ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4823, 17 stycznia 2021r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2 3 > >>

~~dobre   17 lipca 2017r. o 20:20

~~dobre

Postów:

Zapisz się na rozmowę do Prezydenta miasta i podaj mu swój projekt ,zobaczymy co Ci odpiwie.
Swoją drogą to przy ulicy Polnej koło piaskowca nie ma chodnika a o drodze dla rowerów to można pomarzyć choć tą drogą chodzi mnóstwo ludzi do pracy na strefe o rowerach nie wspomnę.
Oczywiscie nie ma oświetlenia ulicy czyli
Średniowiecze
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~ja   17 lipca 2017r. o 23:44

~~ja

Postów:

Jak co?Pogonič Word w tym uczniów obcych nauk jazdy z durnym napisem w stylu "jadę wolno bo mi wolno"i ruch się usprawni.
Ps:masz jeździć przepisowo a nie 30 km/h na (50) bo Cię egzaminator za to usadzi
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Hulejnoga   18 lipca 2017r. o 6:20

~~Hulejnoga

Postów:

Korki sa bo wystarczy popatrzec jak ludzie jezdza. Stoje na swiatlach jako piaty zmienia sie na zielone czekam czekam i czekam i skimak rusza. A co ma powiedziec ktos ktory jest dziesiaty albo jeszcze dalej? We Wroclawiu by zatrabili takich kierowcow. A u nas samochod na luzie zmieni sie swiatlo wbije bieg i pojade sobie
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~   18 lipca 2017r. o 7:50

~~

Postów:

~~Hulejnoga napisał(a): Korki sa bo wystarczy popatrzec jak ludzie jezdza. Stoje na swiatlach jako piaty zmienia sie na zielone czekam czekam i czekam i skimak rusza. A co ma powiedziec ktos ktory jest dziesiaty albo jeszcze dalej? We Wroclawiu by zatrabili takich kierowcow. A u nas samochod na luzie zmieni sie swiatlo wbije bieg i pojade sobie

Definicja jednej tysięcznej sekundy - jest to czas jaki mija od zapalenia zielonego światła do momentu jak zaczną na ciebie trąbić kierowcy z tyłu :P
Ale fakt, Bolesławianie w stosunku do Wrocławiaków są wyluzowani i nie spieszą się tak przy starcie z czerwonego. Pocieszam się że i tak jesteśmy szybsi od DLW
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Mieszkaniec   18 lipca 2017r. o 8:10

~~Mieszkaniec

Postów:

Pierwsza myśl jaka mi wpadła do głowy to ulgi dla podatkowe dla najwiekszych przedsiębiorstw w miescie, których powiedzmy 25% zalogi do pracy przyjezdza rowerem. Dodatkowo zaklad po otrzymaniu ulgi moze odrobine nagrodzic pracowbika za to ze rowerem dojezdza. Wiem ze bujam w obłokach ale to pierwsza myśl... Sam niestety nie skorzystał bym bo mam zbyt daleko na jazde rowerem.
A pozatym parkingi nie byly by tak zaladowane pod zakładami.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~   18 lipca 2017r. o 8:13

~~

Postów:

Na korki tworzone przez kierowców wracających ze strefy z ul. Kościuszki i Modłowej jest prosty sposób. Wystarczy wyregulować sygnalizację świetlną przy wiaduktach. Pamiętacie może jakie były korki przy "Manchattanie" czy na skrzyżowaniu Garnacarska-Gdańska? Wystarczyło wydłużyć czas zmiany świateł. Przy wiaduktach zmiany są zbyt częste. Szybkie czasy sprawdzają się przy małym natężeniu ruchu bo wtedy krótko czekamy na zmianę przy praktycznie pustym skrzyżowaniu. Przy większym ruchu każda zmiana świateł to strata kilkunastu sekund, w których samochody mogłyby przejechać przez skrzyżowanie.
Popatrzcie jak jest przy Gdańskiej. Może i czekam dłużej na zmianę światła ale mam gwarancje ze przejadę przez skrzyżowanie w jednym cyklu. Wcześniej stałem 2-3 cykle. Rozwiązanie fajne. Tylko jak mówiłem, długie zmiany robi się przy większym natężeniu ruchu a drogowcy długie zmiany zrobili przy Gdańskiej na stałe i trochę się wkurzam jak stoję 2 minuty wieczorem na pustym skrzyżowaniu. Ale wolę już to niż stanie w szczycie przez 10 minut.
Problem świateł przy Manchattanie rozwiązał pan Molenda. Może, znając ścieżki jak to załatwiać, zająłby się też światłami przy wiaduktach?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~   18 lipca 2017r. o 10:32

~~

Postów:

więcej miejsc parkingowych znalezienie miejsca koło przychodni na Zgorzeleckiej często graniczy z cudem, podobnie jak ogólnie w centrum. Jakby szybciej się znalazło miejsce, to nie trzeba by jeździć 15 min i szukać...

i nie, nie dojdę pieszo z bólem kręgosłupa i potrzebą korzystania z toalety co chwilę -.-
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~   18 lipca 2017r. o 10:39

~~

Postów:

~~Połykaczka kijanek napisał(a): Mam lepszy pomysł. Zrobić zakaz poruszania się aut z numerami rejestracyjnymi z liczbami parzystymi/nieparzystymi w zamkniętym obwodzie ulic w centrum miasta.


to jeszcze dopasuj godziny czasu urzędów, tak, żeby każdy miał szansę zdążyć w ten dzień, co ratusz / starostwo / itd dłużej czynne... wiele osób wsiada w auto, bo pieszo nie ma opcji a nie każdy może / chce brać dzień wolny za każdym razem jak trzeba coś załatwić.

~~Połykaczka kijanek napisał(a): Korki są nie dlatego że dróg jest za mało ale dlatego że za byle czym ludzie wsiadają w samochód.


przynieś mi tygodniowe zakupy z marketu (ja nie mogę dźwigać), to nie będę mieć potrzeby wsiąść w auto

~~Połykaczka kijanek napisał(a): Do ścisłego centrum tylko służby, autobusy i dostawcze bez codziennej segregacji numerów.


najpierw załatw mi autobus spod domu, tak, żeby dojście do przystanku zajęło nie dłużej niż 5 minut i czekanie nie dłużej niż kolejne 10. I to dojazd w dowolne miejsce, w które akurat potrzebuję - lekarz, urząd, sklep itp.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2 3 > >>

reklama Zapraszamy