsce. Z przekazanych informacji wynikało, że jego zachowanie wskazuje na symptomy mogące świadczyć o znajdowaniu się pod wpływem substancji narkotycznej.

W związku z ujawnieniem na miejscu przy mężczyźnie substancji niewiadomego pochodzenia, prawdopodobnie o działaniu psychoaktywnym, a także potwierdzonym irracjonalnym zachowaniem i związaną z tym możliwością zażycia przez niego środków odurzających, policjanci za pośrednictwem dyżurnego jednostki wezwali na miejsce zespół pogotowia ratunkowego.

Przybyli na miejsce ratownicy nie stwierdzili przeciwwskazań do prowadzenia dalszych czynności związanych zatrzymaniem 32 - latka. Wobec mężczyzny, jako osoby zatrzymanej nie stosowano środków przymusu bezpośredniego poza założeniem dla jego i policjantów bezpieczeństwa kajdanek służbowych. Został on następnie przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu.

W pewnym momencie, w trakcie doprowadzania do policyjnego technika kryminalistyki w celu wykonania czynności związanych z ważeniem i przetestowaniem zabezpieczonej substancji, 32 - latek zasłabł i stracił oddech. Policjanci natychmiast wezwali na miejsce zespół pogotowia ratunkowego rozpoczynając czynności resuscytacyjne, które kontynuowali do czasu przybycia medyków.

W trakcie interwencji ratowników czynności życiowe u mężczyzny powróciły. Został on następnie przetransportowany do szpitala, gdzie - jak wynika z informacji, które uzyskali policjanci -  mężczyzna zmarł.

Jak dodatkowo wynika z okoliczności związanych z zatrzymaniem 32 - latka, zabezpieczona przy nim substancja po przeprowadzonym teście okazała się być metamfetaminą, w ilości pozwalającej na uzyskanie kilkunastu porcji.

Obecnie funkcjonariusze oraz bolesławiecka prokuratura, którą policjanci poinformowali o zdarzeniu związanym ze zgonem mężczyzny przy którym ujawnione zostały środki odurzające i który - jak wynika ze wstępnych ustaleń - znajdował się pod ich wpływem, prowadzą w tej sprawie czynności. Śledczy sprawdzać będą między innymi źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków.

nadkom. Kamil Rynkiewicz
Zespół Prasowy
KWP we Wrocławiu

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 > >>

~Czerwonobrązowa Celozja   19 czerwca 2020r. o 21:00

~Czerwonobrązowa Celozja

Postów:

Od kiedy to ratownik medyczny decyduje o możliwości zatrzymania mężczyzny oraz kontynuowania z nim czynności procesowych ? Przecież to jawne przekroczenie uprawnień ! Tylko lekarz medycyny morze wydać zgodę na wykonanie czynności procesowych z zatrzymanym, który przejawia zaburzenia psychiczne - wynika to z opisu sytuacji. Jeżeli osoba zachowywała się w sposób opisany przez rzecznika = stan psychiczny wskazywał, że jest to osoba pod wpływem narkotyków lub chora psychicznie zgodę na kontynuację czynności powinien wyrazić lekarz o specjalności psychiatra. Gdzie zastosowanie przepisów o ochronie zdrowia psychicznego ? Gdzie wiarygodność przeprowadzonych czynności z udziałem osoby zaburzonej bez osób postronnych - przybranych świadków?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Liliowobiały Wawrzynek   19 czerwca 2020r. o 21:26

~Liliowobiały Wawrzynek

Postów:

Po co policja zabiera ćpuna na komendę?
Na 1000 lecia albo na sor się gościa odwozi i przykuwa kajdankami .
Jaki czynności można zrobić z naćpanym ćpunem ?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Płomienna Fortegilla   19 czerwca 2020r. o 21:37

~Płomienna Fortegilla

Postów:

Winny się zawsze tłumaczy
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Kasztankowa Szydlica   19 czerwca 2020r. o 21:44

~~Kasztankowa Szydlica

Postów:

Dali po dupie pałami i palizatorem jak Stachowiaka i facet zmarł i sprawę się umorzy
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Ołowiany Nagietek   20 czerwca 2020r. o 0:12

~~Ołowiany Nagietek

Postów:

Zalosne gnoje
Od 27 marca 2019 roku komendanci KPP Boleslawiec BSWP wydzial kontroli we wroclawiu prokuratura w Lwowku slaski Sad w osobie Sedziego Grucy byli zawiamiani informowani ILOSC PISM KTORE WYSLALAM GDZIE JASNO mowilam ze wspolpraca ratowinikow policji i strazakow tj ich cwaniatwo brawura ustawki glupota bezczelnosc ale przede wszystkim brak odpowiedzialnosci i ...izm doprowadza do kolejnego Stachowiaka.

Burdzy dostal pismo gdzie wprost powiedzial ze jego ludzie sa niebezpieczni ze kogos zabija ze ich nie kontroluje

Od roku sie z nimi szarpie a Gruca ich ochronil BAND SKU/// i mordercow nieodpowiedzilane cioty

TO JEST KOLEJNY STACHOWIAK BO JAK OD ROKU BIJE PIANE I WALE GLOWA W MUR JESTESCIE SKONCZENI PRZYSIEGAM JESTESCIE SKONCZENI

Zastosowana autokorekta
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Ołowiany Nagietek   20 czerwca 2020r. o 0:56

~Ołowiany Nagietek

Postów:

Rok temu sedzia Gruca wypuscil policjantów I ratownikow stwierdzajac ze narazenie zycia nie ma znaczenia SKORUMPOWANY IMBECYL TO JEST REZULtat DEBILIZMU I NIEDOUCZENIA JEBANEGO KOMUCHA

NA POCHYBEK SKURWIELU SPRAWE MI ZROB
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Ołowiany Nagietek   20 czerwca 2020r. o 1:21

~Ołowiany Nagietek

Postów:

Nagle sie amfa znalazla ciekawe a do mojego auta nikt nie wsiadal

Komenda Glowna Policji od ponad roku wie o nieprawidloqum postepowania sluzb ratowniczych przy "obslugiwaniu" interwencji od ponad roku twierdza ze nie maja kompetencji bo sedzia Gruca nie wszczal postepowania. BANDA SKORUMPOWANYCH SKURWIELI albo kompletne gownojady I niekompetentne s...iele na stanowiskach zaufania publicznego

Zastosowana autokorekta
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Ołowiany Nagietek   20 czerwca 2020r. o 1:55

~Ołowiany Nagietek

Postów:

Wszystkie osoby ktore mItaly sprawy w zwiazku z komentowaniem n/t dwoga "policjantow" cypisek I kolorowanka prosze sa o kontakt w trybie kupczyczki 722112884. Ma to zwiazek z innymi naduzyciami przez funcjonariuszy mozecie pomoc waszej sprawie. Jak moze inaczej spoleczenstwo sie bronic skoro wladze sa gluche kiedy ktos bije na alarm

Zastosowana autokorekta
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 > >>

reklama Zapraszamy
Święto Ceramiki z Zakładami Ceramicznymi "BOLESŁAWIEC" (19-23.08.2020r.) - ZAPRASZAMY!
Trwają przygotowania do Święta Ceramiki Trwają przygotowania do Święta Ceramiki

Bolesławieckie Święto Ceramiki już od 19 sierpnia.