ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4632, 10 lipca 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


BolecSzort11 maja 2015r. godz. 21:34, odsłon: 2969, Bronisław Górecki/Kazimierz Marczewski
Impreza ekologiczna, „Drugie Życie Baterii” w Szkole Podstawowej im. Jerzego Kukuczki w Ocicach.
Bolesławiec - Informacje: Ocickie ekoludki Impreza ekologoczna w Ocicach (fot. Ocice)
Impreza ekologiczna w Ocicach
Zespół Ocickie Ekoludki zorganizował imprezę ekologiczną, która odbyła się w ramach Konkursu „Drugie Życie Baterii”, w Szkole Podstawowej im. Jerzego Kukuczki w Ocicach, na której działo się wiele. Największą atrakcją była loteria fantowa. Do wygrania były: breloczki, naklejki, notesiki, temperówki, długopisy i wiele innych. W loterii fantowej mogli brać udział wszyscy, którzy przynieśli do szkoły zużyte baterie i oczywiście wrzucali je do odpowiednich pojemników.

Sponsorami nagród byli: dyrektor Dariusz Wojtowicz oraz Firma EMPRESTIMO z Bolesławca. Do loterii przystąpiło 59 osób. W losowaniu nagrody głównej najwięcej szczęścia miał Wiktor Białowąs z kl.4, który wygrał plecak i Dominik Iskierski z kl. 5, który wygrał piłkę nożną.

Udało się zebrać ponad 100 kg zużytych baterii, które odbierze specjalistyczna firma zajmująca się ich utylizacją. Oprócz loterii innymi atrakcjami był występ zespołu wokalnego ( Magda Karaban, Weronika Radzińska, Edyta Ciaciek, Klaudia Kołodziej, Eliza Krzeszowiec, Ala Słoma, Dominika Różnicka, Roksana Wojtasińska)  w piosenkach o tematyce ekologicznej.

Solowo zaśpiewały: Dominika Różnicka i Roksana Wojtasińska. Prezentację multimedialną wykonaną na zajęciach komputerowych przedstawiły uczennice kl. 6, Julia Długosz i Dominika Omiatacz. Oglądaliśmy filmy edukacyjne na temat właściwego postępowania ze zużytymi bateriami. Wspólnie rozwiązywaliśmy krzyżówkę, której hasłem było słowo - RECYKLING.

W trakcie imprezy wręczono dyplomy za trzy pierwsze miejsca w Szkolnym Konkursie Plastycznym pod hasłem – „Nie wyrzucaj baterii do śmietnika, bo przyroda wtedy znika”. Konkurs wygrał Wiktor Białowąs z kl. 4, drugie miejsce zajęła Edyta Ciaciek z kl. 4, a trzecie Ewa Burdukiewicz z kl. 5. Imprezę prowadziły uczennice kl. 5, Estera Zamojska i Marta Biegacz, a przy loterii pomagała Dagmara Potocka. 

 Mamy nadzieję, że działania naszego zespołu OCICKIE EKOLUDKI przyczynią się do właściwego postępowania ze zużytymi bateriami i zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym.Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Kacperek   11 maja 2015r. o 23:54

~Kacperek

Postów:

Oooo ziomale. Gratulacje :)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Kaja   14 maja 2015r. o 9:54

~Kaja

Postów:

Wiele lat na to czekałam. Super że w koncu uświadamia sie wszystkie dzieci jak szkodliwe dla srodowiska jest wyrzucanie baterii gdzie popadnie. Jest szansa że nie bedą truć srodowiska jak ich rodzice. Czekam jeszcze na akcję informującą jak szkodliwe jest palenie śmieci w domowych piecach lub w ogniskach.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Srebrna Malwa   22 sierpnia 2019r. o 1:44

~Srebrna Malwa

Postów:

Tak to ja dominik i muszę przyznać że wyglądałem jak lamus w tamtych czasach
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Liliowa Acidantera   26 marca 2020r. o 20:41

~Liliowa Acidantera

Postów:

Ja teraz to nie on
On to nie ja

Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

reklama Zamek Kliczków zaprasza!
reklama Mrowka zaprasza