ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4665, 12 sierpnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tekst zlecony27 czerwca 2020r. godz. 08:51, odsłon: 1327, Zlecony tekst
Posiadanie wyższego wykształcenia w Polsce przez lata kojarzyło się wyłącznie z inteligencją, ludźmi wyższej klasy, nier
Bolesławiec - Informacje: Czy potrzebujesz Wyższego Wykształcenia? Czy potrzebujesz Wyższego Wykształcenia? (fot. )

Pisemny dowód na to, że dana osoba ukończyła uczelnię wyższą i posiada status doktora lub magistra dla wielu osób był życiowym priorytetem. Osoby, które decydowały się nie kontynuować edukacji po szkole średniej nierzadko były postrzegane jako leniwe, niedouczone i bez perspektyw na przyszłość. Wiele z tych przekonań zmieniło się w XXI wieku. Okazuje się bowiem, że udanie się na studia nie świadczy już o tym, że dana osoba jest inteligentna. Ponadto, ukończenie uczelni wyższej wcale nie gwarantuje dobrze płatnej pracy.  Jak więc jest w rzeczywistości?

Czy warto w dzisiejszych czasach studiować?

Ostatnie lata otworzyły oczy wielu osobom. Okazuje się, że o sukcesie w życiu nie świadczy pochodzenie, tytuł magistra lub doktora, czy ukończenie kilku różnych kierunków studiów. W dzisiejszych czasach, aby odnieść sukces trzeba być inteligentnym, pracowitym i sprytnym. Ukończenie najlepszej szkoły nie zagwarantuje Ci dobrej pracy, jeśli nie dasz z siebie 110%. Z roku na rok coraz bardziej liczy się doświadczenie, kreatywność i chęć do nauki aniżeli dyplom uczelni wyższej. Nie oznacza to jednak, że nie warto się uczyć. Samorozwój to jeden z kluczowych elementów na drodze do sukcesu. Oczywiście nie musisz od razu zapisywać się na studia. Jeśli interesuje Cię jakaś dziedzina lub chciałbyś poszerzyć swoje umiejętności warto skorzystać z kursów, szkoleń, warsztatów lub korepetycji online. Jednym z lepszych rozwiązań na naukę online jest skorzystanie z serwisu BUKI. Buki.org.pl to strona łącząca korepetytorów z uczniami i umożliwiająca przeprowadzanie korepetycji online.

Dla kogo studia?

Mimo że ukończenie uczelni wyższej nie gwarantuje sukcesu i znalezienia dobrej pracy, to wciąż istnieją zawody, które wręcz wymagają ukończenia konkretnego kierunku studiów. Chcesz zostać lekarzem lub prawnikiem? Musisz udać się na studia. Kiedy jeszcze warto zapisać się na studia? Masz pasję, którą chcesz rozwijać? Może z zamiłowania jesteś architektem, programistą lub kucharzem? Udania się na studia może pomóc Ci rozwinąć te umiejętności i uczyć się od ekspertów. Możesz też skorzystać z kursów, szkoleń i wszelkiego rodzaju warsztatów. Najważniejsze, aby stale się rozwijać!

Czy dyplom ukończenia uczelni wyższej pomoże mi zdobyć wymarzoną pracę?

Niekoniecznie. Wiele zależy od zawodu w jakim szukasz zatrudnienia. Jeśli jesteś ekspertem budownictwa, dziennikarzem lub programistą, który nie ukończył studiów, Twój przyszły pracodawca zapewne większą uwagę zwróci na Twoje doświadczenie i wiedzę aniżeli na dyplom ukończenia studiów. Kiedy więc studia się przydadzą? Istnieje wiele zawodów, w których zwraca się uwagę na wykształcenie wyższe. Co prawda z roku na rok coraz więcej pracodawców od tego odchodzi, ale wciąż, może to być duży atut. W sytuacji, kiedy pracodawca ma do wyboru dwóch kandydatów o podobnym doświadczeniu i jeden z nich posiada dyplom magisterski, a drugi nie, najprawdopodobniej pracę dostanie osoba z wykształceniem wyższym.  Co to oznacza? Nie ma złotej reguły, która pasowałaby do każdego z nas. Na pewno nie każdemu studia są potrzebne, ale każdy powinien zdecydować o tym samodzielnie, nie porównując się do nikogo innego. Zastanów się, czy w Twoim konkretnym przypadku pójście na studia to odpowiedni krok i podejmij decyzję. Jeśli nie wybierzesz się na studia to zdobywaj doświadczenie poprzez kursy, szkolenia, pracę w różnych miejscach i przede wszystkim stale się rozwijaj!

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 > >>

~Łososiowy Rojnik   27 czerwca 2020r. o 10:44

~Łososiowy Rojnik

Postów:

To chyba Bernard pisał:)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Mysi Miłorząb   27 czerwca 2020r. o 11:00

~~Mysi Miłorząb

Postów:

Bo dzisiaj nie ma już prawie żadnych wyższych uczelni. Poziom na tzw. studiach jest dużo niższy niż 40 lat temu w zwykłej szkole średniej. Jak pytam się obecnych studentów studiów technicznych czego się uczą w ramach zajęć z analizy matematycznej to jestem przerażony. 40 lat temu nikt na nich nie utrzymałby się przy takim poziomie wiedzy w klasie mat-fiz w bolesławieckim ogólniaku! Wyleciałby z hukiem. A teraz dają im dyplom szkoły wyższej!
Po większość obecnych tzw. studiów najlepszym miejscem pracy jest kasa w Lidlu lub Biedronce. A po tzw. studiach humanistycznych do niczego się nie nadają - tylko po zasiłek dla bezrobotnych, bo nic pożytecznego robić nie potrafią.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Niebieskoszara Języczka   27 czerwca 2020r. o 11:25

~Niebieskoszara Języczka

Postów:

Musi Miłorząb pie....olisz i tyle.. Też mam swoje lata, oczywiście studia kiedyś tam zrobione, znam program politechniki wrocławskiej i takie teksty że kiedyś to były studia a teraz syf, leczą tylko kompleksy piszącego. Ktoś chce studiować to niech studiuje a nie takie durne artykuły nt. potrzeby posiadania studiów.. Wolny wybór i nikomu nic do tego.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Pszeniczny Ambrowiec   27 czerwca 2020r. o 11:27

~~Pszeniczny Ambrowiec

Postów:

~~Mysi Miłorząb napisał(a): Bo dzisiaj nie ma już prawie żadnych wyższych uczelni. Poziom na tzw. studiach jest dużo niższy niż 40 lat temu w zwykłej szkole średniej. Jak pytam się obecnych studentów studiów technicznych czego się uczą w ramach zajęć z analizy matematycznej to jestem przerażony. 40 lat temu nikt na nich nie utrzymałby się przy takim poziomie wiedzy w klasie mat-fiz w bolesławieckim ogólniaku! Wyleciałby z hukiem. A teraz dają im dyplom szkoły wyższej!
Po większość obecnych tzw. studiów najlepszym miejscem pracy jest kasa w Lidlu lub Biedronce. A po tzw. studiach humanistycznych do niczego się nie nadają - tylko po zasiłek dla bezrobotnych, bo nic pożytecznego robić nie potrafią.Nie mów nie mów ,a nasz magister skorn ? Kto wie może za kilkanaście lat to i moderatorem zostanie .
Także proszę nie uogólniać ,są magistry i magistry .
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Złotoruda Acidantera   27 czerwca 2020r. o 11:31

~~Złotoruda Acidantera

Postów:

Dokładnie. Życie i tak wiedzę zweryfikuje, a umiejętności i doświadczenie nabywa się w trakcie pracy zawodowej. Zawsze przecież można się dokształcić - to tylko kwestia chcenia lub nie osoby zainteresowanej. Kiedyś kształcono inaczej niż dzisiaj, ale nie wrzucajmy obecnego kształcenia wyższego do jednego worka.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Mysi Miłorząb   27 czerwca 2020r. o 14:08

~~Mysi Miłorząb

Postów:

~Niebieskoszara Języczka napisał(a): Musi Miłorząb pie....olisz i tyle.. Też mam swoje lata, oczywiście studia kiedyś tam zrobione, znam program politechniki wrocławskiej i takie teksty że kiedyś to były studia a teraz syf, leczą tylko kompleksy piszącego. Ktoś chce studiować to niech studiuje a nie takie durne artykuły nt. potrzeby posiadania studiów.. Wolny wybór i nikomu nic do tego.


Jaskie kompleksy? Po prostu porównuję poziom studiów kiedyś i dzisiaj. Politechnika Wrocławska - którąś pamiętam sprzed 40 lat - jako tako trzyma poziom, ale i tak jest dużo niższy niż kiedyś. Mam porównanie i widzę poziom studentów i absolwentów. A takie różne uczelnie z Legnicy., w Jeleniej Górze, w mZielonej Górze czy coś pootwierane w Bolesławcu poziomu nie trzyma żadnego. Kiedyś na studia szła niewielka, najzdolniejsza część populacji, dzisiaj przyjmują wszystkich jak leci. Za moich czasów po pierwszym roku studiów zostawało około 30% do 50% stanu początkowego, taki był odsiew. Teraz wylecieć ze studiów jest praktycznie niemożliwe. Między innym dlatego, że poziom studiów obecnie jest żaden coraz więcej pracodawców nie patrzy na wykształcenie, a na to, co potrafisz zrobić.
Wolny wybór i nikt nie musi iść na żadne studia, zwłaszcza marne. I wolny mój wybór oceniać to, co widzę.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Biały Słoneczniczek   27 czerwca 2020r. o 17:11

~Biały Słoneczniczek

Postów:

Już w tytule dwa błędy ortograficzne...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Mysi Miłorząb   27 czerwca 2020r. o 17:22

~~Mysi Miłorząb

Postów:

~Biały Słoneczniczek napisał(a): Już w tytule dwa błędy ortograficzne...


:). I bez komentarza.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 > >>

Święto Ceramiki z Zakładami Ceramicznymi "BOLESŁAWIEC" (19-23.08.2020r.) - ZAPRASZAMY!
Trwają przygotowania do Święta Ceramiki Trwają przygotowania do Święta Ceramiki

Bolesławieckie Święto Ceramiki już od 19 sierpnia.