ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4158, 24 marca 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Mrowka zaprasza
reklama Mrowka zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Tekst zlecony4 grudnia 2018r. godz. 10:45, odsłon: 571, Zlecony tekst
Wakacje zimą? Pamiętaj o dobrym sprzęcie i... ubezpieczeniu
O czym należy pamiętać przed grudniowymi wakacjami? Sprawdzamy!
Bolesławiec - Informacje: Wakacje zimą? Pamiętaj o dobrym sprzęcie i... ubezpieczeniu Wakacje zimą? Pamiętaj o dobrym sprzęcie i... ubezpieczeniu (fot. )

Zbliża się zima, a wraz z nią – wyjazdy, szusowanie po stokach, odpoczynek i dalekie podróże. Żeby móc spędzić je radośnie i bezpiecznie, warto przed wyjazdem odpowiednio się przygotować. O czym należy pamiętać przed grudniowymi wakacjami? Sprawdzamy!

Po pierwsze: ochrona

Zanim pojedziemy na jakiekolwiek wakacje, musimy zadbać o jedną, podstawową rzecz: swoje bezpieczeństwo. W tym celu wykupujemy ubezpieczenie turystyczne, które pozwoli nam beztrosko spędzać czas na urlopie. Dobra polisa to pewność, że – cokolwiek się przytrafi – będziemy mieli zapewnioną pomoc i wsparcie w miejscu pobytu. Chodzi tutaj zarówno o choroby, jak i np. wypadki, złamane kończyny. Jeśli nagle zachorujemy, będziemy mogli skorzystać z porady lekarza lub hospitalizacji. W solidnym pakiecie ubezpieczenia turystycznego otrzymamy również transport medyczny, kierowcę, który – w razie potrzeby – odwiezie nasz samochód do kraju, leczenie stomatologiczne w nagłych przypadkach, a nawet akcję ratunkową albo poszukiwawczą na wypadek zaginięcia w górach czy na morzu.

Ale idealna polisa podróżna to również ochrona bagażu, możliwość rezygnacji z zamówionego już wyjazdu i zwrot za szkody, które możemy wyrządzić osobie trzeciej, np. niszcząc przypadkiem czyjś samochód, powodując wypadek na stoku narciarskim. Co ważne, niektóre firmy dają szansę na to, by wykupić ubezpieczenie turystyczne online. To prosta i szybka metoda na solidne zabezpieczenie siebie i swoich bliskich.

Po drugie: rozsądek

W zależności od tego, dokąd planujmy się wybrać, powinniśmy pamiętać o różnych, dopasowanych do miejsca pobytu akcesoriach. Na zimowe szusowanie, które jest chyba najpopularniejszą opcją wypoczynkową w śnieżnej porze, musimy przygotować się szczególnie rozsądnie. Tutaj ważne jest wszystko – jakość sprzętu, kask, gogle, ewentualne leki i maści na stłuczenia. Narty trzeba odpowiednio nasmarować, naostrzyć ich krawędzie, wyważyć i ustawić wiązania. To gwarancja bezpieczeństwa i inwestycja w sprzęt, który będzie służył nam długie lata.

Wszyscy fani zimowych szaleństw wiedzą, że nawet niewielki uraz w takich warunkach bywa naprawdę bolesny. Przed wyjazdem warto również wzmocnić mięśnie i nastroić je na nadchodzący wysiłek. A ten z pewnością będzie wzmożony w stosunku do reszty roku. Dobrym pomysłem jest trening przygotowawczy – na siłowni lub w domowym zaciszu. Rozgrzane ciało lepiej poradzi sobie potem z narciarskimi wyzwaniami.

Po trzecie: dokładność

Żeby wakacje mogły się udać, należy wcześniej skrupulatnie je zaplanować. Wniosków urlopowych nie zostawiajmy na ostatnią chwilę, sprawdźmy najlepsze terminy, zarezerwujmy hotel albo domek, sprawdźmy pogodę na miejscu. W zależności od tego, dokąd się wybieramy, musimy pamiętać o różnych rzeczach. Na stok koniecznie zabieramy kremy z filtrem, przydadzą się kosmetyki rozgrzewające, olejki do masażu. Żeby o niczym nie zapomnieć, warto stworzyć listę niezbędnych akcesoriów. Tak, by dokupić te brakujące i nie zapomnieć potem zapakować ich do walizki. Sprawdźmy też nasze konto bankowe i dowiedzmy się, czy mamy możliwość płacenia kartą poza granicami Polski oraz wymieńmy w kantorze polską walutę na taką, która przyda się w punkcie docelowym. Do tego dobre ubezpieczenie turystyczne i idealny, zimowy relaks gotowy!

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


Duet - dekoracje na każdą okazjęCasusMORENAZuraw KlevetKlekusiowoDomoExpertAutogazMRpartsLombard Prawy Duzy
reklama Zapraszamy
Inne informacje z regionu
reklama KOMFORT zaprasza
Prezydent RP Andrzej Duda w Bolesławcu
Prezydent wyjechał z Bolesławca Prezydent wyjechał z Bolesławca

Zakończyła się wizyta Prezydenta Andrzeja Dudy w mieście ceramiki.