ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4666, 13 sierpnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tekst zlecony3 lipca 2020r. godz. 09:15, odsłon: 1146, Zlecony tekst
Dowiedz się, jaka jest prawda!
Bolesławiec - Informacje: Czy wiesz, dlaczego zegarki automatyczne są popularne? Czy wiesz, dlaczego zegarki automatyczne są popularne? Dowiedz się, jaka jest prawda! (fot. )

W XXI wieku ludzie coraz mocniej osadzają się w technologii, która wykorzystuje elektroniczne zasady działania. Coraz mniej spotykamy mechanizmów opartych na zębatkach, przekładniach i prawach fizyki. Zastępują je komputery. Jednak istnieje pewna dziedzina życia, gdzie tradycja jest silna i wzbudza duże uznanie. Tą branżą są zegarki automatyczne. Jaka jest ich popularność?

Sukces zegarków automatycznych wywodzi się z tradycji

Początki zegarów i zegarków to przede wszystkim ożywienie mechanizmu za sprawą nakręcenia najważniejszych podzespołów i wprawienia ich w ruch. W czasomierzach domowych w utrzymaniu rytmu odmierzania sekund, minut i godzin pomaga wahadło. W zegarkach na rękę między innymi wahnik. Stosunkowo szybko na rynku zegarmistrzowskim popularność zyskały mechanizmy automatyczne. Nakręcane przez ruch dłoni lub nadgarstka.

Następuje systematyczny wzrost znaczenia zegarków automatycznych

Aktualnie niemal każdy producent zegarków, który w swojej strategii marketingowej nawiązuje do tradycji ma w ofercie zegarki automatyczne. Longines, Tissot, Polpora, Certina DS-1 Automatic, Seiko Presage Automatic Cocktail Time Blue. To tylko niektóre marki, które z dumą prezentują tradycyjne sposoby do napędzania czasomierzy, które obudowane są w nowoczesną formę. Skąd bierze się taki wzrost zainteresowania tego rodzaju asortymentem? Przyczyny leżą u podstaw zamożności klientów i rosnącej świadomości na temat zegarków.

Zegarki automatyczne to jest wyznacznik jakości i prestiżu

Ludzie od zawsze cenią sobie wysoką jakość wykonania i trwałość. Obecnie na rynku bez podziału na kategorię istnieje niewiele produktów, które przy regularnej obsłudze i serwisowaniu mogą funkcjonować ponad 100 lat. Takie możliwości dają zegarki automatyczne. To wprost proporcjonalnie przekłada się na rosnący prestiż. Współcześnie czasomierze są modnym, pożądanym dodatkiem do stroju. Więc posiadanie klasycznie eleganckiego zegarka z tradycyjnym mechanizmem jest czymś wyjątkowym.

Mechanizm automatyczny także dostępny dla pań

Choć początkowo zegarki automatyczne były zarezerwowane głównie dla panów, dzisiaj ten podział uległ zatarciu. Cenione na rynku marki oferują damskie czasomierze z mechanizmem automatycznym. Jednym z ekspertów w tej kategorii jest Certina. W swojej ofercie ma bogatą paletę modeli, które charakteryzują się równomiernym przesuwaniem się sekundnika po tarczy oraz rozpoznawalnym przez znawców dźwiękiem trybów. Tak panie mogą połączyć elegancję, prestiż i funkcjonalność przy pomocy jednego, klasycznego zegarka.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Płowoszara Bergenia   3 lipca 2020r. o 13:40

~Płowoszara Bergenia

Postów:

I dlatego na zdjęciu do tekstu o mechanizmach automatycznych prezentowany jest kwarcowy zegarek ?!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Szkarłatnoczerwona Tawułka   3 lipca 2020r. o 14:55

~~Szkarłatnoczerwona Tawułka

Postów:

Może autor myśli że mechaniczny zegarek to ten co ma pokrętło do ustawiania wskazówek :)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

reklama Efekt-Okna zaprasza
Święto Ceramiki z Zakładami Ceramicznymi "BOLESŁAWIEC" (19-23.08.2020r.) - ZAPRASZAMY!
Trwają przygotowania do Święta Ceramiki Trwają przygotowania do Święta Ceramiki

Bolesławieckie Święto Ceramiki już od 19 sierpnia.