ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4664, 11 sierpnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Mrowka zaprasza
reklama Cyfrowy Polsat zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~~Sczerniały Hebe   29 lipca 2019r. o 16:06

~~Sczerniały Hebe

Postów:

Już od dawna zauważyłam że łabędzie w bolesławieckim parku dziwnie się zachowują są jakby zdenerwowane, ostatnio nawet przestały się zajmować swoim łabądkiem . Maleństwo pływa samo lub w towarzystwie kaczek, a wczoraj widziałam jak jeden z rodziców zaatakował swoje łabędziątko dziobiąc je dwa razy. Jedyne wytłumaczenie na tak skrajne zachowanie rodziców to brak pożywienia w stawie. Nikt ich nie dokarmia żadna organizacja nie widzi że to sa bardzo duże ptaki a stawik jest mały. Proszę aby ktoś kto ma możliwość pomóc tym biednym ptakom zareagował na ten problem.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Ciemnogranatowy Styrakowiec   31 lipca 2019r. o 9:05

~~Ciemnogranatowy Styrakowiec

Postów:

500+ nie dostali na bachora stąd te nerwy :-)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Ciemnopomarańczowy Plektrantus   31 lipca 2019r. o 9:16

~~Ciemnopomarańczowy Plektrantus

Postów:

~~Sczerniały Hebe napisał(a): Już od dawna zauważyłam że łabędzie w bolesławieckim parku dziwnie się zachowują są jakby zdenerwowane, ostatnio nawet przestały się zajmować swoim łabądkiem . Maleństwo pływa samo lub w towarzystwie kaczek, a wczoraj widziałam jak jeden z rodziców zaatakował swoje łabędziątko dziobiąc je dwa razy. Jedyne wytłumaczenie na tak skrajne zachowanie rodziców to brak pożywienia w stawie. Nikt ich nie dokarmia żadna organizacja nie widzi że to sa bardzo duże ptaki a stawik jest mały. Proszę aby ktoś kto ma możliwość pomóc tym biednym ptakom zareagował na ten problem.Napisz do Klekusiowo , może oni będą wiedzieli co zrobić z tym problemem.


https://klekusiowo.pl/
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Żółtawozielony Rozchodnik   1 sierpnia 2019r. o 11:35

~~Żółtawozielony Rozchodnik

Postów:

Pamiętam kiedyś łabędzie były dokarmiane ,były takie drewniane korytka i tam codziennie był dostarczany im pokarm.Nie wiem kto to robił ale na pewno nie była to prywatna inicjatywa,dlaczego teraz tego zaniechano? Należy w Urzędzie Miasta zaciągnąć informacji i zwrócić uwagę na ten problem.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Sczerniały Hebe   1 sierpnia 2019r. o 21:04

~~Sczerniały Hebe

Postów:

Dziękuję za odzew dobrych ludzi, to znaczy że są jeszcze na świecie dobre dusze którym los łabędzi nie jest obojętny:-) Wasze pomysły są bardzo trafione bo widziałam że klekusiowo już robi coś w tym temacie. Oby te ptaki nie cierpiały już więcej bo są naprawdę piękną ozdobą tego miasta, nie wyobrażam sobie bez nich tego miejsca w Bolesławcu, pozdrawiam Was
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

hemi   1 sierpnia 2019r. o 21:10

hemi

Postów: 4492

Byle nie rzucać im bułek ,czy chleba - jest tp przyzwyczajenie,że okruszkami karmi się ptaki ,ale nie

Czy i kiedy dokarmiać

Łabędzie można dokarmiać tylko podczas bardzo surowej i ostrej zimy. Prawidłową karmą są zboża oraz warzywa – surowe lub gotowane bez soli, drobno pokrojone. Rozdrobniony chleb może być tylko karmą uzupełniającą. Nie wolno dopuścić, by był spleśniały. Rozdrobnienie jest konieczne, ponieważ ptaki nie są w stanie podzielić dużych kawałków, które po pewnym czasie opadają na dno zbiornika i sprzyjają rozwojowi chorobotwórczych drobnoustrojów. Mogą być również obiektem walki między łabędziami, podczas której ptaki ponoszą wysokie straty energetyczne, których nie są w stanie uzupełnić pieczywem.

Karmienie wyłącznie chlebem przez kilka zimowych miesięcy powoduje u łabędzi choroby układu pokarmowego, osłabienie, a w konsekwencji mniejszą odporność na choroby i zamarznięcie.

Szkoda naszej Europy-była taka piekna,teraz czeka nas MuslimEuropa :(
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

kc   1 sierpnia 2019r. o 21:20

kc

Postów: 2983

Jak się cytuje jakiś tekst to wypadałoby wstawić go w cudzysłów.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

E   1 sierpnia 2019r. o 21:25

E

Postów: 15253

hemi napisał(a): Byle nie rzucać im bułek ,czy chleba - jest tp przyzwyczajenie,że okruszkami karmi się ptaki ,ale nie

Ostatnio próbowałam to wytłumaczyć i...dostało mi się

"Od tysięcy lat łabędzie przystosowane są do znoszenia trudnych warunków zimowych – zdrowy dorosły osobnik może przetrwać bez pożywienia nawet 4 tygodnie. Siedzi nieruchomo, aby oszczędzać energię zgromadzoną w postaci grubej warstwy tłuszczu. Jedną z przyczyn osłabienia, które może prowadzić do śmierci ptaka, jest niewłaściwy pokarm, np. pieczywo powodujące schorzenia przewodu pokarmowego. Chleb, posiadający niewiele wartości odżywczych, nie jest też w stanie pokryć strat energetycznych ponoszonych przez ptaki karmione przez ludzi."

"Szukam świata w którym jedna jaskółka czyni wiosnę, gdzie szewc w butach chodzi, gdzie jak Cię widzą, to dzień dobry. Szukam świata, gdzie człowiek człowiekowi człowiekiem" J.B.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

reklama Zapraszamy
Święto Ceramiki z Zakładami Ceramicznymi "BOLESŁAWIEC" (19-23.08.2020r.) - ZAPRASZAMY!
Trwają przygotowania do Święta Ceramiki Trwają przygotowania do Święta Ceramiki

Bolesławieckie Święto Ceramiki już od 19 sierpnia.