ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4661, 8 sierpnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Cyfrowy Polsat zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

11 czerwca 2019r. godz. 13:24, odsłon: 7347, Zinfo.pl
Manifestacja pod kościołem w Ruszowie
"Koloratka to nie świętość." Pod tym hasłem utworzono wydarzenie na Facebooku, które zapraszało do udziału w proteście.
Bolesławiec - Informacje: Manifestacja pod kościołem w Ruszowie Protest w Ruszowie (fot. Zinfo.pl)

W niedzielę o godzinie 11:30 (czyli właśnie w czasie, gdy w ruszowskim kościele rozpoczynała się msza) odbyła się manifestacja zorganizowana przez Stanisławę Kuzio - Podrucką, znaną lokalną aktywistkę, powiązaną z Ogólnopolskim Strajkiem Kobiet. Zebrani ludzie chcieli w ten sposób okazać wsparcie ofierze księdza Piotra M. - dziewięcioletniej dziewczynce i jej mamie - w stosunku do którego trwa śledztwo oparte na zarzucie czynów pedofilskich. Proboszcz z Ruszowa aktualnie przebywa w areszcie. Tej decyzji sprzeciwia się wielu mieszkańców wsi, dlatego utworzyli petycję, pod którą rzekomo podpisało się już około 300 osób. Na stronie wydarzenia "Koloratka to nie świętość" na portalu społecznościowym czytamy:

SPRZECIW wobec skandalicznej petycji "wiernych", których nie obchodzi krzywda dzieci, dotyczącej wypuszczenia z aresztu Piotra M., księdza, który przez lata wykorzystywał seksualnie dzieci! 
SPRZECIW wobec skandalicznego pomysłu powrotu Piotra M., na teren parafii ( pod wezwaniem "Zmartwychwstania Pańskiego" w Ruszowie). 
SPRZECIW wobec podłych kłamstw kurii wrocławskiej i legnickiej, które wspierały księdza - przestępcę, przenosząc to z parafii do parafii, a teraz się tego wypierają. 
SPRZECIW wobec bezkarności biskupów winnych pomagania zboczeńcowi w sutannie! Ich miejsce też jest w więzieniu!
Jesteśmy po stronie ofiar, nie kościelnego oprawcy.
Jesteśmy po stronie prawdy, a nie obrzydliwej hipokryzji i obłudy. 
Bo:
"Coście uczynili jednemu z braci moich najmniejszych. Mnie uczyniliście."
Widzimy się 09.06.2019 (Niedziela) W Ruszowie przy Kościele
Pod wezwaniem "Zmartwychwstania Pańskiego" ul. Kościelna . O godz. 11:30
Dołącz do nas! 
#PedofilWAreszcie #PedofilDoWięzienia

Na manifestacji tłumów nie było. Na miejscu redaktorom zinfo.pl udało nam się porozmawiać z kilkoma mieszkańcami. Wieś jest podzielona. Wielu z nich wprost mówi  o tym, że nie wierzy dziecku. Że to zagrywka polityczna, atak na katolicyzm. Są to przeważnie ludzie ze starszego pokolenia. Ale są też i tacy, którzy twierdzą że wierzą, bo mają podstawy. Ksiądz Piotr M. w Ruszowie pełnił funkcje kościelne od ok. 3 lat. Już od początku jego pracy we wsi mówiło się, że przejawiane zachowanie w stosunku do dzieci jest niewłaściwe. Pojawiały się skargi, które ponoć były kierowane do biskupa. Jednak wtedy nikt nic z tym nie  zrobił. Teraz sprawy mają się inaczej. 

Oto materiał wideo z manifestacji:

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2 3 4 5 > >>

~Migdałowy Nawłoć   11 czerwca 2019r. o 16:18

~Migdałowy Nawłoć

Postów:

Z informacji wynika, że mieszkańcy pisali petycję o zwolnienie z aresztu podejrzanego o pedofilie księdza oraz zbierają pieniądze na jego obronę. Ja się pytam. W czym on jest lepszy od innego nieksiedza podejrzanego o pedofilie? Wstyd Ruszów. Ciemnogród jakich mało, a ofiara ,dziecko, zaszczuwane i oskarżane o kłamstwo i grę polityczną. Opamietajcie się, to jest dziecko.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Bladozielony Bluszcz   11 czerwca 2019r. o 16:40

~~Bladozielony Bluszcz

Postów:

nie ich ...;)
gdyby tak było pierwsi by zbierali kamienie
wreszcie o takich sprawach głośno i coraz szerzej się mówi , ludziom otwierają się oczy jacy to ''pasterze'' im przewodzą i pokazują jaką ''drogę do Boga'' sami podążają

zawsze od wieków ''bogowie '' wymagali ofiar
słowiańskim wystarczały misy z jedzeniem
prekolumbijskim ofiary z ludzi

jak dzisiaj współczesnym ''bogom'' jest blisko do tych ostatnich?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Bananowa Tibuchina   11 czerwca 2019r. o 17:18

~~Bananowa Tibuchina

Postów:

Taka manifestacja samoograniczająca się. Sześć osób protestuje, sześć osób to dziennikarze, pewnie jest ze dwóch policjantów. No szał.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Czarnawy Sundaville   11 czerwca 2019r. o 17:39

~~Czarnawy Sundaville

Postów:

Lewacki portal,usuwacie wszystko co jest nie po waszej myśli ,gdzie zwykła etyka dziennikarska ,podstawowa rzetelność.Wstyd Panowie redaktorzy.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

skorn   11 czerwca 2019r. o 17:40

skorn

Postów: 11786

"Na miejscu redaktorom zinfo.pl udało nam się porozmawiać z kilkoma mieszkańcami. "

Dziennikarz to bardzo trudny zawód!

Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Oberżynowa Psianka   11 czerwca 2019r. o 18:12

~~Oberżynowa Psianka

Postów:

~~Czarnawy Sundaville napisał(a): Lewacki portal,usuwacie wszystko co jest nie po waszej myśli ,gdzie zwykła etyka dziennikarska ,podstawowa rzetelność.Wstyd Panowie redaktorzy.

Ten pedofil powinien być przywiązany za fiuta na środku wioski i publicznie chłostany.Zaznaczam ,że jestem katolikiem praktykującym a nie lewakiem .
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Zazieleniała Choina   11 czerwca 2019r. o 18:53

~~Zazieleniała Choina

Postów:

Taki pomysł z plakatem na tego rodzaju manifestację przy kościele: plakat z Polańskim, przekreślony z napisem: Precz z pedofilią. Tantiem za pomysł nie wymagam, nie zastrzegam też sobie praw autorskich :)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

Pannazdzieckiem   11 czerwca 2019r. o 19:54

Pannazdzieckiem

Postów: 12841

~~Zazieleniała Choina napisał(a): A może tak coś bliżej o redakcji zinfo.pl? O czym informuje, jakie treści promuje, kto jest jej szefem? Przecież Marcin mówił i pisał, że redaktorzy bolec.info są niezwykle dociekliwi. I żeby nie było, jestem zatem by wszystkich pedofili zamykać na wiele lat i to ciężkiego więzienia. Bez względu na wykonywaną profesję.


No to Kolega poleciał W piach i tyle , po co TO karmić do śmierci , niezależnie od wdzianka jakie nosi ? :)
Zaś , jeśli o szacowną Redakcję chodzi , to być może Kolega Fobiczny ma rację ... trzeba zatrudnić Mądrych Ludzi , zamiast głupkowatych modów , co wszędzie widzą spam . Problem z panem Tomaszem Siekielskim jest dokładnie taki sam , jak z panem Bolesławem Wałęsą . Lechem zwanym , byłym Prezydentem . Wtedy Ludzie wierzyli w Herodiatę w klapie marynary , zwaną Matką Boską , dzisiaj Ludzie wierzą , że koloratka jest synonimem przestępstwa , a Josef Gebells , ... nasz sprzymierzeniec i przyjaciel mawiał " kłamstwo powtórzone tysiąckrotnie staje się prawdą " ... i miał rację :)

Szacowna Redakcja panimiała dewizu i leci Siekielskim , jak cała propaganda w Polsce . Przy Okrągłym Stole KK był cacy wraz z Bolkiem , Michnikiem , Kaczyńskimi i tym przygłupem Mazowieckim , nie mówiąc o Geremku . Dzisiaj KK jest be , bo Kaczor postanowił grać we własne karty i układ Okrągłego Stołu czuje się zaniepokojony .... trzeba więc na ulice wysłać manifestantów , żeby mówili jak jest ... :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2 3 4 5 > >>

DomoExprtWeterynarzMORENA
Inne informacje z regionu
reklama Zapraszamy
Święto Ceramiki z Zakładami Ceramicznymi "BOLESŁAWIEC" (19-23.08.2020r.) - ZAPRASZAMY!
Przedsmak Święta Ceramiki Przedsmak Święta Ceramiki

Rabaty dla klientów sklepu internetowego Zakładów Ceramicznych "Bolesławiec"