Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecPozdro Wyślij - Poprzednie
Na Co??
od Ja dla dla przeczytałam
Pa. Pa. Moim Skromnym Zdaniem, Nie Umniejszając Niczemu Ani Nie Naciągając Za Bardzo, Z Tego Akurat To Doktorska Mogłaby Wyjść. I J
od . dla .
Proszę Autorkę Tego Ogłoszenia O Pozostawienie Jakiegoś Kontaktu Do Siebie.gdzie Się Ukryłeś? Może Porozmawiamy?
od D dla Tajemnicza
I Tego Ci życzę. Powodzenia.
od . dla .
BolecFORUM Nowy temat
BolecSzort
24 lutego 2019r. godz. 10:40, odsłon: 2818, Bolec.Info?ZSE

Dzień Bezpiecznego Internetu w ZSE

Negatywne zjawiska w sieci to między innymi to: hejt, cyberprzemoc, uzależnienie i szkodliwe treści.
Dzień bezpiecznego internetu
Dzień bezpiecznego internetu (fot. ZSE)

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. To okazja do inicjowania i propagowania działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Od 2005 r. organizatorem wydarzenia w Polsce jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI) tworzone przez: Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Dnia 5 lutego 2019 r., w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, odbyła się w Warszawie największa w Europie konferencja dla profesjonalistów na temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży online.

W Zespole Szkół Elektronicznych w Bolesławcu, w dniu 21 lutego już po raz dziewiąty obchodzono Dzień Bezpiecznego Internetu, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Działajmy razem!”.

Organizatorzy DBI zwracali szczególną uwagę na potrzebę współpracy i powszechnego zaangażowania rodziców, nauczycieli i innych profesjonalistów, decydentów, dostawców treści i usług internetowych w działania podnoszące poziom bezpieczeństwa dzieci online.

Podkreślali, iż przeciwdziałanie negatywnym zjawiskom jak: hejt, cyberprzemoc, uzależnienie czy szkodliwe treści w sieci, wymaga zarówno profesjonalnego zaangażowania specjalistów z różnych sektorów i branż, jak i uważnego kontaktu z dzieckiem rodziców, nauczycieli i innych bliskich mu osób.

Wydarzenie rozpoczęło się  w hali sportowej ZSE. Wzięły w nim udział klasy pierwsze ZSE oraz – gościnnie - uczniowie szkół Powiatu Bolesławieckiego: Gimnazjum Samorządowego nr 2, Szkoły Podstawowej nr 3, Gimnazjum Samorządowego nr 1, Szkoły Podstawowej nr 1, II Prywatnego Gimnazjum w Bolesławcu, Zespołu Szkół w Osiecznicy i Szkoły Podstawowej z Nowej Wsi.

Po oficjalnym przemówieniu wicedyrektora szkoły Marka Rosy młodzież wysłuchała wykładu programisty i analityka,  Alberta Czarneckiego, reprezentującego laboratorium kreatywności, na temat „ Facebook, Google, Twitter – czy chcesz czy nie, zostaniesz zhakowany”.

Po wykładzie, wybrani reprezentanci klas pierwszych oraz zaproszonych szkół przystąpili do testu wiedzy o bezpiecznym Internecie. Kapituła konkursowa w składzie: Marta Bochniak i  Krystyna Andres-Wędzina oceniła również zmagania młodzieży w konkursie plastycznym, filmowym oraz w kalamburach.

W konkursie wiedzy na poziomie szkół gimnazjalnych i podstawowych

I miejsce zdobyło II Prywatne Gimnazjum w Bolesławcu w składzie

Karolinie Kołodziej

Stanisławowi Pachnikowi

Erykowi Rakoczy

II miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa z Nowej Wsi reprezentowana przez:

Wiktorię Słobodzian

Annę Becli

Zuzannę Zakrzewską

Na III miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 1, którą reprezentowali:

Przemysław Kotwica

Dominik Sawicki

Michał Surowiecki

A tak prezentowało się podium klas pierwszych ZSE:

I miejsce: Klasa 1TI

II miejsce: Klasa 1T

III miejsce: Klasa 1E

Laureatami w konkursie plastycznym zostali:

I miejsce na poziomie szkół gimnazjalnych i podstawowych:

Marcel Mrozik z Zespołu Szkół w Osiecznicy

W kategorii klas pierwszych ZSE zwyciężyli:

I miejsce: Katarzyna Piecyk z klasy 1E

II miejsce: Dominika Hanysz z klasy 1H

III miejsce: Jakub Helman z klasy 1T

Wyróżnienie - Bartosz Żabicki z klasy 1TI


Podsumowaniem tegorocznego DBI był wykład przedstawiciela Allegro Jakuba Pepłońskiego

w ramach programu "Bezpieczne Z@kupy w Sieci", z którego można było dowiedzieć się :

  • Z jakich serwisów, sklepów i platform handlowych można korzystać?

  • U kogo kupować?

  • Jak zapłacić?

  • Jak zgłosić przestępstwo, gdy podejrzewamy, że sprzedawca jest nieuczciwy?

  • Czy warto zostawić komentarz po zakupach?

Podsumowania merytorycznego tegorocznego DBI i wręczenia nagród ufundowanych przez wydawnictwo Helion, portal Allegro oraz Radę Rodziców przy Zespole Szkół Elektronicznych dokonał  Andrzej Leśniewski - dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych.  Podziękował wszystkim uczestnikom – reprezentantom szkół, które wzięły udział w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu i  ich opiekunom: P Marii Czyżowicz,  Wandzie Wysockiej,  Mirosławowi Stuczyńskiemu,  Robertowi Pomichterowi oraz  Piotrowi Korczowskiemu.

Podziękowania należą się również: Natalii Rudelicz i Korneliuszowi Nowakowi za profesjonalne prowadzenie całej imprezy, uczniom z radiowęzła szkolnego - nie tylko za obsługę i opiekę nad sprzętem podczas imprezy, ale przede wszystkim za świetny, muzyczny występ artystyczny.

Gratulacje należą się również wszystkim, którzy brali udział w przygotowaniach i czuwali nad przebiegiem uroczystości. Zawsze możemy liczyć na profesjonalizm i zaangażowanie uczniów  ZSE przy organizacji uroczystości szkolnych.

Bolec.Info - zdjęcie

Bolec.Info - zdjęcie

Bolec.Info - zdjęcie

Bolec.Info - zdjęcie

Bolec.Info - zdjęcie

Bolec.Info - zdjęcie

Dzień Bezpiecznego Internetu w ZSE

~Brudnożółty Suchodrzew 24 lutego 2019r. o 10:41
Brawo!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
1203
Przylga 24 lutego 2019r. o 13:19
To bardzo dobra inicjatywa, tak trzymać! Sam uwielbiam internety :D
[img=1551010782_a3v8mwl.gif]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się w tym temacie
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

Gazeta Bolec.Info
Dwutygodnik nr 1 w powiecie bolesławieckim.Reklama i ogłoszenia w gazecie
REKLAMA