ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4709, 25 września 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Tekst zlecony27 kwietnia 2018r. godz. 12:53, odsłon: 10736, UM
Budowa nowego mostu przez Bóbr
Most przez rzekę Bóbr – znane są terminy przebudowy istniejącego i budowy nowego mostu
Bolesławiec - Informacje: Budowa nowego mostu przez Bóbr Terminy remontu mostu znane (fot. UM)

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta, 25 kwietnia 2018 r., prezydent Bolesławca Piotr Roman przedstawił informację wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która dotyczy zadania „Rozbudowa układu komunikacyjnego wraz z przebudową istniejącego i budową nowego mostu przez rzekę Bóbr w ciągu drogi krajowej nr 94 (poprzednio nr 4) w miejscowości Bolesławiec w województwie dolnośląskim”.

W informacji zawarte jest zapewnienie, że zadanie realizowane jest zgodnie z założonymi terminami. W dniu 27 grudnia 2017 r. nastąpiło ogłoszenie przetargu na wyłonienie wykonawcy prac projektowych. Przewidywana data podpisania umowy z wykonawcą prac projektowych zaplanowana jest na drugi kwartał 2018 r., przewidywana data uzyskania decyzji ZRID – IV kwartał 2019 r. Na pierwszy kwartał 2020 r. określano przewidywaną datę ogłoszenia przetargu na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych oraz datę podpisania umowy na roboty budowlane. Przewidywalne terminy realizacji robót określono na II kwartał 2020 r. – IV kwartał 2021 r.

Szacowany koszt zadania wynosi 42 885 201 zł. W ramach inwestycji, w miejscu jednojezdniowej drogi z mostem przez rzekę Bóbr, powstanie odcinek drogi dwujezdniowej z dwoma równoległymi (każdy pod jedną jezdnię drogi) mostami przez rzekę Bóbr. Ponadto przebudowane zostaną dwa skrzyżowania poprzez wybudowanie nowego ronda i przebudowę istniejącego ronda, dobudowany zostanie chodnik po północnej stronie drogi krajowej nr 94, przeniesione zostaną zatoki autobusowe poza strefę głównych potoków ruchów ( utworzenie miniwęzła autobusowego w rejonie ul. Widok), wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa, oświetlenie drogi, usunięte zostaną kolizje z siecią telekomunikacyjną, elektroenergetyczną, wodociągową i gazową.

Ponadto wrocławski oddział GDDKiA informuje m.in., że w latach 2005-11 prowadzono wstępne prace przygotowawcze oraz nabyto nieruchomości niezbędne do rozpoczęcia dalszych prac. Obecnie wykonywana jest dokumentacja techniczna, na podstawie której zostaną uzyskane wymagane decyzje i pozwolenia, aby w latach 2019-2020 przestąpić do rozpoczęcia realizacji robót budowlanych. Więcej na www.boleslawiec.eu

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 > >>

~Topazowy Jastrzębiec   27 kwietnia 2018r. o 13:08

~Topazowy Jastrzębiec

Postów:

Jacy wy jesteście naiwni w tej redakcji pisząc że są znane terminy przebudowy mostu - znany jest jedynie harmonogram który może zostać zmieniony, lub całkowicie wstrzymany. Terminy będą znane jak zostanie wyłoniony po przetargu wykonawca , który podpisze umowę w tym względzie. Propaganda Ratuszowa pzred wyborami juz ruszyła czy Wy tego nie widzicie
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Rudobrunatnyrudawa Gęsiówka   27 kwietnia 2018r. o 13:13

~~Rudobrunatnyrudawa Gęsiówka

Postów:

Jak nie było mostu to wina Generalnej Dyrekcji... jak są plany budowy to sukces prezydenta dobre. Konia kują, żaba nogę podstawia. Dla kogo ta ściema?
Teks zlecony z pieniędzy podatników. Żenada.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Rudobrunatnyrudawy Jaskier   27 kwietnia 2018r. o 13:15

~~Rudobrunatnyrudawy Jaskier

Postów:

napiszcie jeszcze ile wzięliście za ten tekst , to przynajmniej będą mieszkańcy wiedzieli za ile jesteście gotowi pisać wszystko co władza wam poda, bez względu na fakty, uwiarygadniając ich swoim portalem.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Bakłażanowa Jeżówka   27 kwietnia 2018r. o 14:14

~~Bakłażanowa Jeżówka

Postów:

W czym widzisz problem?Miasto chciało wydać nasze pieniądze na tą nic nie wartą informację, to wydało. Nie ma tu znaczenia komu dali zarobić, tzn. gwizdek już kupiony to teraz próbują tu. Zaraz pan opalony będzie się chwalił że załatwił nam most, trzeba czymś odwrócić uwagę od komisji. Co do meritum, to jak pisali przedmówcy, GDDKiA jako właściciel drogi DK94 przedstawiło dopiero harmonogram inwestycji (spóźniony o 10 lat). A kiedy zbudują to nie wiadomo. Trzeba najpierw projekt zrobić, którego jeszcze nie ma, wybrać wykonawców, którzy w zależności od sytuacji w Polsce mogą zawołać więcej kasy niż założył inwestor, potem ewentualne odwołania. To co GDDKiA podał to wariant bardzo optymistyczny.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Oliwkowozielony Kokorycz   27 kwietnia 2018r. o 14:46

~Oliwkowozielony Kokorycz

Postów:

Nic wam nie pasuje tą informację przygotowal urząd miasta
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Popielata Truskawka   27 kwietnia 2018r. o 15:53

~~Popielata Truskawka

Postów:

wybory !
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Brązowa Szarotka   27 kwietnia 2018r. o 16:12

~~Brązowa Szarotka

Postów:

~Topazowy Jastrzębiec napisał(a): Jacy wy jesteście naiwni w tej redakcji pisząc że są znane terminy przebudowy mostu - znany jest jedynie harmonogram który może zostać zmieniony, lub całkowicie wstrzymany. Terminy będą znane jak zostanie wyłoniony po przetargu wykonawca , który podpisze umowę w tym względzie. Propaganda Ratuszowa pzred wyborami juz ruszyła czy Wy tego nie widzicie

A POwiatowi z ZSL chcą remontować na mostowej ! To dopiero będzie rywalizacja - kto pierwszy . Boki zrywać , :) . czekam na zamknięcie jednocześnie dwóch na raz
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Ziemistoszary Kuflik   27 kwietnia 2018r. o 17:56

~~Ziemistoszary Kuflik

Postów:

10 lat temu puszczano podobne banialuki na sesji radu miasta i w mediach... A zegar cyka banalne tik-tak...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 > >>

Cztery kulturyDomoExprtWeterynarzMORENAProfi
reklama Zamek Kliczków zaprasza!
Inne informacje z regionu
reklama Mrowka zaprasza
Święto Ceramiki NA ŻYWO z Zakładami Ceramicznymi "BOLESŁAWIEC" (19-23.08.2020r.)
"W samo południe" - gościem Wiesław Ogrodnik

Dziś o 12:00 wydanie specjalne programu Bernarda Łętowskiego.