ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4312, 25 sierpnia 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Hotel Garden zaprasza
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

21 grudnia 2015r. godz. 10:17, odsłon: 2794, Bolec.Info/Edyta Sienkiewicz
Piłkarze Zagłębia Lubin w SP w Ocicach
Przedstawiciele piątej siły polskiej ekstraklasy w piłce nożnej zawitali do Szkoły Podstawowej w Ocicach.
Bolesławiec - Informacje: Piłkarze Zagłębia Lubin w SP w Ocicach Piłkarze Zagłębia Lubin i uczniowie SP w Ocicach (fot. Edyta Sienkiewicz)
16 grudnia przedstawiciele marketingu i pierwszego zespołu Zagłębia Lubin przyjechali do Ocic, by przybliżyć historie i obecne funkcjonowanie swojego klubu. Spotkanie prowadzili: Natalia Duda i Marcin Magda, a gośćmi specjalnymi bylireprezentanci ekstraklasy i kadry Polski w różnych kategoriach wiekowych: Adrian Błąd i Filip Jagiełło. W spotkaniu wzięło udział ponad 120 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jerzego Kukuczki w Ocicach i z zaproszonych szkół: Gimnazjum w Nowogrodźcu, SP Gościszów, SP Parowa i SP Żeliszów.

To niezwykłe wydarzenie rozpoczęło się prezentacją multimedialną, która zapoznała zebranych z historią klubu. Prowadzący omówili także ewolucję klubowego logo i wyjaśnili symbolikę jego elementów. Zaprezentowano także fragmenty meczów Zagłębia Lubin, ale ukazane z perspektywy ławki trenerów, co było o tyle fascynujące, iż kibice rzadko mają możliwość podejrzeć futbolową codzienność od strony piłkarskiej kuchni.

Kolejnym, równie wyczekiwanym, punktem imprezy była rozmowa z piłkarzami pierwszego składu drużyny – Adrianem Błądem i Filipem Jagiełło. Sportowcy opowiedzieli o emocjach, jakie towarzyszą im na co dzień w piłkarskim świecie oraz wyjaśnili, jak zaczęła się ich przygoda z boiskiem. Z wielką precyzją, jak to piłkarze, odpowiadali na liczne pytania zadawane przez uczniów. A ci byli wyjątkowo dociekliwi…

Kolejnym punktem spotkania były ogólnorozwojowe zajęcia pokazowe dla 30 uczniów, które przeprowadzili zaproszeni piłkarze. Część sprawnościową zakończyła gierka, w której oglądający uczniowie, wspomagani przez Adriana i Filipa, mogli poczuć się jak prawdziwi ligowcy. Chętni uczniowie mogli wziąć czynny udział w tej niezwyczajnej lekcji wychowania fizycznego. Nie obyło się także bez prezentów – klubowych gadżetów Zagłębia Lubin: podpisanych plakatów, autografów na piłkach i koszulkach, które otrzymali uczestnicy spotkania. Szczególnie atrakcyjna była możliwości zrobienia sobie zdjęcia z piłkarzami.

Również Goście z Zagłębia Lubin otrzymali pamiątki ze Szkoły Podstawowej im. Jerzego Kukuczki w Ocicach - kubki z logo Gminy Bolesławiec, ceramikę bolesławiecką, ręcznie robione kartki świąteczne i pamiątkowe stroiki bożonarodzeniowe. Wyrazili szczere podziękowania za zaproszenie oraz podziw dla skali zajęć i działań, jakie odbywają się w szkole. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jerzego Kukuczki dostąpili zaszczytu eskorty zawodników Zagłębia Lubin i Górnika Zabrze w ostatniej kolejce tej jesieni, która odbędzie się 18 grudnia, dlatego odjeżdżający goście żegnali się słowami: „Do zobaczenia wkrótce!”.

To już druga wizyta w Szkole Podstawowej w Ocicach gości z Lubina. Zostawili swoim najmłodszym kibicom klubowe plakietki, koszulkę i plakaty. Jednak to, co najważniejsze, to rozbudzone marzenia i potężna dawka motywacji do przekraczania kolejnych granic. I tego niezmiennie życzymy naszym wychowankom.









Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~WZL   21 grudnia 2015r. o 10:25

~WZL

Postów:

Brawo Zagłebie!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~...   21 grudnia 2015r. o 17:18

~...

Postów:

Sobków, to już nie łaska przyjechać?

zaściankowy klub, szkoda na główną wrzucać takie info
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~   21 grudnia 2015r. o 17:29

~

Postów:

W Polsce każdy klub piłkarski jest zaściankowy. Nawet Kazachstan już gra w lidze mistrzów a polski gdzie gra?
Stadiony 45 tysięczne a przychodzi na nie tyle ludzi co w Niecieczy.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

DomoExpertAutogazMRpartsLombard Prawy DuzyDuet - dekoracje na każdą okazjęCasusMORENAZuraw KlevetNajlepsze
reklama Zapraszamy
Inne informacje z regionu
reklama Zapraszamy
Jarmark Garncarski w Nowogrodźcu (16-18.08.2019r.) - raport specjalny
Bolesławieckie Święto Ceramiki (14-18.08.2019r.) - raport specjalny
Dzień po święcie ceramików Dzień po święcie ceramików

W niedzielę setki ludzi w rynku a w poniedziałek pusto, cicho i zamknięte budki.