ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4465, 25 stycznia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Mrowka zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Tylko na Bolcu30 czerwca 2017r. godz. 21:54, odsłon: 7616, Kazimierz Marczewski
Racjonalne podejście do biznesu
Efektywna współpraca przedsiębiorców, naukowców, samorządowców i pracowników metodą na dynamiczny rozwój firmy.
Bolesławiec - Informacje: Racjonalne podejście do biznesu Konferencja naukowa Szklarska Poręba od lewej Łukasz Załucki, Jan Gryvalsky (fot. Kazimierz Marczewski)

Właściciele Spółki z o.o.  "Ready Bathroom" zarejestrowani w Bolesławcu racjonalnie podchodzą do biznesu i dynamicznie się rozwijają. W ciągu roku wyprodukowali ponad dwa tysiące modułowych łazienek osiągając przychód kilkadziesiąt milionów złotych i zwiększając zatrudnienie do stu trzydziestu pracowników.

  - Nasza fabryka powstała i rozwija się dzięki współpracy z samorządem lokalnym, naukowcami  Politechniki Wrocławskiej, w kooperacji z innymi przedsiębiorcami i oczywiście ze zintegrowaną i wykwalifikowaną załogą - mówi prezes Zarządu  Spółki i współwłaściciel firmy Łukasz Załucki. - Nasz zakład zbudowaliśmy w Legnicy, gdzie niezwykle trudno znaleźć wykwalifikowanego pracownika budowlanego.

Dlatego w naszych przyszłych pracowników inwestujemy już na etapie kształcenia, mamy podpisane porozumienie z Technikum Budowlanym w Legnicy, uczniów zapoznajemy z naszymi technologiami budowlanymi, zapewniamy im praktyki, a po ukończeniu szkoły pracę. Współpracujemy z Politechnikom Wrocławską od strony naukowej, liczymy także, że studenci po ukończeniu uczelni znajdą u nas pracę i będą w przyszłości rozwijać naszą firmę. Bardzo ważna jest także współpraca z lokalnym samorządem. Szczególnie cenimy sobie współpracę z prezydentem Legnicy Tadeuszem  Krzakowskim.  - dodaje.

- Mam dwudziestoletnie doświadczenie w budowie łazienek modułowych - mówi Jan Grivalsky dyrektor d/s produkcji, współwłaściciel spółki. - Koszty pracownicze rosną, ludzi do pracy brakuje, dlatego racjonalnym wydaje się szybka automatyzacja procesów budowlanych przy montowaniu łazienek czy w przyszłości domów modułowych. Stąd nasza współpraca z naukowcami różnych branży, bez nowych rozwiązań technologicznych nie da się dynamicznie rozwijać naszej firmy - dodaje.

Prezes Spółki Łukasz Załucki powiedział nam, że rozpoczął rozmowy w Gminą Bolesławiec, aby w niedługim czasie wybudować hale produkcyjne i osiedle domów modułowych na terenie gminy Bolesławiec. Zamierza też na wzór współpracy z Technikum Budowlanym w Legnicy nawiązać współpracę z Zespołem Szkół Budowlanych w Bolesławcu, przeprowadził już w tej sprawie wstępne rozmowy z dyrektorem Zespołu Szkół Budowlanych w Bolesławcu Jackiem Jurkiewiczem.

- Efektywna współpraca przedsiębiorców, naukowców, samorządowców i pracowników jest racjonalną metodą na rozwój naszej  firmy - podkreśla prezes Łukasz Załucki.

Prezesa Łukasza Załuckiego i Jana Grivalskiego spotkaliśmy 26 czerwca na " Konferencji naukowo- technicznej zorganizowanej przez Politechnikę Wrocławską w Szklarskiej Porębie. Ich prezentacja spotkała się z dużym zainteresowaniem naukowców.

W konferencji wzięli udział między innymi: prof. dr hab. inż - Jerzy Jasieńko - prorektor Politechniki Wrocławskiej, prof. dr hab. Dariusz Łydzina - Dziekan Wydziału Budownictwa, prof. dr hab. inż. Mieczysław Kamiński - Przewodniczący Komitetu Naukowego, prof. dr hab.inż - Sylwester Sobielak - Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, dr hab. inż. Rafał Szydłowski - Politechnika Krakowska, dr hab. inż, prof nadzwyczajny Jacek Hulimka - Politechnika Śląska, dr hab. inż. Anna Halicka - Politechnika lubelska i wielu innych.

Prezentujemy fragmenty wystąpienia Łukasza Załuckiego i Jana Grivalskiego na tej konferencji. Bolec.Info będzie wspierał lokalnych przedsiębiorców i promował ich działalność.

 

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2

~~Elniuniek   2 lipca 2017r. o 7:11

~~Elniuniek

Postów:

Współpracujemy z PolitechnikOM. Styl Bolesława wałęsy. Brawo
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Bolecnauta   2 lipca 2017r. o 12:53

~~Bolecnauta

Postów:

Brawo w tych czasach jest bardzo trudno uczciwie coś nagrać w biznesie. Dobrze by było, żeby zbudowali zakład w Bolesławcu lub okolicy!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Krzysztof   2 lipca 2017r. o 22:36

~~Krzysztof

Postów:

~~Bolecnauta napisał(a): Brawo w tych czasach jest bardzo trudno uczciwie coś nagrać w biznesie. Dobrze by było, żeby zbudowali zakład w Bolesławcu lub okolicy!


No właśnie, uczciwie. Pan Grywalski...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2

MORENAAutogazMRpartsLombard Prawy DuzyDuet - dekoracje na każdą okazjęCasus
Inne informacje z regionu