ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4708, 24 września 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Żabka zaprasza!
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Zgłoszenie treści posta do moderacji

Zgłaszający:

Temat dyskusji: Akwaryści łączmy się !

Treść posta:
~ napisał(a):
Thorn napisał(a):
~Łukasz napisał(a):
Posiadam akwarium 240l,ładnie zarośnięte bez glonów pH utrzymuje mi się 6,5-7,0.grzałka 200W , napowietrzacz, filtr AQuael unimax 250,napowietrzacz pracuje 24H, zamówiłem CO2, w środe ma byc,rybki to 24 neonki,3 kosiarki, 6 gupików, 5 czerwonogłówek, 2 glonojady,parę krewetek, i dąże do tego że co jakiś czas padają mi rybki,ogólnie miałem koło 50 neonów, barwniaka czerwonobrzuchego(zechł wczoraj)i czerwonogłówka też padła jedna i te neonyi dlaczego to się tak dzieje,
wodę podmieniam 20% raz w tygodniu, po podmianie podaje fishtamin 23krople.karmię pokarmy to vitabin paszowy i roslinny,i mrożone żarcie które sam robię według receptury mojego kolegi(karmi paletki i neony tym samym pokarmem) rybki ładnie wyglądają są żywe i ogólnie jakby im nic nie było nie widać żadnych objawów zewnętrznych ani ospy ani pleśniawki a padają dlaczegoto jest moje pytanie


Powiem ci tak jeżeli chodzi o pokarmy no to ja przeszedł bym raczej na pokarmy Tropico a szczególnie spiruline forte zmieszaną z pokarmem vitaminizowanym. Co do twojego pokarmu co go robisz to z czego go robisz jak z serca wołowego to raczej on się nadaje do paletek a nie dla ryb które posiadasz. Jeżeli chcesz urozmaicić im dietę to oczlik podawaj w niewielkich ilosciach, bo 90% ryb jakie masz to roślinożerne. Tu może byc przyczyna bo od serca wołowego mogą dostać pasożytów jelitowych. Co ci jeszcze mogę polecić to może naturalne odkażanie wody po przez garbniki, weź liscie dębowe tylko nie zgniłe a suche zrób z nich wywar tak jak herbatkę i wlej do akwa woda sie zabarwi na bursztynowo ale odkażać będzie i to bardzo a ryby masz z biotopu amazoni( większość) więc na 1000% nie zaszkodzi im wręcz przeciwnie. Jeżeli chodzi o napowietrzanie to MIT jak masz rośliny nie musisz napowietrzać wody bo to bez sensu, ważny jest ruch tafli wody wtedy występuje wymiana gazowa. A patrząc na to że masz zamiar podawać Co2 tym bardziej to bez sensu bo O2+CO2 nie idzie w parze, rosliny mają same wydzielać O2 w czasie fotosyntezy ale do tego potrzebne jest dobre światło no i ważne jest jeszcze nawożenie, by rosliny nie głodowały jak zaczniesz podawać CO2. Pamiętaj o tym by potem nie było textów POMOCY ATAK GLONÓW. Pamiętaj też że o dobrym stosunku NO3 PO4 oraz podawaj K codziennie w formie soli lub nawóz płynny w dawkach 3/4 dawki zalecanej a potem po kilku tygodniach dawkę zalecaną, sprawdzaj niedobory u roślin i koryguj je nawozami micro i macro a potas lej codziennie + Fe.
Jest wiele szkół nawożenia ale metody już sprawdzone są najlepsze no i najważniejsze bo zapomniałem zapytać jakie podłoże masz w akwarium.

co do podloza mam gruby i drobny zwir ok 4 cm. kupilem 20l biogruntu. Jesli chodzi o pokarm ktory robie sam, to zawiera sie wq nim serca wolowe, szpinak, czosnek w kostkach gotowych knorr , krewetki koktajlowe i jesczez gdzies wyczytalem, ze moze byc do tego dodany vibovitpokarm podaje zamrozony. szybko sie rozmraza i ryby go jedzą ze smakiem. oswietlenie to 0,6W/l . CO2 jeszcze nie posiadam ale juz wszystko jest zamoiwione.Co do nawozu to podaje makroelemennty , z tego co wiem jezeli rybki maja pasorzyta to odchody sa biała a rybki maja normalnie brazowe.Napowietrzanie-znajomy podpowiedział mi zeby teraz uzywał napowitrzacza a gdy bede miał CO2 to zeby wyłaczac napowietrzacz a zeby chodziło Co2 tak na przemian.

Powód zgłoszenia:
Przepisz kod z obrazkareklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy
Święto Ceramiki NA ŻYWO z Zakładami Ceramicznymi "BOLESŁAWIEC" (19-23.08.2020r.)
"W samo południe" - gościem Wiesław Ogrodnik

Dziś o 12:00 wydanie specjalne programu Bernarda Łętowskiego.