Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Tylko na Bolcu
30 czerwca 2017r. godz. 21:54, odsłon: 9925, Kazimierz Marczewski

Racjonalne podejście do biznesu

Efektywna współpraca przedsiębiorców, naukowców, samorządowców i pracowników metodą na dynamiczny rozwój firmy.
Konferencja naukowa Szklarska Poręba od lewej Łukasz Załucki, Jan Gryvalsky
Konferencja naukowa Szklarska Poręba od lewej Łukasz Załucki, Jan Gryvalsky (fot. Kazimierz Marczewski)

Właściciele Spółki z o.o.  "Ready Bathroom" zarejestrowani w Bolesławcu racjonalnie podchodzą do biznesu i dynamicznie się rozwijają. W ciągu roku wyprodukowali ponad dwa tysiące modułowych łazienek osiągając przychód kilkadziesiąt milionów złotych i zwiększając zatrudnienie do stu trzydziestu pracowników.

  - Nasza fabryka powstała i rozwija się dzięki współpracy z samorządem lokalnym, naukowcami  Politechniki Wrocławskiej, w kooperacji z innymi przedsiębiorcami i oczywiście ze zintegrowaną i wykwalifikowaną załogą - mówi prezes Zarządu  Spółki i współwłaściciel firmy Łukasz Załucki. - Nasz zakład zbudowaliśmy w Legnicy, gdzie niezwykle trudno znaleźć wykwalifikowanego pracownika budowlanego.

Dlatego w naszych przyszłych pracowników inwestujemy już na etapie kształcenia, mamy podpisane porozumienie z Technikum Budowlanym w Legnicy, uczniów zapoznajemy z naszymi technologiami budowlanymi, zapewniamy im praktyki, a po ukończeniu szkoły pracę. Współpracujemy z Politechnikom Wrocławską od strony naukowej, liczymy także, że studenci po ukończeniu uczelni znajdą u nas pracę i będą w przyszłości rozwijać naszą firmę. Bardzo ważna jest także współpraca z lokalnym samorządem. Szczególnie cenimy sobie współpracę z prezydentem Legnicy Tadeuszem  Krzakowskim.  - dodaje.

- Mam dwudziestoletnie doświadczenie w budowie łazienek modułowych - mówi Jan Grivalsky dyrektor d/s produkcji, współwłaściciel spółki. - Koszty pracownicze rosną, ludzi do pracy brakuje, dlatego racjonalnym wydaje się szybka automatyzacja procesów budowlanych przy montowaniu łazienek czy w przyszłości domów modułowych. Stąd nasza współpraca z naukowcami różnych branży, bez nowych rozwiązań technologicznych nie da się dynamicznie rozwijać naszej firmy - dodaje.

Prezes Spółki Łukasz Załucki powiedział nam, że rozpoczął rozmowy w Gminą Bolesławiec, aby w niedługim czasie wybudować hale produkcyjne i osiedle domów modułowych na terenie gminy Bolesławiec. Zamierza też na wzór współpracy z Technikum Budowlanym w Legnicy nawiązać współpracę z Zespołem Szkół Budowlanych w Bolesławcu, przeprowadził już w tej sprawie wstępne rozmowy z dyrektorem Zespołu Szkół Budowlanych w Bolesławcu Jackiem Jurkiewiczem.

- Efektywna współpraca przedsiębiorców, naukowców, samorządowców i pracowników jest racjonalną metodą na rozwój naszej  firmy - podkreśla prezes Łukasz Załucki.

Prezesa Łukasza Załuckiego i Jana Grivalskiego spotkaliśmy 26 czerwca na " Konferencji naukowo- technicznej zorganizowanej przez Politechnikę Wrocławską w Szklarskiej Porębie. Ich prezentacja spotkała się z dużym zainteresowaniem naukowców.

W konferencji wzięli udział między innymi: prof. dr hab. inż - Jerzy Jasieńko - prorektor Politechniki Wrocławskiej, prof. dr hab. Dariusz Łydzina - Dziekan Wydziału Budownictwa, prof. dr hab. inż. Mieczysław Kamiński - Przewodniczący Komitetu Naukowego, prof. dr hab.inż - Sylwester Sobielak - Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, dr hab. inż. Rafał Szydłowski - Politechnika Krakowska, dr hab. inż, prof nadzwyczajny Jacek Hulimka - Politechnika Śląska, dr hab. inż. Anna Halicka - Politechnika lubelska i wielu innych.

Prezentujemy fragmenty wystąpienia Łukasza Załuckiego i Jana Grivalskiego na tej konferencji. Bolec.Info będzie wspierał lokalnych przedsiębiorców i promował ich działalność.

 

Racjonalne podejście do biznesu

~~Elniuniek niezalogowany
2 lipca 2017r. o 7:11
Współpracujemy z PolitechnikOM. Styl Bolesława wałęsy. Brawo
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Bolecnauta niezalogowany
2 lipca 2017r. o 12:53
Brawo w tych czasach jest bardzo trudno uczciwie coś nagrać w biznesie. Dobrze by było, żeby zbudowali zakład w Bolesławcu lub okolicy!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Krzysztof niezalogowany
2 lipca 2017r. o 22:36
~~Bolecnauta napisał(a): Brawo w tych czasach jest bardzo trudno uczciwie coś nagrać w biznesie. Dobrze by było, żeby zbudowali zakład w Bolesławcu lub okolicy!


No właśnie, uczciwie. Pan Grywalski...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: [email protected].

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

Gazeta Bolec.Info
Dwutygodnik nr 1 w powiecie bolesławieckim. Reklama i ogłoszenia w gazecie
REKLAMA
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza