ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4849, 4 marca 2021r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Zgłoszenie treści posta do moderacji

Zgłaszający:

Temat dyskusji: czy ktoś z bolesławieckich celebrytów już się zaszczepił?

Treść posta:
26 grudnia przedstawiciele NFZ mieli kontaktować się z szafami placówek Centrum Medycznym WUM w sprawie wykorzystania rozmrożonych już dawek szczepionki.

...z których wynika, że przedstawiciele Narodowego Funduszu Zdrowia kontaktowali się z władzami WUM-u w kwestii awaryjnego wykorzystania rozmrożonych szczepionek.

Centrum Medyczne WUM miało rozpocząć szczepienia dopiero 4 stycznia 2021 roku, uczelnia została jednak poproszona przez NFZ o szybsze zamówienie dawek, które - jako że zostały już rozmrożone - zmarnują się, jeśli nie zostaną zużyte w ciągu 5 dni.

Do CM WUM dotarło 450 dawek szczepionki, z czego 375 z nich dotarło dopiero 30 grudnia w związku z czym

na zużycie ich pozostawały tylko dwa dni.

W związku z tym, że miało to miejsce w okresie świąteczno-noworocznym wielu, pracowników ochrony zdrowia miało już wyznaczoną datę szczepienia na sam początek stycznia i było na urlopach, więc nie chciało się szczepić tuż przed Nowym Rokiem. Zaczęły się poszukiwania osób chętnych do zaszczepienia się, często spoza grupy 0, aby dawka się nie zmarnowała.

ze względu na szybkie poszukiwanie "ochotników" na przyjęcie szczepionki, miała paść deklaracja, że szczepić mogą się też rodziny medyków i znajomi, aby nie zmarnowała się żadna dawka."

Powód zgłoszenia:
Przepisz kod z obrazkareklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy